Zawody Strażackie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Zawody Strażackie

Post autor: piotrkruk »

Byłem po raz kolejny w ostatni weekend na sawodach strażackich w Górnej Austrii. Zawody oczywiście w CTIF-ie. Niesamowita organizacja i logistyka. Około 3000 drużyn wystartowało. W Polsce takie zawody trwały by nie jeden dzień a od kwietnia do października. tylko się uczyć panowie zawodowcy z PSP

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

To jak ta organizacja wyglądała? Ile było torów, i co ile minut start?
Bo mi się wydaje że na większą przerwę jak 2 minuty między sygnałami startu to chyba nie robili. Torów musiało być conajmniej 8.

I skąd oni aż tyle tych drużyn wzięli?

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

organiazacja jest prosta. Zawody trwają dwa dni przeważnie w piątek startują młodzieżowe drużyny a w sobotę seniorzy (również drużyny mieszane). W tyym roku MDP i Seniorzy startowali w jednym czasie na dwóch płytach boiska. na stadionie jest 20 torów - 5 metrów szerokości. 20 druzyn ustawia się w kolejce i wprowadza na start, meldująsięu sedziego toru i przygotowują sprzęt rozłozony przez poprzednią drużyne. po ustawiniu wszystkiego następuje start. każdy startuje gdy jest gotowy. 40 najlepszych drużyn z poprzednich zawodów startuje równocześnie na sygnał z głośników. po starcie drużyny przechodzą na sztafetę. w miedzyczasie gońcy przewożą karty staru na motorach do sędziów od sztafety. w sztafecie (nie ma przeszkód 8x 50m) startuje równocześnie po 4 druzyny czas mierzony jest elektronicznie i wszystko przekazywane do bazy danych. wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane, żadnych protestów kłótni z sedziami itp. Organizatorzy zapewniają wyżywienie dla zawodników (nie wiem czy wszystkich) tzn śniadanie, 2 śniadanie, obiad.

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Post autor: Adriano »

Posiadasz mo¿e jakie¶ zdjêcia lub material filmowy z tej imprezy?
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

mam zdjęcia i filmiki kręcone aparatami cyfrowymi tylko muszę pozbierać od kolegów, bo robiliśmy kilkoma aparatami. myślę że w przyszłym tygodniu bedę miał całość na płytce.

Andrzej P
Posty: 8
Rejestracja: wt 24 maja 2005, 12:30
Lokalizacja: Olszowice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Andrzej P »

Witaj Piotrze.Tak czytałem z wielkim zaciekawieneim opis tych zawodów i zazdroszcze Ci samego tego, że mogłeś coś takiego obejrzeć na własne oczy.Mam też prośbę do Ciebie odnośnie tych filmików i zdjęć-czy mógłbyś jakoś przesłać te filmiki i zdjątka żebym i ja mógł zobaczyć jak to wygląda.Bardzo bym się cieszył gdybyś mógł mi przysłać pytkę pocztą i bardzo chętnie pokryje wszelkie koszty.Prosze o kontakt lub odpowiedź.
Pozdrawiam.

www.strazak.com serwis każdego strażaka

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Jestem w trakcie kompletowania materiałów na płytkę. Myślę, że w tym tygodniu będę miał komplet
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat