Przegląd jesienny OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
dh.michal
Posty: 232
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Przegląd jesienny OSP

Post autor: dh.michal »

Witam druhny i druhów, w mojej jednostce niedługo odbędzie się przegląd jesienny przez PSP.
Jestem naczelnikiem dopiero od roku i wcześniej nie miałem styczności z takimi sprawami, proszę więc o pomoc co będzie potrzebne na ten przegląd, jakie dokumenty,itd.
Z góry Dziękuję. Pozdrawiam
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

szczepan32
Posty: 3
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 11:43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: szczepan32 »

Witam,
domyślam się, że będzie przeprowadzona Inspekcja Gotowości Operacyjnej jednostki.

Podstawowe dokumenty wymagane przy kontroli to:
- druki KDR (Kierującego Działaniami Ratowniczymi),
- karty szkoleń strażaków z JOTu lub zaświadczenia o szkoleniu,
- badania lekarskie,
- ubezpieczenie strażaków,
- zaświadczenie kierowcy poj. uprzywilejowanego,
- dokumenty samochodów (ważny dowód rej. i ubezpieczenie),
- ważne dokumenty posiadanego sprzętu (badanie agregatu, aparatów powietrznych itp.)

Jeżeli chodzi o dokumenty to mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.
Pozdrawiam
Szczepan
www.ospmogilno.pl

Topic author
dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: dh.michal »

Bardzo Dziękuję za odpowiedź, ale druh napisał:
szczepan32 pisze: Jeżeli chodzi o dokumenty...
czyli oprócz dokumentów coś jeszcze?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Fistach »

Do tego będzie kontrola czasu wyjazdu - normalnie wam włączą syrenę i zmierzą czas i sposób w jaki biegacie po remizie podczas alarmu, dodatkowo każą przepalić każdy sprzęt żeby wiedzieć czy jest sprawny, włączyć najaśnice, kontrola radiotelefonów z próbą wywołania Stanowiska Kierowania, do tego każdemu druhowi zadadzą pytania z wiedzy strażackiej, kontrola skrytek (również tych na dachu), porządku w remizie. Przynajmniej tak było u nas. A potem dopiero papiery, papiery i papiery :)
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: kwas »

Do tego mogą wymyśleć jakieś małe ćwiczonko które będziecie musieli zrealizować. Tak jest przynajmniej w moim powiecie
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Darek-Naczelnik »

dh.michal pisze:Witam druhny i druhów, w mojej jednostce niedługo odbędzie się przegląd jesienny przez PSP.
Jestem naczelnikiem dopiero od roku i wcześniej nie miałem styczności z takimi sprawami, proszę więc o pomoc co będzie potrzebne na ten przegląd, jakie dokumenty,itd.
Z góry Dziękuję. Pozdrawiam

Czy Wasza jednostka jest w KSRG?? Pytam po to aby wiedziec czy każde OSP ma taki przegląd czy tylko KSRG. Ja o niczym takim u nas nie wiedziałem -- a nasza OSP nie jest w systemie.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Fistach »

kwas pisze:Do tego mogą wymyśleć jakieś małe ćwiczonko które będziecie musieli zrealizować. Tak jest przynajmniej w moim powiecie
Fakt! U nas nie było bo zaczęło tak lać że obawiali się, że za chwilę nas zadysponują. 3 h jeździliśmy i działaliśmy:)

Tak moje OSP jest w KSRG stąd może taka bardziej szczegółowa kontrola.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Artur »

W każdej jednostce OSP nie zależnie czy jest w KRSG czy nie inspekcja wygląda tak samo. Bynajmniej tak jest w naszym powiecie. Protokół inspekcji gotowości bojowej chyba jest taki sam na terenie całego kraju i obowiązuje we wszystkich komendach powiatowych.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: fireman90 »

Fistach pisze:Do tego będzie kontrola czasu wyjazdu - normalnie wam włączą syrenę i zmierzą czas i sposób w jaki biegacie po remizie podczas alarmu
Coś takiego u nas było ale podczas kontroli doraźnych (niezapowiedzianych), czynionych przeważnie w I-szej połowie roku. Kompleksowa kontrola jest zapowiadana odpowiednio wcześniej, więc jest czas żeby wszystko przygotować. Od chyba trzech lat "nasza" KP odstąpiła od kontroli doraźnych.
Jajakobyły

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Fistach »

fireman90 pisze:
Fistach pisze:Do tego będzie kontrola czasu wyjazdu - normalnie wam włączą syrenę i zmierzą czas i sposób w jaki biegacie po remizie podczas alarmu
Coś takiego u nas było ale podczas kontroli doraźnych (niezapowiedzianych), czynionych przeważnie w I-szej połowie roku. Kompleksowa kontrola jest zapowiadana odpowiednio wcześniej, więc jest czas żeby wszystko przygotować. Od chyba trzech lat "nasza" KP odstąpiła od kontroli doraźnych.
Nam nic nie mówiono wcześniej.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: fireman90 »

Fistach pisze:Nam nic nie mówiono wcześniej.
Więc jeszcze raz - my o doraźnej kontroli też nigdy nie wiedzieliśmy wcześniej. Ot, któregoś dnia (a mogli i w nocy) przyjeżdżali pod remizę przeważnie d-ca lub z-ca d-cy JRG z pomocnikiem, załączali syrenę, włączali stoper i mierzyli czas do momentu wyjazdu z garażu. Potem już na spokojnie przegląd samochodów, wykonanie jakiegoś ćwiczenia, i cała reszta tzn. papierzyska.
Natomiast o kontroli kompleksowej (jesiennej), jesteśmy informowani najmniej dwa tygodnie wcześniej. Zresztą do Urzędu gminy KP przysyła terminarz inspekcji, jako że Wójt jest stroną porozumienia z KSRG i również powinien być obecny podczas kontroli.
Jajakobyły

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Fistach »

fireman90 pisze:
Fistach pisze:Nam nic nie mówiono wcześniej.
Więc jeszcze raz - my o doraźnej kontroli też nigdy nie wiedzieliśmy wcześniej. Ot, któregoś dnia (a mogli i w nocy) przyjeżdżali pod remizę przeważnie d-ca lub z-ca d-cy JRG z pomocnikiem, załączali syrenę, włączali stoper i mierzyli czas do momentu wyjazdu z garażu. Potem już na spokojnie przegląd samochodów, wykonanie jakiegoś ćwiczenia, i cała reszta tzn. papierzyska.
Natomiast o kontroli kompleksowej (jesiennej), jesteśmy informowani najmniej dwa tygodnie wcześniej. Zresztą do Urzędu gminy KP przysyła terminarz inspekcji, jako że Wójt jest stroną porozumienia z KSRG i również powinien być obecny podczas kontroli.
Aha no to widze macie jeszcze bardziej dokladna kontrole:)
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: QRT »

Witam a czy ma ktoś z Was jakieś podstawy prawne i zakres kontroli przez PSP? Będzie mnie czekała nie długo kontrola muszę się zabezpieczyć prawnie bo komendant PSP mnie nie lubi ;-)
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23
Awatar użytkownika

Sylwek0208
Posty: 11
Rejestracja: śr 05 paź 2011, 08:12
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: Sylwek0208 »

Druhowie myślę że mylone są dwie różne kontrole a mianowicie na wiosnę odbywa się KONTROLA GOTOWOŚCI BOJOWEJ JEDNOSTKI a na jesień KONTROLA TECHNICZNA JEDNOSTKI są to dwie różne sprawy i inny jest zakres kontroli. W pierwszej z wymienionych jak koledzy wspomnieli kontrolowane jest
1 czas wyjazdu
2 przeszkolenie ratowników (to dwa główne elementy)
W drugiej jesiennej kontroli przede wszystkim kontrolowany jest stan techniczny samochodów i wyposażenia.
Według nowych przepisów pierwsza kontrola jest niezapowiedziana a druga może ale nie musi być zapowiedziana.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Przegląd jesienny OSP

Post autor: sloikk »

U mnie jest duża odmiana w stosunku do tego, co piszą koledzy powyżej. Jestem z małej OSP, oczywiście z poza KSRG. Mamy niestety tylko GLM (jednego biednego żuczka) i 2 motopompy ze sprzętu spalinowego. Kazali tylko wyjechać autem i odpalić pompę znajdującą się na aucie. Ot i cała kontrola raz do roku :|
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat