Mam już tego dość.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Mam już tego dość.

Post autor: wujo2010 »

Kamil popieram w 100proc. 8)ale możemy sobie tylko pogadać :(

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Mam już tego dość.

Post autor: ospglinik »

seligow pisze:Co do tych fordów z kontenerem na pace, to zaczynam mieć mieszane uczucia (chociaż do niedawna mi się podobały). Dlaczego? Bo taki fordzik, nawet po dotacjach z WFOŚiGW i związku, to wydatek ok 100 tyś (tak wynika z artykułu powyżej). Za 100 tyś można kupić ładnego średniego np. MAN'a z lat 90-tych który ze swoimi 2/2,5tys litrami przyda się bardziej. I nie musisz prosić o łaskę związku czy funduszu...

Co do wiatrakowców...
Panie prezesie, szanowny zarządzie oraz wszyscy zwolennicy "obserwacji z powietrza". Załadujcie się do tych bzykokopterów i zróbcie sobie wycieczkę "Śladami wiejskiej OSP". Waszym oczom ukaże się obraz niespotykany w Strażaku, niepokazywany w TV. Brak w nim strażaków jak z filmu "Ognisty Podmuch". Nie ma lśniącego sprzętu, nowych samochodów, oraz pięknych strażnic. Zobaczycie stodoły z cieknącymi dachami z których leniwie, lecz dostojnie wyłania się duma polskiego transportu, legendarny Star 244 lub niemniej wspaniały wehikuł marki Żuk. Wsiądą do niego strażacy, nierzadko w porwanych, ale wciąż dobrych mundurach moro, co bogatsze jednostki w koszarówkach, a czasami oczom Waszym ukaże się nawet US marki Brzeziny - lidera w produkcji umundurowania specjalnego... Po tak bajkowej podróży wróćcie do swoich domów weźcie do ręki młotek i zdecydowanym ruchem ręki wybijcie sobie z głowy pomysł fruwającej OSP.
Z pozdrowieniami dla prawdziwych strażaków

może nie za bogate masz rację ale dla jakiej biednej gminy czy dobre i to jak dołoży nie wiele grosza ,a używane masz też racje tez dobre kupi nie mówię że nie
Kamil, OSP Seligów

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Mam już tego dość.

Post autor: v-ce marcin »

Druh seligow ma rację, tylko co my tu na dole możemy jak oni czują się przyklejeni do stołków.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Mam już tego dość.

Post autor: TadekB »

Tak to sobie czytam i w zasadzie czasami bym się pooburzał, gdyby nie takie same odczucia i doświadczenia.
Na wstępie - mam 45 lat, a więc młody już nie jestem, ale w socjalistycznych strukturach nie miałem szans pracować (na szczęście). Moja jednostka jest w KSRG i to niestety nie jest sam miód, bo mimo "specyfiki charakterystycznej dla regionu" przez ostatnie lata z pieniędzy KSRG musieliśmy kupować tylko to, co mieściło się w wytycznych KG PSP, żeby dorównać do standardów wyposażenia (jednolitych dla całego kraju, bez żadnych zróżnicowań regionalnych). Gmina daje nam tylko na niezbędne rzeczy (remonty i zakup węży na wymianę uszkodzonych), bo "przecież dostajecie z KSRG".
Faktycznie - mimo próśb i nawoływań w Związku na poszczególnych szczeblach rządzi "beton". Choćby nie wiem jak młody był zarząd OSP, to w większości i tak do zarządu gminnego dostają się ludzie po 50-tce. Twarze w prezydiach nie zmieniają się od 20 lat. A to raczej zmian nie wróży. No i niby sami sobie "toto" wybraliśmy, tyle, że jeśli na 10 jednostek w gminie 2 lub 3 czują potrzebę "pójść dalej", to dzięki smutnym prawom demokracji nic nie zdziałają - rządzi większość. Wybieraliśmy też sobie wójtów i innych oficjeli do zarządów z nadzieją, że nam pomogą, a oni są zainteresowani swoimi interesami i postrzegają Związek przez pryzmat swoich budżetów. Tak, jak strażacy PSP przez pryzmat ich służby. To powinno być dla nas przestrogą, aby mimo całej sympatii dla naszej organizacji ludzi takich do władz nie wybierać. Przykład Premiera-Prezesa, który przypomina sobie o nas przed kolejnymi wyborami albo żeby wylansować wśród nas nowy niezwykły sprzęt jest tu chyba najlepszy.
Z biegiem lat coraz bardziej odczuwam odsuwanie się Związku od potrzeb zwykłej OSP. Jest też zwykła spychologia - chcecie czegoś, to sobie sami załatwcie. My wam tu wymyślimy takie sprytne regulaminy i wytyczne, żebyśmy się wszyscy nie nudzili, ale to już wasza głowa, jak wy sobie z tym poradzicie. Rosną stosy papierów sprawozdawczych, zarządy toną w papierach (urzędy skarbowe, sądy rejestrowe, urzędy statystyczne, nasz kochany Związek itd.). No i niby można ze Związku wystąpić. A jaka jest alternatywa? Sami sobie odpowiedzcie.
21 lat temu zabrakło komuś odwagi, aby razem z ustawą o PSP uchwalić ustawę o OSP. Rozwiązanie proste i ułatwiające życie. A tak funkcjonujemy jako niezależne stowarzyszenie, którego podstawowa ratownicza działalność zależy od finansowania przez gminy, któremu Związek wciąż coś zaleca, przy wyjazdach do akcji i ustalaniu standardów szkolenia oraz wyposażenia rządzi nami PSP. Może i dało się to bardziej skomplikować, tylko po co - jest wystarczająco wesoło.
Można by jeszcze długo, tylko po co. Na razie, póki chce się jeszcze ratować ludzi, wszystko inne można przezwyciężyć. Gorzej, gdy i ta chęć zniknie.
Co wtedy zrobi ten z palącym się dupskiem?
998 + 112 = 1110 !

Zqotn2395
Posty: 18
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 13:23
Status: Offline

Invest In Mulberry Purses With Selling Fees

Post autor: Zqotn2395 »

Now, valid windows 7 key
is just about the recognized makers; and owning mulberry bags is a ticker of style in addition to tendency. It can be the best luxury brand names which does not currently have huge rate, together with gives holiday profits for their clients to enjoy typically the sophistication with this brilliant supplement with out worried concerning cost you factor. Mulberry a brand new a British product, which can also have achieved it like a proclamation connected with genuineness and elegance. Numerous prominent stars love Kate Mose will be fans of this most respected model.
windows 7 home premium key

Zqotn2395
Posty: 18
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 13:23
Status: Offline

Acquire Mulberry Designer Handbags Found At Great Deals Fees

Post autor: Zqotn2395 »

Nowadays, buy windows 7 key
is considered the most famous designs; as well as owning mulberry designer handbags is really a sign of style plus trends. It truly is among the best extravagance companies which does not have great price, and in addition gives summer employment business ready for its potential customers to enjoy this grace for this stunning program devoid of getting worried in regards to the price matter. Mulberry is primarily a British brand name, which in addition has managed to get it in the form of announcement connected with genuineness and design. Numerous well-known stars including Kate Mose usually are addicts from this reputable make.
office 2010
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat