"Starsza gwardia" na zawodach OSP


Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

"Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: sloikk »

Witam druhów. Przy obchodach św. Floriana wpadliśmy na pomysł, aby w tegorocznych gminnych zawodach wystawić także drużynę seniorów. Z racji, że Ci druhowie już nie uczestniczą w żadnych zadaniach bojowych, tylko pełnią funkcje w zarządach oraz reprezentacyjne - dobrze by było ich trochę rozruszać. Gdy im zaproponowaliśmy taki pomysł z chęcią się zgodzili.
I tu się pojawia moje pytanie: CZY ISTNIEJE TAKA MOŻLIWOŚĆ, ABY WYSTARTOWALI W ODDZIELNEJ KATEGORII (seniorów)?
W regulaminie jest napisane, że uczestnicy powyżej 16go roku życia (za wyjątkiem określonych funkcji), nie ma sprecyzowanej górnej granicy, więc pewnie nie. Szukałem trochę w Internecie i niestety nie widzę nigdzie żadnej wzmianki o seniorach. A może zaproponować na zebraniu przed zawodami stworzenie w gminie kategorii np. 40 lub 45+? Oczywiście musiałoby się to zaczynać i jednocześnie kończyć na szczeblu gminnym.
A jeśli powyższe pomysły odpadają, to jest dozwolone, aby w jednej jednostce wystartowały 2 drużyny w tej samej kategorii?
Pozdrawiam

PJ
Posty: 43
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 11:39
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: PJ »

2.3.1. W zawodach gminnych do startu dopuszcza się wszystkie drużyny działające na tym terenie

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: Fistach »

PJ pisze:2.3.1. W zawodach gminnych do startu dopuszcza się wszystkie drużyny działające na tym terenie
Wystarczy, że się dogadacie że tworzycie taką kategorię :)

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: kronikarz »

REGULAMIN

ZAWODÓW SPORTOW – POŻARNICZYCH

„WETERANÓW OSP”

Zorganizowanie zawodów sportowo-pożarniczych „Weteranów OSP” ma na celu:
-podniesienie stanu gotowości bojowej OSP,
-zmobilizowanie czynnych członków OSP w wieku powyżej 40-go roku życia do podniesienia sprawności fizycznej;
-zapewnienie zabezpieczenia operacyjno-technicznego w jednostkach OSP,
-spotkanie i wymianę doświadczeń „Weteranów OSP”.

1. W zawodach sportowo-pożarniczych „Weteranów OSP” biorą udział drużyny reprezentujące OSP.
2. Startujący członkowie OSP muszą być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3. Każdy startujący członek OSP musi być w wieku powyżej 40-stu lat.
4. Startująca drużyna (OSP) otrzymuje punkty za średnią wieku:

a)powyżej 40-stu lat do 44-ech lat - 2 punkty;
b)45 lat do 50-ciu lat - 4 punkty;
c)powyżej 50-ciu lat - 8 punktów.
W/w punkty odejmuje się od sumy: ćwiczenia + sztafeta.

5. Przeprowadzone zostaną dwie konkurencje:

-bieg sztafetowy 7 x 25 m w tym:
-ćwiczenia bojowe.

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: sloikk »

dzięki koledzy, a w szczególności Kronikarzowi! Jeszcze mógłbyś podać jakiś link abym mógł taki regulamin pobrać? Nie mogę znaleźć nigdzie. Pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: kronikarz »

To jest przykładowy regulamin. Można go dostosować do swoich potrzeb - rozbudować. My zrobiliśmy tak: opracowano regulamin z opisem tak jak podałem lecz dodaliśmy opis w sztafecie i ćwiczeniach bojowych co wykonują. Weterani nie mają ściany tylko płotek a wszystko pozostałe bez zmian. Regulamin został przedstawiony na zebraniu Zarządu M-G OSP i zatwierdzony do realizacji. Każda jednostka otrzymała taki regulamin. Przed zawodami na dwa tygodnie lub wcześniej jest odprawa z przedstawicielami jednostek gdzie omawia się wszystko i jest losowanie drużyn. Każda OSP zgłasza jakie drużyny wystawia aby przygotować wcześniej karty zgłoszenia i inną dokumentację. Do regulaminu można dopisać punkty jak w standardowym regulaminie o sponsorach, nagrodach, zmienić cel zawodów itp. Co do zawodów jeszcze to sam organizuję od dziesięciu lat zawody integracyjne w sportach pożarniczych służb mundurowych gdzie są zapraszane i uczestniczą drużyny reprezentujące różne służby mundurowe w ty i z zagranicy (OSP, PSP, Policja, Służba Więzienna itp.). Regulamin opracowałem sami i jest kilka konkurencji. Jednak z czasem zwiększała się ilość drużyn to zmniejszałem ilość konkurencji aby zmieścić się czasowo. Zawody trwają od 10.00 do około 15.00. Mam kilka opracowanych konkurencji lecz trudno jest to wytłumaczyć opisując wszystko. Są takie konkurencje podstawowe jak ćwiczenia bojowe lecz bez punktów karnych tylko liczy się czas i wykonanie zadania. Każda drużyna wykonuje ćwiczenia dowolnie łącząc sprzęt na podeście lub w biegu. Następna konkurencja to techniczny tor przeszkód - regulamin opracowany z elementami regulaminu OSP, PSP i SW. Dosyć widowiskowe. Jest jeszcze coś takiego jak gaszenie pożaru i ewakuacja rannego oraz konkurencja praca zespołowa drużyny i konkurencja cięcie drewna (klocka) piłą ręczną. Ogólnie drużyna składa się z sześciu zawodników lecz w poszczególnych konkurencjach biorą udział zawodnicy różnie od jednego do całej drużyny. Jeżeli będę jeszcze pomocny to proszę pisać postaram się podpowiedzieć co i jak. Mogę zamieścić poszczególne opisy konkurencji lecz zajmie to trochę miejsca. Jeżeli są takie potrzeby to również proszę napisać.

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: "Starsza gwardia" na zawodach OSP

Post autor: sloikk »

dobrze wiedzieć do kogo można się zgłosić w takich sprawach ;) póki co chcemy tylko wystawić tą drużynę seniorów na zawodach gminnych, lecz przy okazji organizowania różnych festynów można wdrożyć takie konkurencje. W razie czego będę pisał. Wielkie dzięki!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat