POTREZEBUJEMY POMOCY

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
osp teodorów
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 12:21
OSP (gm., woj.): teodorów gm.skórzec woj.mazowieckie
Status: Offline

POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: osp teodorów »

Potrzebujemy pomocy w znalezieniu takiej rzeczy do naszego jelcza a mianowicie dokładnie nie wiem jak to nazwać chodzi o taką rzecz jakby przystawka od zbiornika do autopompy i rozgałęzienie na dwie strony do zasysania wody.Otóż ta przystawka pękła i niemożna zalać wozu wodą jak by ktoś z kolegów miał namiary na coś takiego w niedużych pieniążkach proszę o odpowiedz. Z góry dzękuje.Tel.691 690 304

damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: damian44 »

Najlepiej wstaw foto tego czegos i podaj jaki jelcz:)

Topic author
osp teodorów
Posty: 8
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 12:21
OSP (gm., woj.): teodorów gm.skórzec woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: osp teodorów »

Chodzi o jelcza 004 a nieoficjalnie ta częsć nazywają portkami a zdjęcia nie mogę wstawić może to komuś coś powie
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: Jarek »

"Portki" to raczej nie będą... bo portki to zbieracz liniowy...
http://www.sprzet-poz.pl/produkty_zdjec ... mal_19.jpg
Wydaje mi się że będzie to po prostu jakiś trójnik. Tylko teraz pytanie, czy wspawany na stałe? z jakiego materiału? Odlew czy co?
Najlepiej jak byś wrzucił zdjęcie tego elementu (nawet zrób telefonem) bo tak będziemy gdybać a i tak nic nie poradzimy ;)
Jak nie możesz foto dorzucić na forum to mi na mail podeślij. jarekormo@o2.pl

PS. Jeśli się okaże że to będą faktycznie portki to się jakoś dogadamy, bo mam takie zbędne na magazynie. Kwestia tylko rozmowy z zarządem.

Wyślij Foto:)
pozdr
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: fireman90 »

osp teodorów pisze:Chodzi o jelcza 004 a nieoficjalnie ta część nazywają portkami
Czy chodzi o część zaznaczoną numerem 13 (przewód ssawny) na tym schemacie http://yogi.bubu.w.interia.pl/02_01_07.htm (na dole) ? Jeśli jest możliwość odłączyć owe "portki" to tak zróbcie .Oczywiście zależy w którym miejscu jest pęknięcie. Znając życie i tak rzadko (lub wcale) nie używacie autopompy do zasysania wody, więc jeśli to pęknięcie na którymś z tych dwójników to zwyczajnie go wyp....olić , dziurę zaślepić i z problem z głowy.
Jajakobyły

Topic author
osp teodorów
Posty: 8
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 12:21
OSP (gm., woj.): teodorów gm.skórzec woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: POTREZEBUJEMY POMOCY

Post autor: osp teodorów »

Dzięki za szybkie odpowiedzi ze strony Jarka i Fireman90 wczoraj wykręciliśmy tą część według schematu jaki wstawił Fireman90 jest to czwórnik.Zdjęcie postaram się wstawić wieczorem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat