pytanie z serii dziwnych...

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Meg
Posty: 28
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 22 gru 2003, 09:53
Status: Offline

pytanie z serii dziwnych...

Post autor: Meg »

mamy w jednostce dosc dziwna sytuacjê i prosze wypowiedzcie siê co my¶licie na ten temat.
otó¿: dokonali¶my zmiany Prezesa OSP. Nowy Prezes otrzyma³ wszystkie dystynkcje i jest OK. Problem jest w tym , ¿e BY£Y PREZES prezentuje siê w dystynkcji PREZESA na róznego rodzaju uroczysto¶ciach. I wygl±da to tak jakbysmy mieli 2 prezesów. (¦MIESZNIE, PRAWDA)
Jakie jest prawo w takiej kwestji: czy BY£Y PREZES powinien zdaæ dystynkcje, czy tylko jej nie nosiæ.
Jak uwa¿acie?

rufus
Posty: 6
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 17:53
Lokalizacja: łochów
Status: Offline

Post autor: rufus »

Moim zdaniem jeśli został honorowym członkiem to może nosić dystynkcje prezesa, a jeśli jest nadal czynnym to powinien je zdjąć.

Topic author
Meg
Posty: 28
Rejestracja: pn 22 gru 2003, 09:53
Status: Offline

Post autor: Meg »

a jak to jest zgodnie z regulaminem. mo¿e ktos wie. Jest zwyk³ym cz³onkiem w tej chwili. Ale czy to nie smiech ¿ebyjednostka posiada³a 2 prezesów?

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Patrz regulamin umundurowania na stronie Zawiązku OSP RP.
http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf
Rozdział III paragraf 4 punkt 3.

Krokiewka wyjaśni wszystko.
Pozdrawiam

Topic author
Meg
Posty: 28
Rejestracja: pn 22 gru 2003, 09:53
Status: Offline

Post autor: Meg »

dzieki za pomoc ale nie bardzo moge rozszyfrowaæ ten regulamin. prosze o pomoc.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

dystynkcję nosi się ze względu na pełnioną funkcję. Jeżeli przestaję być funcyjnym zarządu lub związku powracam do stopnia jeki został mi nadany rozkazem naczelnika OSP

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Ja miałem jeszcze lepszy przypadek w OSP. W poprzedniej kadencji zrobił kilka afer, narobił długów i ukradł nam kilka tysięcy złotych. Wyczekaliśmy do wyborów i całą ekipę posłaliśmy do lamusa, ale naczelnik nie chciał oddać pieczątek dokumentów itp. pisał podania o wsparcie rzeczowe do firm w imieniu osp a co dostał to sprzedawał żeby mieć na hazard.a najlepszym było to że nie chieli wycofać upoważnień do konta osp. na szczęście wszystko się skończyo dobrze. i tylko plotki i kłody (nieduże) nam rzucają pod nogi bo nie są się wstanie przeciwstawić wszystkiemu co robimy dla osp.
pozdrowienia dla wszystkich ochotników.
www.pakoslawice.prv.pl

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

piotrkruk pisze:Ja miałem jeszcze lepszy przypadek w OSP. W poprzedniej kadencji zrobił kilka afer, narobił długów i ukradł nam kilka tysięcy złotych. Wyczekaliśmy do wyborów i całą ekipę posłaliśmy do lamusa, ale naczelnik nie chciał oddać pieczątek dokumentów itp. pisał podania o wsparcie rzeczowe do firm w imieniu osp a co dostał to sprzedawał żeby mieć na hazard.a najlepszym było to że nie chieli wycofać upoważnień do konta osp. na szczęście wszystko się skończyo dobrze. i tylko plotki i kłody (nieduże) nam rzucają pod nogi bo nie są się wstanie przeciwstawić wszystkiemu co robimy dla osp.
pozdrowienia dla wszystkich ochotników.
www.pakoslawice.prv.pl
Widze że historia lubi sie powtarzać. Nasza jednostka miala identyczną przygodę tylko, że nie z Naczelnikiem a z Prezesem. Na szczescie jest juz wszystko dobrze :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat