legitymacja cz³onkowska OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
ognik
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 06 sie 2003, 22:41
Lokalizacja: Pu³tusk
Status: Offline

legitymacja cz³onkowska OSP

Post autor: ognik »

Drodzy Druhowie uwa¿am, ¿e na ³amach forum warto zwróciæ uwagê na rzecz do¶æ istotn±.
Jest to "Legitymacja Cz³onkowska OSP" (czynnego, wspieraj±cego, MDP, honorowego).
Nie jeden powie, ¿e stra¿akiem jest nie dla legitymacji i bêdzie mia³ racjê, ale jakby nie patrzyæ, tak wielkie stowarzyszenie jak OSP powinno o to zadbaæ. Nawet po latach wpisy w legitymacji dot. przebiegu s³u¿by, op³acania sk³adek, przeszkolenia, odznaczeñ, umundurowania mog± s³u¿yæ do udokumentowania kto jakim by³ stra¿akiem. Od lat zdaje siê jest stary wzór legitymacji (nie mam wiedzy o nowym), który mo¿na by zmieniæ, dostosowaæ wiêcej do dzisiejszych potrzeb (np.rozbudowaæ wpis dot.badañ lekarskich). W jednostkach OSP napewno z wydawaniem legitymacji i wpisami do niej jest ró¿nie. Ja uwa¿am, ¿e jest to wa¿ny dokument, na który obecnie warto zwróciæ wiêksz± uwagê.
Zapraszam do dyskusji.
£±czê stra¿ackie pozdrowienia.

Tom_Krak998
Posty: 32
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 20:00
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Status: Offline

Post autor: Tom_Krak998 »

Niewątpliwie jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o badania lekarskie, również uważam że wszelkie informacje dotyczące danego strażaka powinny znajdować się w takiej legitymcji ułatwi to życie nie tylko samemu posiadaczowi ale również władzą OSP gdyż nie zawsze posiadają one pełne dane dotyczące druhów (odznaczenia, przebyte szkolenia, badania itp.) Jestem za tym aby związek zaproponował nowy wzór legitymacji oraz uregulowania prawne dotyczące posługiwania się nią.

Pozdrawiam.

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

a macie stary wzor legitymacji? podeslijcie mi
mimal@poczta.fm

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Witam właśnie wysłałem.
Wzory leg. członka czynnego, leg. członka MDP, leg. wysługi lat i leg. Młodziezowa Drużyna Pożarnicza.
Pozdrawiam.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Param się trochę strażacką biurokracją i widzę to tak: legitymacja powinna być bardzo prosta tak jak np. legitymacja szkolna tj. podstawowe dane osobowe, data przyjęcia, termin ważności. Jest dużym kłopotem ciągłe zbieranie i zwracanie legitymacji bo np. trzeba wpisać właśnie zakończony kurs, otrzymane odznaczenia, składki, badania zdrowia, nowy stopień itp. Najczęściej się okaże, ze zainteresowany strażak nie ma legitymacji przy sobie, podrzuci ją później (albo i nie) albo akurat tego członka OSP, któremu trzeba coś wpisać jakiś czas nie możemy spotkać i zawsze będą jakieś zaległości i niewpisane dane. Moim skromnym zdaniem od wpisywania takich danych powinny być odpowiednie ewidencje prowadzone przez zarząd. Takie bieżące wpisywanie wszystkiego do legitymacji wymaga dużej dyscypliny od skarbnika, sekretarza i prezesa. A o nią bardzo ciężko, a może się mylę? Ale to mój punkt widzenia.

pgolembicki
Posty: 10
Rejestracja: wt 14 cze 2005, 12:59
Lokalizacja: niewodnica korycka
Status: Offline

Post autor: pgolembicki »

[ prosze o przesłanie wzorow na pgolembicki@o2.pl
z gory serdeczne dzieki

sebol
Posty: 13
Rejestracja: wt 22 mar 2005, 13:43
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Status: Offline

Post autor: sebol »

przyslijcie mi też jak możecie :D będe wdzięczny!!!pozdro
Seba3b@interia.pl

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

jeśli to możliwe to również prosze o przesłanie wzorów legitymacji
radzio_gr@o2.pl
z góry dzięki
'czasami poprostu brakuje kamieni..."
Awatar użytkownika

maszko
Posty: 30
Rejestracja: śr 12 maja 2004, 23:39
OSP (gm., woj.): Bielawa Górna, gm. Pieńsk, woj. dolnośląskie
Lokalizacja: Czerwona Woda
Status: Offline

Post autor: maszko »

ja również proszę o te wzory

ospbielawa@op.pl
Pozdrawiam
Łukasz Siemaszko
OSP Bielawa Górna
Awatar użytkownika

998pawel
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 sie 2005, 19:28
Kontakt:
Status: Offline

legitymacja

Post autor: 998pawel »

Straszak pisze:Witam właśnie wysłałem.
Wzory leg. członka czynnego, leg. członka MDP, leg. wysługi lat i leg. Młodziezowa Drużyna Pożarnicza.
Pozdrawiam.
Ja też proszę o wzory jeżeli nie sprawi to kłopotu. :lol

Porta
Posty: 20
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 13:18
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Porta »

Problem w Tym, że większość jednostek OSP, a mianowicie młodsi, aktywni druhowie nie widzieli ich na oczy, a służą już od 2 - 3 lat ... Paranoja ... Oczywiście sami nie posiadają takowej ligitymacji :wink:
Obrazek

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

Całkowita prawda, w mojej jednosce z tego co wiem to chyba żaden druh nie posiada takowej legitymacji, a w szafie w biurze naszej OSP zalegała cała sterta takich legitymacji, tylko że rodem z Polski Ludowej, są w formie niby takiej książeczki, czy ktoś wie czy można nieodpłatnie pozyskać ze związku nowe legitymacje dla całej jednostki?
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

Porta
Posty: 20
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 13:18
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Porta »

Przyłańczam się do pytania mojego przedmówcy ... Także jestem Tym zainteresowany.
Obrazek

Kazek
Posty: 6
Rejestracja: sob 28 maja 2005, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Post autor: Kazek »

Także poproszę o wzory
osprsl@wp.pl

myślę że nowe legitymacje to dobry pomysł. Mam legitymację według starego wzoru - wprawdzie przez parę lat nie musiałem jego używać. Nadszedł czas, że byłem zmuszony ligitymować się i szczerze mówiąc to trochę było mi wstyd że wyciąga kawałek papierku na którym jeszcze istniał poprawiony błąd.
Myśle że zaznaczanie tego że ktoś opłacił skaładkę etc. to byłby kiepski pomysł, ale zgadzam się co do funkcji czy odznaczeń. Z chęcią bym zmienił też kawałek papierku na coś konkretnego.

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

krzysztof siwek pisze:Param siê trochê stra¿ack± biurokracj± i widzê to tak: legitymacja powinna byæ bardzo prosta tak jak np. legitymacja szkolna tj. podstawowe dane osobowe, data przyjêcia, termin wa¿no¶ci. Jest du¿ym k³opotem ci±g³e zbieranie i zwracanie legitymacji bo np. trzeba wpisaæ w³a¶nie zakoñczony kurs, otrzymane odznaczenia, sk³adki, badania zdrowia, nowy stopieñ itp. Najczê¶ciej siê oka¿e, ze zainteresowany stra¿ak nie ma legitymacji przy sobie, podrzuci j± pó¼niej (albo i nie) albo akurat tego cz³onka OSP, któremu trzeba co¶ wpisaæ jaki¶ czas nie mo¿emy spotkaæ i zawsze bêd± jakie¶ zaleg³o¶ci i niewpisane dane. Moim skromnym zdaniem od wpisywania takich danych powinny byæ odpowiednie ewidencje prowadzone przez zarz±d. Takie bie¿±ce wpisywanie wszystkiego do legitymacji wymaga du¿ej dyscypliny od skarbnika, sekretarza i prezesa. A o ni± bardzo ciê¿ko, a mo¿e siê mylê? Ale to mój punkt widzenia.
zgadzam sie.legitymacja powinna byc prosta i zawierac tylko neizbedne dane
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat