Kobiety w zarządzie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
ospmakow
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 15:19
Status: Offline

Kobiety w zarządzie

Post autor: ospmakow »

Witam druhny i druhowie.
Mam prośbę jak ktoś wie w jakich jednostkach OSP z terenu woj.śląskiego lub opolskiego funkcje prezesa lub naczelnika pełni kobieta to bardzo bym prosił.
Jeżeli w waszej jednostce jest taka sytuacja to bardzo proszę o wypowiedzenie się w sprawie
Pozdrawiam
Naczelnik

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: kronikarz »

W OSP Warmątowice, woj. opolskie, pow. Strzelce Opolskie, gmina Strzelce Opolskie na funkcję prezesa została wybrana kobieta.
Awatar użytkownika

maxxphotography
Posty: 5
Rejestracja: pn 14 mar 2011, 16:30
OSP (gm., woj.): Kuleje gm.Wręczyca Wielka woj. śląskie
Lokalizacja: Kuleje
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: maxxphotography »

U nas zastępcą prezesa jest kobieta .. OSP KULEJE pow.kłobucki woj.śląskie

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: Józek22 »

o ile wiem to jako naczelnikiem lub zastępcą nie bardzo może być kobieta ze względu na przepisy BHP,zresztą przy obecnych przepisach to nawet do JOT-u nie możesz wciągnąc kobiet ze względu na dopuszczalne normy obciążenia,sami zresztą wiecie ile waży wąż z wodą+aparat powietrzny na plecach a jadąć do akcji nikt nie jest pewnien co tam zastanie,pozostałe funkcje są do obsadzenia
a tutaj toczyła się dyskusja na ten temat: http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2627

ospboryslawice
Posty: 11
Rejestracja: ndz 08 mar 2009, 15:17
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: ospboryslawice »

Może nie ten wątek ale spróbować mozna chodzi o wybory zarządu tajne -czy przewodniczący zebrania członkowie komisji moga być wybierani do zarządu -pilne
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: podymacz »

Józek22 pisze:o ile wiem to jako naczelnikiem lub zastępcą nie bardzo może być kobieta ze względu na przepisy BHP,zresztą przy obecnych przepisach to nawet do JOT-u nie możesz wciągnąc kobiet ze względu na dopuszczalne normy obciążenia,sami zresztą wiecie ile waży wąż z wodą+aparat powietrzny na plecach a jadąć do akcji nikt nie jest pewnien co tam zastanie,pozostałe funkcje są do obsadzenia
a tutaj toczyła się dyskusja na ten temat: http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2627
Cooooooooo???!!! Że jak?! Nie mam pojęcia co to za przepisy że kobieta nie może pełnić takich funkcji??!!!
Napisz mi proszę konkretny cytat z Twoich przepisów, to Ci publicznie przyznam rację!! :shock:

Ja Ci tylko tyle odpiszę, że do niedawna na mojej zmianie była kobieta w stopniu Kapitana, która miała stanowisko dowódcy zastępu. Jeżeli ona mogła dowodzić w PSP, to nie mam pojęcia dlaczego w OSP kobieta nie może sprawować funkcji np. Naczelnika?! :x

Myślę, że jak przytoczysz przepis, to wiele się wyjaśni.

Wracając do głównego wątku, to w woj. Małopolskim w OSP Tenczynek Prezesem jest Kobieta.
Awatar użytkownika

CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

Koledzy a mówi wam coś Teresa Tiszbierek?? jeśli nie to wpiszcie sobie w google... piękna drabina sukcesu odp zwykłego członka OSP w woj.opolskim do zarządu głownego


Pozdrawiam
998 Turek zgłoś sie do 627-45
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: JakuB »

Józek22 pisze:o ile wiem to jako naczelnikiem lub zastępcą nie bardzo może być kobieta ze względu na przepisy BHP,zresztą przy obecnych przepisach to nawet do JOT-u nie możesz wciągnąc kobiet ze względu na dopuszczalne normy obciążenia,sami zresztą wiecie ile waży wąż z wodą+aparat powietrzny na plecach a jadąć do akcji nikt nie jest pewnien co tam zastanie,pozostałe funkcje są do obsadzenia
a tutaj toczyła się dyskusja na ten temat: http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2627
No nie mów, że to wszystko waży ponad 20 kg. Temat, który przytoczyłeś mówi wyraźnie, że kobiety mogą być w JOT. W "Strażaku" była wypowiedź jednego z naczelników w stylu: "Zapisały się do nas kobiety, nie chciały tworzyć KDP, tylko wyjeżdżać do akcji", dzięki temu poszły na szkolenia. Wiele argumentów mogę jeszcze przytoczyć, ale to nie tu.

U mnie kobiety mają funkcję: Wiceprezes, Skarbnik, Sekretarz K R.

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: Józek22 »

http://www.bhp.nazwa.pl/wypadek_old/smo ... 45_114.htm
tutaj masz przepisy ogólne odnośnie pracy dla kobiet i norm obciązenia,to tylko to co znalazłem na chwilę obecną,a resztę poszukam,na pewno nie wolno kobietom pracować piłami jakko drwal,chyba że wprowadzą inne przepisy,i ciekawi mnie gdzie wyczytaliście że kobietom wolno jeżdzić do akcji bo w tamtej dyskusji było jasno napisane że dopóki się prawo nie zmieni to na razie się nie powinno kobiet brać na akcje bo za to pierwszy odpowie naczelnik gdyby sie takiej coś stało podczas akcji

jemal
Posty: 91
Rejestracja: śr 31 maja 2006, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: jemal »

Józek22
To jeśli takie są przepisy ja kobiety pracują w PSP jako Zawodowe Strażaczki i mogą jeździć gasić itp i jakoś przepisy im na to pozwalają to tym bardziej dlaczego w OSP nie mogą jeździć do akcji...??? U mnie w OSP swego czasu były 3 dziewczyny które przeszły kursy i jeździły do akcji ale teraz mają chłopaków i trochę zapomniały o straży ale powoli zaczynają wracać:)
Pozdrawaim
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: kwas »

Józek22 pisze:http://www.bhp.nazwa.pl/wypadek_old/smo ... 45_114.htm
ciekawi mnie gdzie wyczytaliście że kobietom wolno jeżdzić do akcji bo w tamtej dyskusji było jasno napisane że dopóki się prawo nie zmieni to na razie się nie powinno kobiet brać na akcje bo za to pierwszy odpowie naczelnik gdyby sie takiej coś stało podczas akcji
Kolego ciekawe rzeczy opopisujesz.
Powiem tak, uogulniajac co w prawie nie jest zabronione jest dozwolone. Zapytam inaczej, a gdzie wyczytałeś że nie mogą jeździc do działań ratowniczych? Na forum? Tu ludzi piszą wiele rzeczy nie sprawdzajac nawet o czym piszą. A samo wydawanie sie komuś coś tylko właśnie wydawaniem się.
W cytowanym wcześniej wątku "Kobiety w akcji" pisałem iż art 52 starego rozporządzenia w sprawie bhp dla strażaków które notabene już nie obowiązuje był zapis o udziale w działaniach kobiet. W tej chwili obowiązuje nowe (08.180.1115) w którym ten art został wykreślony. Więc problem uczestnictwa kobiet w działaniach ratowniczych odpadł. Jest jedno rozporządzenie które ogranicza pracę kobiet i jeśli ktoś chce ograniczyć kobietom udział w działaniach to tdo niego powinien zajrzeć. Jest to rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet. Ale ono też za bardzo nie ogranicza udziału kobiet w działaniach. Powtórze, za tamtym wątkiem. Każda próba ograniczenia spotka sie z zarzutem dyskryminacji ze strony kobiet. I w tym wypadku kobiety będą miały rację.
Mam wrażenie że w niektórych jednostkach boją się kobiet i wolą je dyskredytować.

anius2
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 gru 2009, 12:25
OSP (gm., woj.): Śląskie, Rybnik
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: anius2 »

o
Ostatnio zmieniony śr 06 kwie 2011, 17:54 przez anius2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: JakuB »

anius2 pisze:Jestem Kobieta!
Odważne wyznanie ;)

Nie dość, że PSP Cie dopuściła do kursów, to jeszcze lekarz napisał zaświadczenie odpowiednie. Jakoś nie wyobrażam sobie ich działania wbrew prawu. Ważniejsze jest to, że się udzielasz i masz wyrobioną renomę - dzięki niej zostałaś w-ce prezesem. Chciałbym takie dziewczyny mieć w swojej jednostce ;)

Twój naczelnik zapewne wie z czym sobie dajesz rade, a co jest dla Ciebie "za ciężkie" - także o ewentualne problemy na akcjach się nie martwię. Bo nie ukrywajmy, ale np praca ze sprzętem hydraulicznym może być ciutke ciężka dla kobiet.

Pozdrawiam

anius2
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 gru 2009, 12:25
OSP (gm., woj.): Śląskie, Rybnik
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: anius2 »

krótko zwięźle i na temat: Jestem Strażakiem i dla mnie Strażak to jest Strażak bez podziału na kobiety i mężczyzn.
Awatar użytkownika

straż559[S]
Posty: 44
Rejestracja: pn 21 mar 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): Warszowice pawłowice śląskie
Status: Offline

Re: Kobiety w zarządzie

Post autor: straż559[S] »

Wracając do GŁÓWNEGO wątku to w zarządzie OSP Wola koło Pszczyny,oraz bodajże OSP Pszczyna są kobiety,w pierwszym przypadku pełni funkcję prezesa,a w drugim jest w zarządzie gminnym gminy Pszczyna
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat