KSRG

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Awatar użytkownika

Topic author
Charlie
Posty: 102
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 12:10
OSP (gm., woj.): Śląskie, Koniecpol
Status: Offline

KSRG

Post autor: Charlie »

Witam, ponoć w tym roku ma być spory zaciąg nowych jednostek do KSRG. Czy związku z tym zmieni się coś w kwestiach wymogów dla jednostek? NA chwilę obecną nie wyobrażam sobie jak i większość z was aby każda jednostka posiadała te wszystkie rzeczy które są w wymogach.
Uważam że to nie sprawiedliwe że dla nowych jednostek zwiększa się wymagania, natomiast starsze przyjęte jednostki(część) takiego sprzętu nie maja.

naczelnik28
Posty: 12
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 22:13
OSP (gm., woj.): niebieszczany gm. sanok
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: naczelnik28 »

witajcie, z tego co wiem to wymagania dla nowych jednostek się nie zmniejszą a pierwszeństwo będą miały OSP które będą nadawały się w szczególności do ratownictwa techn.
pozdrawiam

Strazakosp998osp
Posty: 82
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: Strazakosp998osp »

Kolego nie mów tak że ci co już są w KSRG to oni nie muszą mieć tego sprzętu weszło nie dawno rozporządzenie że muszą się doposażyć w ten sprzęt tak jak jeszcze w tamtym roku trzeba było mieć min.2 aparaty powietrzne to teraz trzeba mieć 4 i gmina musi doposażać tak jak moja jednostka jest w KSRG i gmina musi doposażyć nas teraz. Tak więc kolego nie licz na jakieś ultimatum w tej sprawie ale życzę powodzenia
Awatar użytkownika

Topic author
Charlie
Posty: 102
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 12:10
OSP (gm., woj.): Śląskie, Koniecpol
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: Charlie »

Kolego nie mów tak że ci co już są w KSRG to oni nie muszą mieć tego sprzętu weszło nie dawno rozporządzenie że muszą się doposażyć w ten sprzęt tak jak jeszcze w tamtym roku trzeba było mieć min.2 aparaty powietrzne to teraz trzeba mieć 4 i gmina musi doposażać tak jak moja jednostka jest w KSRG i gmina musi doposażyć nas teraz. Tak więc kolego nie licz na jakieś ultimatum w tej sprawie ale życzę powodzenia
gmina musi

bobek1968
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 21:31
OSP (gm., woj.): OSP Tarnów-Rzędzin
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: bobek1968 »

witam,
odnośnie rozporządzenia w sprawie wyposażenia jednostek w ksrg, czy możecie podać podstawę prawną , albo link do tego rozporządzenia, chodzi o to, by miał z czym iść po potrzebne pieniądze na doposażenie

jurcio301
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 mar 2011, 21:15
OSP (gm., woj.): kozodrza Ostrów
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: jurcio301 »

sluszalem ze w tym roku ma być 20000zl dotacji dla ksrg czy to prawda ?
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: misiu8514 »

Z tego co wiem to kwota zależna jest od ilości wyjazdów jednostki. W tym roku( w moim rejonie) dotacje z ksrg z góry są przeznaczane na wypełnienie braków do nowych wymogów ksrg(np.4 aparaty powietrzne)i po zsumowaniu dofinoansowania z zw osp można koło tej kwoty oscylować(zależnie od osp)

naczelnik28
Posty: 12
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 22:13
OSP (gm., woj.): niebieszczany gm. sanok
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: naczelnik28 »

Witajcie, nie wiem jak u was ale w powiecie sanockim to o kwocie 20 000 zł. to możemy sobie pomarzyć :cry:
U nas w tym roku wyszło od 5000 do 6800 zł, 3 jednostki dostały extra kasę na zakup hydrauliki...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

młody17
Posty: 5
Rejestracja: sob 02 kwie 2011, 12:09
OSP (gm., woj.): OSP Kluki gm. Kluki woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: młody17 »

Wita kolegów druhów
Z tego co się orientuję to każda jednostka znajdująca się w KSRG powinna dostać dofinansowanie. W mojej jednostce takie dofinansowanie było w wysokości 20 000zł. Te pieniądze są przeznaczone na wydatki inwestycyjne i wydatki bieżące także na doposażenie jednostek. Pozdrawiam :)
Bogu na chwałę ludziom na ratunek!
Awatar użytkownika

neeoo
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 18:32
OSP (gm., woj.): KŁODAWA, lubuskie
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: neeoo »

Dokładnie jak wyżej pisze druh misiu8514 kwota dotacji z KSRG jest uzależniona od liczby wyjazdów jednostki w roku poprzednim. W moim przypadku dostaliśmy trochę ponad 22000zł, ale jest w naszym powiecie jednostka która otrzymała ponad 77000zł (dodatkowo w tym roku dostaną do użytkowania nową remizę, a właściwie centrum ratownicze).
W tym roku zmieniły się nieco zasady wydawania i otrzymania pieniędzy. Jak w latach poprzednich jest dalej podział na wydatki bieżące (do 3499,99zł) i inwestycyjne powyżej 3500zł. Niestety w tym roku w naszym województwie nie można wydatkować pieniędzy na usługi budowlane i materiały (niestety bo chciałem w końcu zrobić porządny podjazd do garaży). Do tego bardzo u nas zwrócono uwagę na oczekiwany standard wyposażenia jednostki w KSRG i tego co rzeczywiście mamy w naszym posiadaniu. Zatem w pierwszej kolejności "pozwolenie" na zakup brakującego wyposażenia w stosunku do oczekiwanego standardu - np. nie kupimy kolejnych nomexów jeśli nie mamy 4 kompletów ODO - na szczęście tych mamy 6 :) .
Poza tym najpierw należy złożyć poprawny wniosek o tę dotację - bez niego nic nie dostaniecie; po drugie po akceptacji wniosku należy podpisać umowę na wydatkowanie środków - wnioskujecie konkretnie o daną rzecz (np. nomex) w konkretnej cenie, jeśli zatem kupicie coś o co wnioskowaliście drożej to dopłacić musicie sami, a jeśli taniej to różnica niestety nie zostanie dla was dfo dyspozycji, a będzie ją należało ODDAĆ do KSRG !!! Zatem pilnujcie by na fakturach były wartości dokładnie takie jak we wmioskach o dotację !!! Szkoda by było oddawać kasę.

Prezes ZM-G
Posty: 2
Rejestracja: śr 28 wrz 2011, 18:26
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: Prezes ZM-G »

Witam brać strażacką
Jednostki OSP w KSRG na dzień dzisiejszy powinny być wyposażone w sprzęt ratownictwa technicznego, aparaty powietrzne szt min 4, torba PSP-R1 to takie minimum, ten proces trwa w mojej Gminie jednostki w KSRG są różnie wyposażane jedna jednostka ma już wszystko, inna ma sprzęt i torbę teraz zakupują aparaty, a inna ma dopiero zakupić w tym roku torbę, jest różnie ale do 2014 roku jednostki z KSRG mają być wyposażone w wszytko co teraz się zakupuje rozporządzenie Komendanta Głównego, poza tym 2 samochody i 12 ratowników na podziale bojowym.
pozdrawiam
Prezes ZM-G

DOMINOS
Posty: 9
Rejestracja: sob 17 wrz 2011, 22:29
OSP (gm., woj.): Zator małopolskie
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: DOMINOS »

Witam druhowie!
Mam pytanie jak sprawić aby pieniądze z KSRG przychodziły bezpośrednio na konto jednostki.
U nas jak dotąd pieniążki przychodziły do gminy a nasz kochany burmistrz trzyma te pieniądze w gminie nie wiem po co.
i z systemu dostajemy grosze. potrzebujemy teraz wymienić w lekkim samochodzie akumulator a pan burmistrz powiedział że nie ma kasy a w tym roku z systemu nie zakupiliśmy dużo sprzętu pomimo tego iż mamy 3 samochody i w prawdzie powiedziawszy to żaden z nich nie jest wyposażony tak jak powinien.
Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: misiu8514 »

we wniosku piszecie o zmianę konta zamiast Ug to wpisujecie wasz nr.konta(jak nie wiecie jak to skierujcie się do kp waszej tam jest ktoś od tego i poinformujcie go że kasa ma iść na konto do was a nie do ug). Ale czy tak można że ug bez waszej wiedzy bierze kase do siebie?? a jak się rozliczacie potem?? bo u mnie to przerabiałem z ug żeby rozliczyć i zeszło dwa razy dłużej jak bym na konto mojej osp przelał dotacje.pozdrawiam
Awatar użytkownika

Kamil21
Posty: 56
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 14:10
OSP (gm., woj.): Balków.Piątek, łódźkie
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: Kamil21 »

Moją jednostkę tęż zaczynają wciągać do KSRG i niestety nie mam za dużej wiedzy co do tego.
Ale gadałem z kolegą z KRSG to powiedział że taki proces trwa 5lat i w tym czasie jednostka musi mieć cały sprzęt jaki jest wymagany dla systemu.
Awatar użytkownika

machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: KSRG

Post autor: machines »

Nie bede zakładał nowego tematu. Mam pytanie czy w 2012 roku w woj. Małopolskim będą dodawać nowe jednostki do KSRG ?
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat