Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
gucio679
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 18 gru 2005, 15:59
Lokalizacja: Międzylesie
Status: Offline

Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Post autor: gucio679 »

Jak to wygląda w waszych jednostkach??? Jakie obowiązki spoczywają na gospodarzu, jakie prowadzi książki itp.???

Pozdrawiam
"Nie ma to jak w naszej straży - ognia nie ma w tyłek parzy"...

ogniomistrz1
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 sty 2006, 02:02
Lokalizacja: wielkpolska
Status: Offline

Post autor: ogniomistrz1 »

podam przykład jak jest w mojej jednostce :

gospodarz prowadzi " książkę gospodarza"
zajmuje się sortem mundurowym tzn. wydawanie koszarówek . rękawic itd
dba o czystość i porządek w świetlicy oraz w koło budynku .

wolny
Posty: 11
Rejestracja: wt 19 paź 2004, 21:36
Status: Offline

Post autor: wolny »

a czy bierze za to pieni±dze.

Topic author
gucio679
Posty: 8
Rejestracja: ndz 18 gru 2005, 15:59
Lokalizacja: Międzylesie
Status: Offline

Post autor: gucio679 »

A niby dlaczego ma brać za to pieniądze? :? Funkcja "gospodarza" w OSP jest taka sama jak słuzba strażaka czynnego, z tym tylko, że ten pierwszy ma określone pewne zadania do wykonania w czasie trwania swojej kadencji, aczkolwiek nie tylko wtedy... :wink:
"Nie ma to jak w naszej straży - ognia nie ma w tyłek parzy"...

marcin murlowski
Posty: 52
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 13:22
Status: Offline

gospodarz

Post autor: marcin murlowski »

to jest OCHOTNICZA straż pożarna i nawet gospodarz nie bierze pieniędzy. chciałem także skrytykować płacenie za udział w akcjach, jesteśmy ochotnikami, jest to dla mnie szczytny cel i nie chcę zarabiać na nieszczęściu innych.
wróćmy do gospodarza: dba o porządek w remizie i wokół niej, wydaje mundury na zawody itd.

Marcin
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 kwie 2004, 22:28
Lokalizacja: Ma³opolskie
Status: Offline

gospodarz

Post autor: Marcin »

Witam u nas jest podobnie
- ksi±¿ka gospodarza
- odpowiada za Uposarzenie mundurowe (bojowe, koszarowe, galowe)
- prowadzi ca³± dokumentacje zwi±zan± z wynajmem sali
- oczywi¶cie odpowiada za po¿adek w i na zewn±cz remizy
- zg³asza braki w wyposa¿eniu i dokonuje zakupów
- wraz z wyznaczonymi osobami utrzymuje odpowiedni± temperature w budynku (ca³y budynek jest ogrzewany)

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Uważam także iż jesteśmy ochotnikami i nie powinniśmy brać kasy za akcje zwłaszcza że to rodzi "patologie"....
W mojej OSiPi gospodarz do tej pory zajmował się porządkami, stanami sprzętu, umundurowania, koszeniem trawy, a także dla naszego szczęścia miał dużo fajnych pomysłów co do udoskonaleń , zmian wystroju świetlicy itp. teraz zostanie (21 stycznia) naczelnikiem i zastąpi go 2 strażaków. postanowiliśmy rozdzielic funkcje gospodarza i jeden zajmował się bedzie porządkiem na zewnątrz (odśnieżanie, koszenie trawy, zamiatanie)(oczywiście z pomocą reszty strażaków)i porządkiem w świetlicy, a drugi resztą.

Topic author
gucio679
Posty: 8
Rejestracja: ndz 18 gru 2005, 15:59
Lokalizacja: Międzylesie
Status: Offline

Post autor: gucio679 »

Jeśli macie możliwość zeskanowania jednej ze stron "ksiązki gospodarza" - to bardzo bym prosił o podesłanie na gucio679@wp.pl.

Z nieoficjalnych źródeł poinformowano mnie, że najprawdopodobniej zostanę gospodarzem, a z tego co wiem to w mojej OSP nikt nigdy nie prowadził książki. Stąd moja prośba... 8)

Pozdrawiam
"Nie ma to jak w naszej straży - ognia nie ma w tyłek parzy"...

strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

ekwiwalent

Post autor: strażak »

Wynagrodzenie za akcje siê nale¿y stra¿akowi i to jest jego prawo do otrzymania - tak przewiduje ustawa o ochronie ppo¿. A patologie s± wszêdzie. Ale je¿eli siê wyp³aca z g³ow± to nie ma obaw.

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Uważam, że "wypłacanie z głową" nic nie zmieni jak ma sie ujawnić "pożarowy zboczeniec" to się ujawni i zadziała. Co to prawa to oczywiście wiem że ustawowo należy nam się 1/175 średniej krajowej GUS, ale co z tego ktoś wymyślił prawo, ktoś je uchwalił i nie można, że takie prawo i nam sienależy. Osobiście wolałbym aby został przyjęty przez Sejm projekt ustawy o doliczniu % do emerytury, który już blisko 10 lat leży w Parlamencie.............

marek-jeziorski
Posty: 32
Rejestracja: czw 21 wrz 2006, 11:41
Lokalizacja: Zabrodzie
Status: Offline

Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Post autor: marek-jeziorski »

WITAM W MOJEJ JEDNOSTCE JA JESTEM GOSPODARZEM A JEDNOCZEśNIE KIEROWCA ODPOWIADAM ZA PEłNą GOTOWOśC WOZóW BOJOWYCH PORZąDEK W REMIZIE I NA TERENIE NALEżąCYM DO NASZEJ OSP PROWADZE KSIążKE INWENTARZOWą I JESZCZE ODPOWIADAM ZA PARE INNYCH SPRAW I ZA TO BIORE KASE

Nitol
Posty: 3
Rejestracja: śr 22 mar 2006, 12:13
Lokalizacja: Boruszowice
Kontakt:
Status: Offline

Pan gospodarz. co to takiego?

Post autor: Nitol »

W mojej jednostce gospodarzem jest od niecałego roku zaufany człowiek.
Z miłą chęcią wykonuje swoje czynności, czyli dba o prządek w garażu,pomieszczeniach, wozów i sprzętu. Po każdej akcji przychodzi i sprawdza co było używane, czy jest odłożone na swoje miejsce w odpowiedni sposób, ewentuwlnie czyści sprzęt uzywany a w razie jego uszkodzenia zgłasza odpowienim osobą. Dba również o wygląd remizy zewnętrzny. Wogóle remiza upadła by gdyby niebyło gospodarza bo to jest człowiek który
powinnien wiedzieć jak o nią zadbać.

:D
$@$ My life be like $@$
O.S.P Boruszowice Hanusek
www.ospboruszowice.prv.pl
GG 9963453
slawek.nitka@gmail.com

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Post autor: Rumcajs »

Witam!!
Osoba materialnie odpowiedzialna za samochód OSP i sprzęt, oraz porządek wokół remizy, to kierowca, czy gospodarz. Bo w mojej OSP kierowca wziął odpowiedzialność za cały sprzęt i wyposażenie razem z porządkami, a gospodarz wydaje sprzęt za który nie ma odpowiedzialności.

Podam że umowa jest podpisana pomiędzy Gminą a Osobą odpowiedzialną i dostaje za utrzymanie sprzętu w gotowości wynagrodzenie pieniężne!!!

Pozdrawiam Serdecznie!!!!

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Post autor: Rumcajs »

Ps. zapomniałem dodać że za gospodarkę paliwową też bierze odpowiedzialność kierowca a gospodarz nie .
Jak jest w waszych jednostkach!!!
pozdrawiam Serdecznie!!!!
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Funkcja "Gospodarz" w naszych jednostakch

Post autor: marcing2508 »

U mnie kierowca, a jednocześnie naczelnik jest odpowiedzialny za cały garaż (auto, sprzęt, paliwo itp). Jeśli chodzi o funkcję gospodarza to jest to osoba, która pilnuje porządku w budynkach OSP oraz także na terenie jednostki, na głowie gospodarza jest również ogrzewanie sali (dosypać eko-groszku i wyczyścić piec), a także usuwać drobne usterki i zgłaszać poważniejsze. Ogólnie dbanie o dobry wizerunek strażnicy. Ma oczywiście klucze również do garażu, ale nie wydaje sprzętu, umundurowania itp bez wiedzy i zgody naczelnika/kierowcy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat