Koszula letnia + mundur galowy?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kocymbał
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 22:00
Status: Offline

Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: kocymbał »

Witam

Mam pytanie.
W związku ze zbliżającą się uroczystością w OSP muszę przywdziać ubiór galowy. Moje pytanie brzmi następującą:
Czy jeżeli posiadam tylko koszule letnia (z krótkim rękawkiem) mogę na nią założyć marynarkę galową?
Jeśli tak to czy koszula letnia ma mieć ,,pagony"na ramionach OSP? czy ma być bez nich???

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: slawek.998 »

Przecież pod marynarką i tak nie będzie widać.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: GLM »

kocymbał pisze:Witam

Mam pytanie.
W związku ze zbliżającą się uroczystością w OSP muszę przywdziać ubiór galowy. Moje pytanie brzmi następującą:
Czy jeżeli posiadam tylko koszule letnia (z krótkim rękawkiem) mogę na nią założyć marynarkę galową?
Jeśli tak to czy koszula letnia ma mieć ,,pagony"na ramionach OSP? czy ma być bez nich???
prawie wszyscy tak robią
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: ospglinik »

u nas jest przyjęte że w galowych się idzie 100 lecie czy tam inne uroczystości a koszule zawsze pużniej możesz u8brać jak będzie gorąco ja zawsze ubieram zwykła krótką a później przebieram
Awatar użytkownika

malczan4
Posty: 92
Rejestracja: pn 03 maja 2010, 17:09
OSP (gm., woj.): Wierzbanowa (Wiśniowa, małopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: malczan4 »

U nas w ogóle nie kupujemy z długim rękawem tylko z krótkim bo i tak tego nie widać ;)
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: druhprzemek »

Nie ma przeciwwskazań, żebyś ubrał sobie koszulę letnią pod marynarkę munduru. Jednak z praktyki wiem, że będzie Ci trochę niewygodnie z tymi sztywnymi pagonami z koszuli ;). Proponuję, żebyś porozmawiał z Zarządem, żebyście wyszli jednak wszyscy w koszulach, o ile macie. Zasada jest jedna: może być ch*jowo, ale jednakowo.

Pozdrawiam,
druhprzemek
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: QRT »

Według regulaminu i potocznie przyjętych zasad savoir vivre-u do pod marynarkę i z krawatem nie nosi się koszuli na krótki rękaw. Ale każdy wie, że jest lato i będzie gorąco i prędzej czy później tą marynarkę trzeba będzie zdjąć a wtedy zostaniemy w białej koszuli bez pagonów i dystynkcji. Tak więc jak jest lato zawsze mam pod marynarką koszule letnią z wszystkimi dodatkami ;-) Bo nie będę się przecież przebierał :-) Pozdrawiam
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Koszula letnia + mundur galowy?

Post autor: slawek.998 »

QRT pisze:Według regulaminu i potocznie przyjętych zasad savoir vivre-u do pod marynarkę i z krawatem nie nosi się koszuli na krótki rękaw. Ale każdy wie, że jest lato i będzie gorąco i prędzej czy później tą marynarkę trzeba będzie zdjąć a wtedy zostaniemy w białej koszuli bez pagonów i dystynkcji. Tak więc jak jest lato zawsze mam pod marynarką koszule letnią z wszystkimi dodatkami ;-) Bo nie będę się przecież przebierał :-) Pozdrawiam
I tak trzymać kolego. Regulamin regulaminem ale niedajmy się zwariować.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat