jak unieważnić Zjazd Gminny Delegatów??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
mbeni
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

jak unieważnić Zjazd Gminny Delegatów??

Post autor: mbeni »

Witam. Mam prośbę o radę w jakim trybie i do jakiej instancji należy zwrócić się o unieważńienie Zjazdu Gminnego Delegatów ZOSP??
Po krótce opiszę sytuację jaka zaistniała podczas zjazdu: chodzi o wybór nowego zarządu. Uchwałą ustępującego zarządu nowy zarząd miał składać się z 21 osób, z czego 14 wybrano na walnych zebraniach w poszczególnych jednostkach (po 2 w każdej) na zjeździe miano dobrać pozostałych 7 członków. Niestety w tym miejscu głos zabrał przedstawiciel komendy PSP informując jakoby Zjazd mógł dobrać max 3 członków (jedną piątą z czternastu) powołując się w tym miejscu na paragraf 22 ust 3 Statutu. Zatem nie zważając na uchwałę Zarządu Gminnego postanowiono że nowy zarząd składał się będzie z 17 osób. W momencie zgłaszania kandydatur, ponownie zabrał głos przedstawiciel PSP i ponownie powołując się na ten paragraf oświadczył że "do Zarządu nie mogą zostać wybrani członkowie straży" a jedynie przedstawiciele instytucji wspierających. Wszystko to prowadziło to storpedowania kandydatury Prezesa mojej jednostki. Mimo dyskusji przedstawiciel PSP uparł się że Prezes OSP nie może startować do Zarządu Gminnego!!!!!! Nawiasem mówiąc nie przeszkadzało mu już to że kandydatami zostali przedstawiciele Zarządu innych jednostek. Byleby tylko nasz Prezes miał zamkniętą drogę do kandydowania. Wskutek tego odbyły się wybory, jednakże polegały one jedynie na zatwierdzeniu podanych przez Komisję kandydatur- gdyż "kandydatur z sali" wogóle nie dopuszczono.

Ponadto po zakończeniu Obrad zgromadzenia nastąpiła część nieoficjalna - posiłek. Podczas tego posiłku przewodniczący niedawno zamkniętego posiedzenia poprosił o uwagę i powiedział, że "zapomniał poddać pod głosowanie ważnej uchwały" i proponuje by uczynić to teraz" Mimo iż część delegatów opuściłą pomieszczenie zaraz po zakończeniu obrad przystąpiono do głosowania. Gdy zabrałem głos że jest to niedopuszczlane - przewodniczący powiedział że owszem mam rację jednak jemu to nie przeszkadza i i tak "przegłosuje tą uchwałę" Zarówno Prezes Zarządu jak i cały Zarząd nie zaoponowali. I w ten sposób przegłosowano tylnymi drzwiami tą uchwałę. Na szczęście nie znajdzie to odzwierciedlania w protokole który wcześńiej został zamkniety (wraz z wyprowadzniem sztandaru) - chyba że zostanie sfałsozwany- co nie jest wykluczone.
Na szczęście jest grupa delegatów oburzonych na takie zagrania przedstawiciela PSP i Przewodniczącego zebrania. Dodam że należymy do największej w Gminie jednostki i stąd wszyscy patrzą na nas z zawiścią i na kazdym kroku szukają sposobu by nas "utrącić"

Chcemy zaskarżyć ważność tego "chorego" zgromadzenia delegatów i przywrócić w Strukturach Gminnych ZOSP choć odrobinę porządku.
Proszę zatem o pomoc prawną, za którą z góry dziękuję.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Nadzór nad działalnością oddziału gminnego stowarzyszeń należy do starosty.
W razie stwierdzenia, że działalność stowarzyszenia jest niezgodna z prawem starosta, w zależności od rodzaju i stopnia stwierdzonych nieprawidłowości, może wystąpić o ich usunięcie w określonym terminie, udzielić ostrzeżenia władzom stowarzyszenia, wystąpić do sądu o zastosowanie środka określonego w art. 29. (udzielić upomnienia władzom stowarzyszenia, uchylić niezgodną z prawem lub statutem uchwałę stowarzyszenia, rozwiązać stowarzyszenie, jeżeli jego działalność wykazuje rażące lub uporczywe naruszanie prawa albo postanowień statutu i nie ma warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem lub statutem).

lub

Napisać do zarządu powiatowego o zawieszenie uchwał zjazdu gminnego. Zarząd powiatowy może zawieszać uchwały Zjazdów Gminnych, sprzecznych ze statutem lub uchwałami naczelnych władz związku.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Ręce opadają. Nic nie stało się normalnie. Zarząd Gminny nie mógł podjać takiej uchwały bo nie może uchwalić takiego składu. Zarząd gminny w swojej uchwale ustala ilu przedstawicieli w zarządzie będą miały poszczególne OSP. Do tego składu można wybrać, w ilości do 20%, inne osoby ale nie z sali (o mało sam nie wpadłem do tej pułapki) tylko spośród osób zgłoszonych przez instytucje i organizacje współpracujące ze związkiem. I do tego przyjęcie dodatkowych osób do zarządu jest uprawnieniem zjazdu gminnego a nie uchwały zarządu. Zjazd może z tego prawa skorzystać ale nie musi. Moim zdaniem uchwała powinna być uchylona przez zarząd powiatowy potem powinna być podjęta od nowa i powinien odbyć się nowy zjazd.
Druga sprawa jest taka - jakim prawem przedstawiciel PSP zarządzał obradami (choć - o ile dobrze rozumiem - to miał rację). Obrady zjazdu prowadzi przewodniczący przy pomocy sekretarza i pozostałych członków prezydium zjazdu.
Nie mówię juz o podejmowaniu uchwał po zamknięciu obrad zjazdu.
Wszystkie te przypadki są poważnym naruszeniem statutu Związku OSP i kwalifikują się do uchylenia i powtórzenia.
Organem, który powinien tę kwestię rozstrzygnąć jest Zarząd Powiatowy ZOSP. Proponuję złożyć tam prośbę o uchylenie uchwały i obrad zjazdu.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Inną sprawą jest to dlaczego nie oddelegowaliscie swojego prezesa jako przedstawiciela do zarządu gminnego podczas swojego walnego zebrania w ramach otrzymanego limitu osobowego. Tak to powinno się odbyć.
Prawdę mówiąc po uchyleniu uchwały od nowa wypadałoby przeprowadzić również walne zebrania w OSP.
Pozdrawiam i pisz jak to się wszystko skończyło. Ale wszczynając proces uchylenia weź pod uwagę, że nie we wszystkim musisz mieć rację i różnie to się może skończyć.

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Witam

Dziękuję pięknie za odpowiedzi.

Na początek dodam, że sytuacja cała dotyczy Zjazdu Gminnego w Zawoi, pow suski - to tak mianem uzupełnienia

Mam jeszcze pytanie, które nauwa mi się czytając odpowiedź, Czy Zarząd Gminny ustalając ustalając liczbę osób wchodzących w skład przyszłego Zarządu Gminnego, może ustalić również sposób ich wyłonienia tzn. część wybrana przez walne zebrania poszczególnych jednostek, a część na zjeździe Gminnym - spośród delegatów poszczególnych jednostek. Dobór osób z instytucji współpracujących ze związkiem jest (w moim przekonaniu) sprawą odrębną. Jednakże jeżeli wybór do Zarządu Gminnego przedstawicieli poszczególnych jednostek podczas Zjazdu Delegatów nie jest możliwy - proszę podać podsyawę prawną która precyzuje sposób powoływania Zarządu Gminnego, wykluczając - tak to nazwijmy- "wybory uzupełniające" podczas Zjazdu.
Zarząd mojej jednostki (w którym jestem sekretarzem) podjął uchwałę o podjęciu kroków mających na celu unieważnienie obrad Zjazdu Gminnego. Pisma w tej sprawie zamierzamy skieorwać nie tylko do Zarządu Powiaotwego, lecz również do Wojewódzkiego, do Sądu koleżeńskiego, oraz do redakcji "Strażaka".

Stąd raz jeszcze bardzo proszę o podanie ewentualnej podstawy prawnej wykluczającej wybór części członków Zarządu Gminnego przez Zjazd Gminny (spośród delegatów)

Oczywiścei zdaję sobie sprawę, że mogę w wielu wypadkach nie mieć racji - nie jestem z wykształcenia prawnikiem. Jednak w poście powyżej opisałem przykłady takie bardzo rażące, pomijając te delikatniejsze np. podczas głosowań na Zjeździe tylko raz pokwapiono się policzyć głosy (a w zasadzie to już po zjeździe - przy tej kontrowersyjnej uchwale po zakończniu obrad), ale mało tego - oddano więcej głosów niż w sumie obecnych było delegatów - przewodniczącemu to jednak w niczym nie przeszkadzało....

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!!!!

grom
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 maja 2006, 19:33
Status: Offline

Post autor: grom »

Witam.
opisaną sytuację na Zjeździe Gminnym pragnę juzupełnić jevszcze o fakt, że w Zjeździe Gminnym uczestniczyli: starosta który jestprezesem zarządu powiatowego ZOSP oraz kom. pow. PSP a zarazem czlonek zarządu powiatowego OSP oraz jeszcze jeden członek zarządu powiatowego a zarazem v-ce przezes zarządu gminnego. Cała ta trójka uznała że wszystko jest OK. dlatego też uważam, że odwołanie o unieważnienie zjazdu do starosty i zarządu powiatowego ZOSP nic nie pomoże, gdyż te same osoby które wzajemnie kadziły że jest OK nie unieważnią obrad zjazdu. Przecież bicza nie będą kręcić sami na siebie. to jest grupa wzajemnej adoracji, żeby nie powiedzieć klika.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Witam.

Groom co innego jest powiedzieć, a co innego na piśmie ustosunkować się do zarzutow. Pamiętajmy, że starosta nie jest ostatnią instancją i że kiedy będzie miał świadomość, że sprawa wyjdzie poza powiat, to zmieni zdanie, by się nie ośmieszać.

Podałem dwie alternatywy, możecie wybrać jedną z nich lub obie na raz jak będziecie uważac za służne, ale pamiętajcie, że we własnym środowisku macie klikę (tak napisałeś). Jej wpływy mogłą sie skończyć powyżej powiatu.

Pozdrawiam

Tyrgys
Posty: 1
Rejestracja: pn 08 maja 2006, 01:58
Status: Offline

Post autor: Tyrgys »

mbeni. jak nie jestes prawnikiem to lepiej sie doczytaj a potem rob zadyme ok?

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

A co tygrysie, jakbym był prawnikiem to nie musiałbym się doczytywać???? :lol:

A może Ty jesteś?? to może się przedstawisz........

a wogóle to nie wiem w czym mam się doczytywać..... w tym co napisałem jest mnóstwo powodów do unieważnienia Zjazdu, a ani jeden zarzut nie jest nieprawdziwy.

Ale w zasadzie dziś chciałem se "doczytać" - poprosiłem (jako sekretarz Zarządu OSP i jednocześnie delegat) Prezesa Zarządu Gminnego ZOSPRP o wgląd w dokumentacjhe Zjazdu. I co?? I dowiedziałem się że jego zdaniem nie mam prawa wglądu w te dokumenty.... no i oczywiście odprawiony zostałem z kwitkiem.

Coś czuję, że chyba Tygrys poczuł się dotknięty moim postem.... a może zagrożony.

Jeśli jesteś kimś odpwoeidzialnym za Zawojski Zjazd (a tak podejrzewam) - uspakajam Cię - odwołanie jest już gotowe.... jutro trafi na właściwe biurka :twisted:

Pozdrowienia Tygrysie!!!!!!!!

Tłumica
Posty: 1
Rejestracja: pt 12 maja 2006, 09:13
Status: Offline

Post autor: Tłumica »

Ktoś nareszcie poruszył sprawe OSP Zawoi centrum która niestety nie przysparza swoimi Kłótliwymi działaniami splendoru gminie Skawicko zawojskiej .Ale warto by może druhom na forum strażackim naświetlić historię członków zarządów OSP zawoja centrum i ich partykularnych interesów zanim ktoś wypowie się co jest zgodne a co nie .Straż ma bardzo dobre opinie w społeczeństwie i kiedy idą wybory obserwujemy jak z podziemi wychodzą nieudane życiorysy stają na czele tak szanowanych organizacji niestety co się w tedy dzieje sami widzimy .Mieliśmy juz zakładane biura SLD w strażach mamy nieudanego bissnesmana a z budynku straży robi się prywatny folwark mamy warsztat mechaniczny i wiele innych interesów za którymi napewno stoi ktoś z zarządu ale postaram się dowiedzieć i w kolejnym niewątpliwie ciekawym poście sprawe naświetlić .Podsumowując , cała ta farsa z kolejnymi wyborami ma na celu TYLKO i WYŁACZNIE wykreowanie określonych osób ,bo przecież Prezes Powiatowy jest z zawoim centrum drugi delegat też jest uczciwym radnym członkiem OSP Centrum To o co kurcze chodzi ? a tu widze podważa się wiarygodność Urzędu Starosty obraża ludzi zasłużonych dla Straży BRAWO prezesie i zastępco ,skarbniku i sekretarzu OSP zawoi centrum szkoda że reszta zarządu przygląda się biernie destrukcji jaka uprawiają .

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Tłumica - jak tak sobie czytam Twoją wypowiedź to rzeczywiście nie mogę się doczekać kolejnej :lol: :lol:
Ale wpier pare sprostowań do tych Twoich rewelacji:

1. co to jest "Gmina Skawicko zawojska" - czy Ci się to podoba czy nie oboje żyjemy w Gminie Zawoja, jeśli marzy Ci się Gmina Skawica - to się staraj o jej utworzenie (osobiście nic przeciwko Skawicy nie mam)

2. kto i gdzie "poruszył sprawę OSP Zawoi Centrum"??? chętnie bym sobie poczytał....... na tym forum poruszono sprawę Zjazdu Delegatów na Zjazd Gminny, a mówiąc dokładniej karykatury Zjazdu, i totalnego bezprawia i lekceważenia nie tylko Statutu ale także Delegatów

3. w remizie OSP Zawoja Centrum funkcjonował swego czasu Biuro Poselskie, nie biuro SLD, nawiasem mówiąc było to jedyne biuro poselskie w gminie wiejskiej w całej Polsce - to raczej powód do dumy niż do wstydu. Ponadto najemca (czyli posłanka na Sejm RP) płaciła normalny czynsz za najem pomieszczenia

4. Piszesz o warsztacie mechanicznym oraz "wielu innych interesach za którymi napewno stoi ktoś z zarządu"

Proszę więc podaj jakie to interesy Zarząd prowadzi, jaki warsztat?????? Napewno piszesz o OSP Zawoja Centrum?? :lol: :lol: o ile wiem zakład mechaniczny to był kiedyś w OSP Wełcza, ale może nie znasz na tyle Zawoi by dostrzec różnicę - coś czuję jesteś ze Skawicy :twisted: :twisted:
Skoro oczerniasz Zarząd OSP miej odwagę się przedstawić, złóż doniesienie do organów ścigania..... a nie anonimowo rzucaj jakieś wyssane z palca oskarżenia

Owszem interesem Zarządu jest by Nasza Straż funkcjonowała jak najlepiej, stąd od wielu lat wynajmujemy lokale, dzięki czemu jesteśmy najlepiej wyposażoną jednostką - może tego Ci żal.....

5. Jeśli sprawa tyczy się propagandy wyborczej, owszem niestety miała ona miejsce...... Zapewne znasz Przewodniczącego Rady Gminy któy na zebraniach sprawpzdawczo-wyborczych w jednostkach OSP (w kontekście zbliżających się wyborów) mówił by głosować tylko na tych którzy już są u władzy.... Z całą pewności Go znasz.....

6. Prezes Powiatowy (starosta suski)mimo iż obecnie mieszka w Centrum nie jest, ani nigdy nie był członkiem OSP Zawoja Centrum. Nawiasem mówiąc wątpię by był członkiem jakiejkolwiek jednostki OSP, a napewno nie został wybrany w skład Zarządu z paragrafu 22 ust 3, co sugerowałoby niezgodny ze statutem wybór jego osoby na Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP

7. Nasza Straż rzeczywiście cieszy się uznaniem wśród społeczeństwa, co właśnie jest zasługą pracy Zarządu (zdecydowana większość Zarządu sprawuje swoje funkcje już conajmniej drugą kadencję, a niektórzy nawet czwartą)

8. Rzeczywiście nie przysparzamy splendoru władzom Gminnym ZOSP, więcej: obnażamy w jaki sposób dopuszczają się manipulacji podczas Zjazdu Delegatów. I mimo iż nie podoba się to ludziom Twojego pokroju (założę się że nie jesteś osobą bzestronną :lol: ) dążyć będziemy i dążymy do przywrócenia praworządnośći w naszym oddziale Związku

9. Doprawdy nie wiem na jakiej podstawei stwierdzasz: "szkoda że reszta zarządu przygląda się biernie destrukcji jaka uprawiają"
Za "brawa" pod adrsem sekretarza osobiście DZIĘKUJĘ :oops:

Czekamy niecierpliwie na Twój kolejny arcyciekawy post........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wszystkich czytelników forum przepraszam za tą nużącą odpwiedź na zarzuty TŁUMICY, jednak te urojone oskrażenia nie mogły pozostać bez odpowiedzi.

Zainteresowanych rozwojem sytuacji informuję że wniosek o unieważnienie Zjazdu został złożony. W uzasadnieniu znalazło się kilkanaśie rażących przykładów łamania Statutu Związku. O dalszym rozwoju sytuacji napewno poinformuję

Pozdrawiam

Jakub Maciej
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 10:25
Status: Offline

Post autor: Jakub Maciej »

BRAWO Mbeni BRAWO . Nareszcie ktoś się przeciwstawił temu czego ludzie w naszych czasach mają już powyżej uszu. Prawo to prawo i jeżeli ktoś je łamie to powinien za to odpowiedzieć. Ewidentnie pewne osoby minęły się z powołaniem - myślą może , że w tak małej miejscowści
( wsi ) ujdzie to im bezkarnie? Posłuchaj Mbeni - mam pewne możliwości i chętnie Ci pomogę w tej sprawie. Musi to trafić wyżej.Parę osób już powinno się już zacząć się zastanawiać co narobili. Skontaktuję się z Tobą poza forum i zaczniemy działać. Popieram Cię na całej linii , też jestem człowiekiem działającym przeciwko niesprawiedliwości i to z niemałymi sukcesami, ale o tym pogadamy później. Może uda mi się przyjechać do Zawoi. Jeszcze raz pozdrawiam Jakub Maciej.
P.S. Dziękuję wszystkim na forum , którzy Ci pomagają i nie zważaj na wypowiedzi nie zgodne z tym co mówisz - to piszą kolesie tych , o których piszesz , ale to oznacza , że już się boją .

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Jakub Maciej - z góry dziękuję za chęć pomocy. Sądząc po tym jak sobie poczynają - rzeczywiście mają chyba poczucie że są bezkarni......
Oto mój adres e-mail: bartyzelmichal@interia.pl
Czekam na kontakt i pozdrawiam!!!!!!

darek marek
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 maja 2006, 13:56
Status: Offline

Post autor: darek marek »

Widze Michałku ,że coraz słynniejsza ta twoja straż zawojska sie robi.Tak śl edze pomalutku te twoje żekome praworządności i zastanawiamsie nad tym jak daleko w tych swoich poniżeniach w stosunku do innych zabrniesz.Czy już zapomniałeś o tym co dla OSP Zawoja Centrum zrobiły te osoby,z których tak sobie szydzisz i ich na każdum kroku obrażasz-a może jesteś zbyt młody by o tym wiedzieć.może powinieneś wejść do remizy ,popatrzeć na sprzęt jaki tam sie znajduje i odpowiedzieć na pytanie sobie-Kto nam to pomógł zdobyć?Kto walczył o to by ten sprzęt do ratownictwa drogowego znalazł sie właśnie w OSP Zawoja? Widze że w taki dziwny sposób im podziękowałeś za to wszystko i obyś tak dalej swoją straż prowadził a daleko zajdziesz.

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Darek Marek - nie jest moim zamiarem odbieranie ludziom ich zasług na niwie pożarniczej. Z całą pewnością osoby odpowiedzialne za bałagan na ostatnim Zjeździe wiele DOBREGO w swoim czasie zrobiły dla jednostek Straży w Zawoi, w tym także dla Zawoi Centrum. Ich zasługi to sprawa osobna. Jeżeli piszesz o szyderstwach i obrażaniu innych, to przypomnę Ci słowa jakie usłyszał Prezes naszej jednostki podczas Zjazdu: "Prezes OSP Zawoja Centrum, będąc strażakiem nie ma odpowiednich kompetencji by zasiadać w Zarządzie Gminnym", mało?? Przytoczę inną wypowiedź wysokiego stanowiskiem członke ustępującego Zarządu: "i po co się tak naradzacie przed głosowaniem, i tak zielonego pojęcia nie macie nad czym będziecioe głosować" - to również słowa skierowane do delegatów z Centrum. Jeszcze mało?? Przedstawiciel Zarządu Powiatowego w swej oficjalnej wypowiedzi powiedział na Zjeździe że jest bardzo obrażony, że Obrady Zjazdu zostały tak fatalnie przygotowane.... - z tą opinią chcąc niechcąc trzeba się zgodzić. Nie mam ani zamiaru ani ochoty nikogo obrażać w swoich wypowiedziach. Nie ukrywam się pod osłoną anonimowości, biorę odpowiedzialność za swoje słowa - żaden z moich zarzutów nie jest nieprawdziwy.
Zastanawiam się tylko dlaczego sądzisz że praworządność o którą walczymy jest "żekoma". Póki co OSP cieszą się ogromnym uznaniem wśród społeczeństwa, a działalność taka jak podczas Ostatniego zawojskiego Zjazdu szybko tą dobrą opinię może popsuć.

Najgorsze jest to że z całej tej sytuacji można było znaleźć DOBRE wyjście. Wystarczyło tylko trochę dobrej woli ustępującego i nowego Zarządu. W ciągu miesiąca mógł się odbyć nadzwyczajny Zjazd i wyprostować całą sytuację. Ale niestety......
Mimo tego że Nowy Zarząd jeszcze się nie uprawomocnił (w związku ze złożeniem naszego odwołania) odbył już drugie posiedzenie..... Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności... W tym wypadku jedynym słusznym rozwiązaniej jest walka o PRAWORZĄDNOŚĆ.
Nawet jeżeli komuś się tym nie podoba czy jest wręcz oburzony.

Jeżeli moje wypowiedzi kogoś osobiście dotknęły - przepraszam. Mam nadzieję że Nowy Zjazd (a wierzę że do niego niebawem dojdzie) wyprostuje pogmatwane ścieżki Zawojskiego oddziału Z OSP RP.

Jakub Maciej
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 10:25
Status: Offline

Post autor: Jakub Maciej »

Darek Marek powiedział - cytuję:

"Czy już zapomniałeś o tym co dla OSP Zawoja Centrum zrobiły te osoby,z których tak sobie szydzisz i ich na każdum kroku obrażasz-a może jesteś zbyt młody by o tym wiedzieć.może powinieneś wejść do remizy ,popatrzeć na sprzęt jaki tam sie znajduje i odpowiedzieć na pytanie sobie-Kto nam to pomógł zdobyć?"

Czy to oznacza, że jeżeli ktoś robi coś dobrego a potem zaczyna łamać prawo to jest to dla niego usprawiedliwienie??? - Nie!
Jak dobrze przeczytałem dotychczasowe wypowiedzi Mbeniego, nigdzie nie napotkałem ani słowa na temat braku jakichkolwiek zasług i nie było żadnej wypowiedzi na temat , że nic nie załatwili np. ze sprzętu dla OSP. Być może jest to młody człowiek - jak piszesz - ale czy to oznacza , że nie może mieć racji? Widocznie nie jest jeszcze zepsuty tak jak inni (oczywiście nie wszyscy) starzy, zasiedziali strażacy, którzy przyzwyczaili się do tego , że jak jest źle to widocznie musi tak być i przy okazji mówią pewnie: " I tak się nie będę odzywać bo to nic nie da " - to ogromny błąd , że tak się myśli . Przez takie myślenie mamy świat taki jakim jest. Nikt nie chce wyhylać się przed szereg, bo anóż się narazi - a po co?
Popieram tego człowieka, że odważył się odezwać, a inni nie, ale widocznie Ci inni to właśnie tacy co im dobrze w tej rzeczywistości jakiej żyją. Wstyd!!!
Na koniec powiem tylko, że jeżeli te zarzuty wobec Zjazdu są zasadne to nie był to Zjazd tylko spóźniona "Szopka Wielkanocna".
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat