Nowy zarząd

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

Koledzy co trzeba zrobić żeby na walnym od nowa wybrać nowy zarząd?? Trzeba jakąś uchwałę czy jak??
Chciałbym pozbyć się kilku osób z zarządu które nic nie robią. Czekam na pomoc :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: jerzy988 »

nowy zarząd ? co post to nowy zarząd czy masz tylu ludzi żeby tak zmieniać zajrzyj do statutu tam jest napisane kiedy i jak . jak chcesz cały zarząd to uchwała zebrania poddać głosowanie za odwołaniem w porządku zebrania musi być taki punkt - zmiany w zarządzie . zarząd może być zmieniony w ciągu roku na żadanie członków jakiejś liczby zapisanych w statucie np.1/2 zależy od statutu a każda jednostka ma inny i trudno doradzić chociaż statuty są podobne wzorcowe ,w nich też dużo nie zmienisz bo sąd rejestracyjny nad tym czuwa , w statucie może być zapisane że 1/3 zarządu można zmienić w trakcie trwania okresu sprawozdawczego i to jest bez zmian w sądzie ,ale jesli zmienisz cały zarząd to musisz przeprowadzić całą procedurę wyborczą z drukami komisjami itp oraz zgłosić w sądzie w określonym terminie no i zapłacić . na zebraniu musi być frekwencja 50%+1 w drugim terminie bez względu na ilość osób ale za 7 dni .ja chcąc zmienić zarzad zrobiłem jeszcze inaczej może niezgodnie byłem prezesem i podałem cały zarząd do dymisji zebranie przyjeło dymisje i wybrano nowy zarzad trochę zmieniony a ja zostałem dalej prezesem było to dość dawno naraziłem się ale się opłaciło .wszystko zależy od ludzi czy pójdą za tobą ALBO MĘSKA ROZMOWA NIC NIE ROBISZ REZYGNUJ .takich zmian będzie dużo czy to zda egzamin?- nie zawsze, nad prawidłowoscią wyborów oraz zebrania musi czuwać obecny na zebraniu przedstawiciel zarządu gminnego prezes ,komendant, przedstawiciel psp ,czy też zarządu powiatowego oni muszą widzieć jak wybory przeprowadzic prawidłowo na to są na zebraniach ale nie wolno im narzucać wbrew woli zebrania .jest jeszcze nie przyjęcie absolutorium zarządowi ale to wiąże sie jeszcze z innymi konsekwencjami . jesli jesteś tylko członkiem to masz małe szanse ale decyduje walne zebranie to tyle powodzenia tylko żeby nowy działał na pewno będą ci doradzać jeszcze inni kogo posłuchasz twoja sprawa

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: jerzy988 »

jeszcze jedna sprawa gdy mija kadencja zarząd przestaje istnieć chociaż może być wybrany ten sam ale rązwiązuje sie samoistnie, w trakcie kadencji musi być odwołany przez walne zebranie, miałem przypadek że były prezes jednostki przypomniał sobie że był prezesem i nie został odwołany i twierdził ze nadal jest prezesem zapomniał przy tym że to było 2 kadencje przedtem i nie musiał być odwołany gdyż kadencja mu sie dawno skończyła. chciał być chyba dożywotnim?
Awatar użytkownika

PiotrPrezes
Posty: 47
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 09:12
OSP (gm., woj.): Pomorskie Pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: PiotrPrezes »

Wystarczy że zarząd nie otrzyma absolutorium , to oznacza że należy wyznaczyć termin nadzwyczajnego zebrania walnego i wówczas wybierany jest nowy zarząd .

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: ospglinik »

tyle razy wałkowany temat wystarczy w gogle wpisać ,albo przestudiować statut,przeważnie zarządowi udzielone jest absolutorium jeśli nie robi się zebranie nadzwyczajne wyborcze
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

Wiem że były podobne tematy bo przeglądam forum kilka razy dziennie. Chodziło mi o to co zrobić żeby na najbliższym walnym zebraniu zrobić takie wybory jakby się skończyła kadencja zarządu.

Wychodzi na to że zarząd musiał by się podać do dymisji.

Tylko jak to zrobić?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: skulski5 »

Po prostu na sprawozdawczym w głosowaniu nie udzielacie absolutorium zarządowi i musicie wybrać nowy, oczywiście mogą do zarządu wejść te same osoby. Robicie wybór nowego zarządu na tym samym zebraniu lub zwołujecie nadzwyczajne zebranie ale nie później niż miesiąc od daty nieudzielenia absolutorium zarządowi. Muszą być wybrane komisje jak na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Głosujcie nad każdym kandydatem do zarządu z osobna nie zbiorowo, unikniecie wyboru niechcianych osób do zarządu... Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

A czy potem trzeba podawać w papierach jakiś powód nie udzielenia absolutorium??
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: skulski5 »

Można podać ale nie musisz. Poprostu taki był wybór strażaków , ktoś im nie odpowiadał albo się nie sprawdzał w swojej funkcji i mają ochotę wybrać kogo innego na to stanowisko

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: skulski5 »

Oczywiście musicie później zgłosić zmiany w zarządzie do sądu
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

Ok. Dzięki za info :D Będę teraz rozmawiać z zarządem (z tymi normalnymi) :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: skulski5 »

Trzeba też mieć członków w OSP którzy poprą was w głosowaniu nad nieudzieleniem absolutorium
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

Wiem wiem :D
Ja jestem osobą najlepiej dogadująca się z członkami w straży :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: GLM »

Pamiętajmy o tym że to KR występuje o udzielenie absolutorium
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: jerzy988 »

NIE WPROWADZAJCIE W BŁĄD-NIE WOLNO GŁOSOWAĆ OSOBNO NA KAŻDE STANOWISKO TYLKO NA CAŁY ZARZĄD A ON WYBIERA SPOŚRÓD SIEBIE NA POSZCZEGÓLNE FUNKCJE .tak też wybierany jest zarząd gminny ,powiatowy i nastepny inaczej każdy to obali . prosta sprawa przed zatwierdzeniem porządku obrad podaj punkt odwołanie zarządu lub konkretnego członka zarządu i musi ten punkt być przegłosowany za lub przeciw ,jeśli przejdzie trzeba przygotować dokumenty do wyborów i dalej prowadzić zebranie musi być frekwencja 50%+ 1 i nie kombinujcie z absolutorium bo wylądujecie w sądzie ! pamiętaj przed zatwierdzeniem porządku walnego później nie wolno ...bo może być to zaskarżone nie wiem z jakimi ludźmi masz do czynienia każde uchybienie można wykorzystać ..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat