Nowy zarząd

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Danonek
Posty: 153
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: Danonek »

jerzy988 pisze:NIE WPROWADZAJCIE W BŁĄD-NIE WOLNO GŁOSOWAĆ OSOBNO NA KAŻDE STANOWISKO TYLKO NA CAŁY ZARZĄD A ON WYBIERA SPOŚRÓD SIEBIE NA POSZCZEGÓLNE FUNKCJE .tak też wybierany jest zarząd gminny ,powiatowy i nastepny inaczej każdy to obali . prosta sprawa przed zatwierdzeniem porządku obrad podaj punkt odwołanie zarządu lub konkretnego członka zarządu i musi ten punkt być przegłosowany za lub przeciw ,jeśli przejdzie trzeba przygotować dokumenty do wyborów i dalej prowadzić zebranie musi być frekwencja 50%+ 1 i nie kombinujcie z absolutorium bo wylądujecie w sądzie ! pamiętaj przed zatwierdzeniem porządku walnego później nie wolno ...bo może być to zaskarżone nie wiem z jakimi ludźmi masz do czynienia każde uchybienie można wykorzystać ..
A dlaczego uważasz że wylądują w sądzie jak nie udzielą absolutorium ??

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: v-ce marcin »

jerzy988 pisze:NIE WPROWADZAJCIE W BŁĄD-NIE WOLNO GŁOSOWAĆ OSOBNO NA KAŻDE STANOWISKO TYLKO NA CAŁY ZARZĄD A ON WYBIERA SPOŚRÓD SIEBIE NA POSZCZEGÓLNE FUNKCJE .tak też wybierany jest zarząd gminny ,powiatowy i nastepny inaczej każdy to obali . prosta sprawa przed zatwierdzeniem porządku obrad podaj punkt odwołanie zarządu lub konkretnego członka zarządu i musi ten punkt być przegłosowany za lub przeciw ,jeśli przejdzie trzeba przygotować dokumenty do wyborów i dalej prowadzić zebranie musi być frekwencja 50%+ 1 i nie kombinujcie z absolutorium bo wylądujecie w sądzie ! pamiętaj przed zatwierdzeniem porządku walnego później nie wolno ...bo może być to zaskarżone nie wiem z jakimi ludźmi masz do czynienia każde uchybienie można wykorzystać ..
Właśnie przez takie głosowanie na cały zarząd tworzą się w czasie kadencji problemy.
Wiem coś o tym. Zostają wybrane nieodpowiedzialne osoby, które ktoś dla żartu poda, one się zgodzą, lista zostaje zamknieta i jak walne taką listę przegłosuje to masz problem na całą kadencję.

Najlepsze rozwiazanie wg mnie to głosowanie na każde stanowisko z osobna. Wg mnie jest to jak najbardziej sprawiedliwe i zgodne ze statutem wzorcowym. Sprawa sposobu przeprowadzenia wyborów zależy od walnego zebrania.

Nigdzie nie jest napisane, że zarząd musi otrzymać absolutorium. Gdyby tak było to po co robić walne zebrania.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: jerzy988 »

a no dlatego że nie udzielone absolutorium obejmuje całokształt działalności zarządu i musi być to sprawdzone łącznie z finansami wydatki zgodnie ze statutem oczywiście jeśli jest źle niech odpowiadają i tu się zaczyna droga do sądu ale nie musi . macie rację ze głosować należałoby na stanowisko też to podzielam wiadomo kto kim od razu .procedura jest określona i nie wolno inaczej wybory są do uniewaznienia a przedstawiciele zarzadu gminnego i psp nie mogą do tego dopuścić .u mnie na odwrót wybraliśmy młodego prezesa i młodych członków zarzadu miało być ok. i nic absolutne zero dobrze że stary prezes sie nie obrazil i ciągnie dalej bez funkcji bo widać ze mu zależy na osp i chłopaki teraz inaczej na to patrzą a miało być dużo lepiej

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: JakubZ »

Nasz zarząd (jestem naczelnikiem) przygotowujemy (razem z prawnikiem) nowy statut, w którym właśnie zmienimy wybieranie zarządu. Chcemy wybierać zarząd od razu na stanowiska. Zaczynamy od prezesa - kandydatury osób, potem głosowanie - wygrywa wiadomo - kto ma najwięcej głosów. Potem naczelnik itd. Jeśli ktoś nie zostanie wybrany na wyższe stanowisko, może startować na niższe dalej. I tak do końca miejsce :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

U nas nie ma ludzi którzy by się mścili i podawali do sądu. Chodzi mi tylko żeby trzy osoby zmienić a ich nie urazić.
I myślałem że najłatwiej byłoby przeprowadzić nowe wybory. Więc pytanie jak to najłatwiej zrobić :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: skulski5 »

Źle zrozumiałeś. Ja napisałem że mają głosować nad każdym członkiem do zarządu osobno, potem sami z pośród siebie wybierają funkcje w zarządzie. Oczywiście to wszystko jak nie udzielą absolutorium. Jaki sąd??? Nie strasz chłopaka. Nie udzielają absolutorium i tyle, mają takie prawo, nawet jak KR wnioskuje o udzielenie absolutorium
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: damian_osp »

A czy członkowie komisji rewizyjnej i zarządu biorą udział w głosowaniu o absolutorium?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Nowy zarząd

Post autor: slawek.998 »

Oczywiście że biorą udział w głosowaniu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat