Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
DOMINOS
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 17 wrz 2011, 22:29
OSP (gm., woj.): Zator małopolskie
Status: Offline

Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: DOMINOS »

Witam druhowie!
Mam problem którzy z powodu braku zainteresowania o jednostkę przez zarząd dwóch druhów zresztą członkowie komisji rewizyjnej jeden prezes drugi zastępca prezesa komisji rewizyjnej zaczęli poważnie dbać o jednostkę. Nie będę wymieniał szczegółów bo nie oto mi chodzi. Piszę do was drodzy druhowie ponieważ na zebraniu zarządu na którym w/w druhowie nie byli obecnie zostali poprzez uchwałę zawieszeni na okres 6 miesięcy z powodu tu cytat:"z druhem n/n samowolnie i przedterminowo rozpoczęli rozprowadzanie kalendarzy oraz owe kalendarze rozprowadzali na terenie wsi xxxx gdzie kalendarze od wielu lat rozprowadzają strażacy z osp xxxx". Pomijając fakt iż drugi argument jest prawdziwy niestety tak się wydarzyło ale druhowie ci wziąwszy listy gdzie były wypisane tereny gdzie zostały rozprowadzane kalendarze jak i adresy mieszkańców którzy to kupili kalendarz jak i podana kwota jaką wpłacili udali się do prezesa tejże jednostki i sporawe załatwili polubownie oddając kwotę która zebrali. Sprawa została zamknięta jak stwierdził sam prezes jednostki xxxx . To znowu argument pierwszy jest kompletnym absurdem!! :evil: nasz prezes ie interesuje się życiem jednostki kompletnie w/w druhowie za zgodą prezesa zaprojektowali kalendarze. w dzień w którym chcieli rozpocząć roznoszenie kalendarzy zadzwonił do nich prezes z informacją a żeby roznoszenie kalendarzy rozpoczęli za tydzień jednak po kilku godzinach zadzwonił jeszcze raz mówiąc żeby jednak się zebrali strażacy i poszli roznosić kalendarze no i tak też się stało. O wszystkim wiedział cały zarząd!! jednak dzisiaj przyszło owe pismo o zawieszeniu i NAKAZIE zwrotu całej dokumentacji komisji rewizyjnej zarządowi jak i zakazie uczestniczenia w akcjach gaśniczych, zabraniach oraz przebywaniu ja terenie jednostki. Pytanie moje brzmi:
Czy zarząd morze zawiesić przewodniczącego komisji i nakazaniu oddania dokumentacji jak i czy cała ta sprawa na jakiekolwiek podstawy prawne.
Nasza jednostka od kilku lat jest kompletnie zaniedbywana przez zarząd i nie najlepiej się dzieje dlatego też pisze tutaj prosząc o pomoc bo nie wiem czy tak porostu morze być.
Z góry dziękuje za pomoc :D

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: dh.michal »

Witam kolego druhu, pocieszyć was mogę że to jest nie tylko u was, ale do rzeczy w wzorcowym statucie jest napisane tak:
R o z d z i a ł I V
WŁADZE STOWARZYSZENIA OSP
A. POSTANOWIENIA OGÓLNE

§ 18
2. Uchwały dotyczące zmian we władzach OSP, (...) powinny być podjęte w obecności co
najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
Czyli nie sam zarząd a jeżeli już jak większa część zwyczajnych członków chce zmienić przewodniczącego komisji rewizyjnej to tak, ale sam zarząd niema nic do gadania.

Ale podam ci na przykładzie Gminy, a w nawiasach odpowiedników OSP:
wójta(prezesa OSP) i radnych (komisje rewizyjną OSP) wybierają mieszkańcy gminy (członkowie OSP) , radni (komisja rewizyjna) wybierają z siebie przewodniczącego rady gminy (przewodniczącego komisji rewizyjnej), i tylko rada gminy (a w tym przypadku wszyscy członkowie OSP) mogą zmienić przewodniczącego rady gminy (przewodniczącego komisji rewizyjnej), a wójt (prezes OSP) nie ma nic do tego.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Topic author
DOMINOS
Posty: 9
Rejestracja: sob 17 wrz 2011, 22:29
OSP (gm., woj.): Zator małopolskie
Status: Offline

Re: Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: DOMINOS »

Czyli nie mamy obowiązku oddawania dokumentacji...
Ci dwaj strażacy mają poważne argumenty ażeby zmienić zarząd a ze nasz zarząd jest jaki jest to mi się wydaje że ich porostu specjalnie zawiesili żeby zostało tak jak jest

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: dh.michal »

Kolego druhu jeżeli piszesz że ci dwaj strażacy mają poważne argumenty żeby zmienić zarząd, to nie wiem na co czekają, jeżeli oczywiście większość zwyczajnych członków stoi za tymi dwoma a nie za zarządem, to jedno zebranie i koniec starych rządów, i lepiej zacząć działać teraz bo później może być za późno, ponieważ zarząd zacznie działać tak że nic nie zrobicie.
Pozdrawiam Michał Zarzecki
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: QRT »

Z tego co zrozumiełem to mówisz, że Zarząd zawiesił w pracy 2 osoby z komisji rewizyjnej :-) O takim cyrku jeszcze nie słyszałem :-) absolutna bzdura!!! tak nie może być! Jedynie walne zebranie członków może może odwołać ze stanowiska członków komisji rewizyjnej chyba, że macie to inaczej w WASZYM statucie określone. A poza tym to nie słyszałem o czymś takim jak zawieszenia w obowiązkach na 6 miesięcy. To przez 6 miesięcy Komisja rewizyjna nie może działać bo członkowie są zawieszeni? :-)? Dziki Zachód :-)
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23

Topic author
DOMINOS
Posty: 9
Rejestracja: sob 17 wrz 2011, 22:29
OSP (gm., woj.): Zator małopolskie
Status: Offline

Re: Zawieszony członek komisji rewizyjnej przez zarząd osp

Post autor: DOMINOS »

No właśnie taki cyrk prezentuje ostatnimi czasy nasza jednostka dlatego też zostały wszczęte odpowiednie działania aby to zmienić wszystkim dziękuje za pomoc oraz życzę spokojnej służby
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat