Czy można sprzedać?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Druh84
Posty: 17
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 09:19
Status: Offline

Czy można sprzedać?

Post autor: Druh84 »

Witam wszystkich druhów.
Przez ostatnie dwa lata szukaliśmy sposobu na wymianę naszego zdezelowanego stara 244. Udało nam się załatwić nieodpłatnie drugiego, takiego samego w bardzo dobrym stanie z wojska, tylko że nie pożarniczy tylko skrzyniowy. Mieliśmy przekładać silnik, skrzynie i jeszcze parę pierdół. Kilka dni po tym jak odebraliśmy z jednostki wojskowej tego 244, pojawiła się możliwość kupna od innej jednostki OSP pożarniczego Mercedesa 1983 r. 4x4 itd. I teraz mam pytanie: czy możemy sprzedać (nawet na złom) tego pozyskanego stara? W protokole przekazania nie ma ani słowa ile sprzęt ma u nas stać. Czy może odczekać z pół roku? Pieniądze ze sprzedaży w całości pójdą na zakup Mercedesa.
Czekam na odpoowiedzi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Czy można sprzedać?

Post autor: GLM »

Pewnie ze możecie my tak zrobiliśmy w 2011 w sąsiedniej jednostce też > zarząd się zbiera podejmuje uchwałę > i prezes sprzedaje .> wszystko idzie na cele statutowe
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy można sprzedać?

Post autor: Raku »

Mnie księgowa poinformowała, że OSP może sprzedać auto, które jest na stanie jednostki. Jeżeli nie zarejestrowaliście wojskowego Stara to może on iść tylko na złom. Jeżeli natomiast auto byłoby przerejestrowane to wtedy możecie go sprzedać komukolwiek przez umowę kupna-sprzedaży auta. Po prostu nie można sprzedać czegoś, czego się teoretycznie nie ma ;)
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy można sprzedać?

Post autor: seligow »

Nie wiem, czy skarbówka nie zacznie się czepiać, jeżeli załatwiliście nieodpłatnie i od razu chcecie sprzedać... Może wypowie się ktoś oblatany w temacie US i podatków?
Starszy sikawkowy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat