Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
4x4Terenowiec
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 25 maja 2012, 21:19
OSP (gm., woj.): Firma, Kraków, małopolskie
Status: Offline

Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Post autor: 4x4Terenowiec »

Witam Serdecznie,

Co sądzicie o tej lampie ze stajni Federal Signal ? Na poniższej stronie jest również filmik,który nakręciliśmy.
http://www.terenowiec.pl/towar/p/id/1522/
Uważacie że cena jest przystępna jak na Polskie warunki ? Chodzi mi tu o porównanie do markowego sprzętu z homologacją.
Wg nas jest to najlepszy balans ceny do jakości, ale możemy być nieobiektywni.

Topic author
4x4Terenowiec
Posty: 11
Rejestracja: pt 25 maja 2012, 21:19
OSP (gm., woj.): Firma, Kraków, małopolskie
Status: Offline

Re: Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Post autor: 4x4Terenowiec »

W sumie racja, jeżeli miałbym do dyspozycji mocno ograniczona kwotę to w pierwszej kolejności przeznaczyłbym ja na rzeczy ochrony osobistej m.in rękawice.

Mam pytanie do kierowców którzy jeździli różnymi samochodami czy czuli różnice między "markowymi" lampami, dobrą syrena a nazwijmy to najekonomiczniejszą opcją.

Co do ceny 3500 to jest to brutto z 23% VAT.
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Post autor: strazak102 »

Jeżdżę samochodami, które w większości mają zamontowaną ZURE, które to są na zwykłych kogutach stroboskopowych, albo belki z obracającymi się lustrami. Mamy też w jednostce Renault Kerax, na którym jest zamontowane oświetlenie LED i wydaje mi się, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. W nocy, aż razi ten błysk lamp, w dzień również są dobrze widoczne. Wydaje mi się, że nawet jest to zestaw od federal signal. Jedyne co, to nie podoba mi się klakson zamontowany w urządzeniu, jak i w samochodzie. W pojeździe powinien znaleźć się klakson pneumatyczny.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

Topic author
4x4Terenowiec
Posty: 11
Rejestracja: pt 25 maja 2012, 21:19
OSP (gm., woj.): Firma, Kraków, małopolskie
Status: Offline

Re: Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Post autor: 4x4Terenowiec »

Jeśli chodzi o światło ze ściśle fizycznego punktu widzenia, lampy obrotowe dla światło niebieskiego to najgorsze rozwiązanie.
Wynika to z tego że aby światło wychodzące było niebieskie klosz musi być bardzo ciemno niebieski, na pewno zauważyliście że jak klosz wyblaknie to światło zaczyna być białe. I ten właśnie ciemny klosz powoduje że 70% mocy światła nie wydostaje się na zewnątrz.

Stroboskop ma bardzo dużą energię błysku jest już dobrym rozwiązaniem w niebieskim, LED jednak bierze mniej prądu - choć nie każdy. Bo LED, LEDowi nie równy.

Klakson w urządzeniu ? Masz na myśli ten poganiacz Air-Horn czy zmianę modulacji poprzez klakson ?
Trąby pneumatyczne - masz rację robią robotę !
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Lampa Federal Signal LED z nagłośnieniem.

Post autor: strazak102 »

Chyba to jest ten air horn. To jest tak, że po wciśnięciu klawisza zmienia się modulacja sygnału poza podstawowe dźwięki, tylko na czas trzymania przycisku. W karetkach tych nowszych często słychać taki przerywnik podstawowych sygnałów.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat