Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
Siwy63
Posty: 43
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 10 mar 2010, 17:43
Status: Offline

Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Siwy63 »

Mam do kolegów pytanie, a dokładnie chodzi mi o to czy jednostki będące w systemie KSRG na terenie waszych gmin łączyły środki z systemu na np. jakiś zakup celowy, w naszej gminie mamy trzy takie jednostki i w tym roku padł pomysł na złączenie środków z systemu, po to żeby zakupić nowy duży zestaw hydrauliczny, Żeby było prawnie chcą podpisać umowę i zrobić losowanie kolejności jednostek , które przez trzy lata by otrzymały ten sprzęt. Moim zdaniem jest to fajny pomysł, ale nie wiem jak to jest prawnie, proszę o poradę.
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: druhprzemek »

To tylko moja opinia- ale jeżeli zrobilibyście porozumienie i spisali to na papierze- to czemu nie? Może to i dobry sposób na szybszą organizację i zdobywanie sprzętu.
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Fistach »

Swoją drogą łączenie w taki sposób środków być może pozwoliłoby na zakup jakiejś drobnicy po lepszych cenach.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: ospglinik »

może i dobre to ale nie dokońca fistach każda jednostka ma przypisaną pulę co roku i muszą się rozliczyć

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Sylwek »

Przyznam, że pomysł bardzo ciekawy. Nie słyszałem, żeby ktoś to praktykował bo najczęściej nie ma wielu jednostek na terenie gminy w KSRG.

Natomiast obawiam się, że w urzędniczej głowie to się nie pomieści. Może po prostu kupić zestaw formalnie w częściach, wyfakturować zgodnie z kwotami dotacji przyznanych na oddzielne OSP a sprzęt przekazać jednej na zasadzie użyczenia?

Sam nie wiem czy to nie za duża kombinacja i czy ewentualnie jakaś kontrola z KM czy KW się do tego nie dopnie.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Jarek »

W mojej KP PSP sami mi zaproponowali taki pomysł, więc chyba się da ;)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Fistach »

A mógłbyś przy okazji ich podpytać o jakieś szczegóły? Bo u nas są trzy jednostki w KSRG i myślę, że takie rozwiązanie sprawy byłoby dla wszystkich bardziej korzystne.
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: QRT »

Witam łaczenie środków jest ryzykowne z tego względu, że co roku kwota dotacji się zmienia. Przekonałem się sam na własnej skórze. W roku ubiegłym 5 jednostek w naszym powiecie ( wtym moja) przekazała swoje pieniądze z dotacji inwestycyjnych(ok 18tyś na jednostkę) na pozostałe "biedniejsze" osp. Dotacje bierzące zostawiliśmy sobie (ok 6tyś na jednostkę). Idea była słuszna bo my mieliśmy pełne wyposażenie zgodne z normatywami KSRG a oni nie. W tym roku mieli nam oddac te pieniądze ale z tego co mi jedst nieoficjalnie wiadomo w tym roku będzie od 6 do 9 tyś dotacji inwestycyjnych i bierzących. Więc nie ma szans, żeby nam to oddali :-( Zobaczymy. W tym albo w przyszłym tygodniu będe miał narade prezesów i zobaczymy co z tym fantem można zrobić.
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: Fistach »

QRT pisze:Witam łaczenie środków jest ryzykowne z tego względu, że co roku kwota dotacji się zmienia. Przekonałem się sam na własnej skórze. W roku ubiegłym 5 jednostek w naszym powiecie ( wtym moja) przekazała swoje pieniądze z dotacji inwestycyjnych(ok 18tyś na jednostkę) na pozostałe "biedniejsze" osp. Dotacje bierzące zostawiliśmy sobie (ok 6tyś na jednostkę). Idea była słuszna bo my mieliśmy pełne wyposażenie zgodne z normatywami KSRG a oni nie. W tym roku mieli nam oddac te pieniądze ale z tego co mi jedst nieoficjalnie wiadomo w tym roku będzie od 6 do 9 tyś dotacji inwestycyjnych i bierzących. Więc nie ma szans, żeby nam to oddali :-( Zobaczymy. W tym albo w przyszłym tygodniu będe miał narade prezesów i zobaczymy co z tym fantem można zrobić.
I właśnie tu jest największy problem.

Aczkolwiek uważam, że połączenie środków na zakup przedmiotów po to aby kupić "hurtem" na pewno poskutkuje obniżką na sztuce. Np. zamiast 6 jednostek kupować łącznie 60 węży będą za te same pieniądze w stanie kupić tych węży 75 - 80.

therage487
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 12:41
OSP (gm., woj.): gmina lubicz woj lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: therage487 »

Dokładnie w tym miejscu co pisze 'Fistach" jest najwiekszy problem...

krowaa.87
Posty: 3
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 10:50
Status: Offline

Re: Łączenie środków jednostek KSRG na terenie gminy

Post autor: krowaa.87 »

Witam,
oczywiście uważam, że jak najbardziej tak :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat