Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
marten10
Posty: 75
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: marten10 »

Witam wszystkich
Wczoraj otrzymałem takiego maila-
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz Biuro Szkolenia w lutym 2013 zatwierdziło zmiany w Zasadach rganizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym. Z uwagi na powyższy fakt zmianie uległ standard wyposażenia podmiotów KSRG w zestawy atownictwa medycznego PSP - R1.
Poniżej lista wprowadzonych zmian w wyposażeniu R1.

Maska krtaniowa
Rurki krtaniowe
Jednorazowy wskaźnik CO2
Resuscytator pediatryczny
Zestaw do unieruchomienia pediatrycznego
Żel schładzający 120ml
Opatrunek wentylowy zastawkowy na ranę klatki piersiowej tzw. ACS
Opaska zaciskowa taktyczna
Aspirator jadu
Okulary ochronne
Sól fizjologiczna 0,9% NaCl 10ml
Sól fizjologiczna 0,9% NaCl 250ml
Worek na amputowane części ciała
Rękawice nitrylowe
Zestaw do segregacji Triage
Podam że koszt doposażenia to około 2500zł, oczywiście nie napisali kto za to zapłaci ale to norma
Co myślicie o zmianach czy są one bardziej czy mniej potrzebne.
Awatar użytkownika

Grota112
Posty: 38
Rejestracja: ndz 05 gru 2010, 12:53
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Grota112 »

Pewien Koordynator Ratownictwa Medycznego wypisał dwie strony A4 błędów w tej decyzji :)
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Intercooler »

Ja uważam że te zmiany są bardzo dobre. To jest większość rzeczy które tak naprawdę brakowało do tego zestawu. Ja ciesze się ogromnie z rozwoju ratownictwa w KSRG, chwała jednostkom, które podchodzą do tego poważnie. Ten koszt nie jest tak wielki. Trzeba się pogodzić z tym że wymagania dla KSRG będą stale rosnąć. Jeżeli jakiejś jednostce nie pasuje to niech po prostu zrezygnuje, wtedy wyjdzie na jaw komu zależy aby stawać się coraz bardziej profesjonalnym a komu nie. A pieniądze można spokojnie wywalczyć w gminie, ponieważ jest to zakup sprzętu który jest wymagany przez KSRG, a gmina podpisała stosowne zobowiązania w umowie o włączeniu danej jednostki do KSRG. Jedynym takim dziwolągiem jest zestaw triage aż dla 50 osób, według mnie wystarczyło by 30.
Obrazek
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: GLM »

Intercooler pisze:Ja uważam że te zmiany są bardzo dobre. To jest większość rzeczy które tak naprawdę brakowało do tego zestawu. Ja ciesze się ogromnie z rozwoju ratownictwa w KSRG, chwała jednostkom, które podchodzą do tego poważnie. Ten koszt nie jest tak wielki. Trzeba się pogodzić z tym że wymagania dla KSRG będą stale rosnąć. Jeżeli jakiejś jednostce nie pasuje to niech po prostu zrezygnuje, wtedy wyjdzie na jaw komu zależy aby stawać się coraz bardziej profesjonalnym a komu nie. A pieniądze można spokojnie wywalczyć w gminie, ponieważ jest to zakup sprzętu który jest wymagany przez KSRG, a gmina podpisała stosowne zobowiązania w umowie o włączeniu danej jednostki do KSRG. Jedynym takim dziwolągiem jest zestaw triage aż dla 50 osób, według mnie wystarczyło by 30.
Popieram cię w 100%, choc o tym już dawna wiedziałem ,też do tego się przygotowujemy ( kase szykujemy) w KSRG
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: michcio1521 »

Do Intercooler a według mnie jak Ci tego tak brakowało i uważasz że pieniądze dla Ciebie , dla jednostki są "od tak" do załatwienia to domyślam się że to już od dawna masz w garażu bo wytyczne swoją drogą a co oprócz tego będziesz miał to już twoja indywidualna sprawa bo przecież nikt Ci nie zabroni ??!!
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Intercooler »

michcio1521 pisze:Do Intercooler a według mnie jak Ci tego tak brakowało i uważasz że pieniądze dla Ciebie , dla jednostki są "od tak" do załatwienia to domyślam się że to już od dawna masz w garażu bo wytyczne swoją drogą a co oprócz tego będziesz miał to już twoja indywidualna sprawa bo przecież nikt Ci nie zabroni ??!!
Mylisz się, w temacie pozyskiwania funduszy dla mojej OSP siedzę dłuższy czas, i wiem jak trudno o każdą złotówkę. Tym bardziej że z gminy nie dostajemy żadnego wsparcia na sprzęt. Wszystko co uda nam się zakupić jest za pieniądze wywalczone, a niekiedy nawet wyżebrane. Mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiony do nowych zmian i te 2500 gdzieś wywalczę.

Poza tym, wiem że rozmawia się już na szczeblu KW w moim województwie o jakiś dotacjach na ten cel, więc podejrzewam że nie będzie to tak strasznie że postawiono wymagania a nie dano ani złotówki. Poczekajmy jeszcze trochę, to jest świeżo wprowadzone.
Obrazek

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: michcio1521 »

A pieniądze można spokojnie wywalczyć w gminie
Tym bardziej że z gminy nie dostajemy żadnego wsparcia na sprzęt. Wszystko co uda nam się zakupić jest za pieniądze wywalczone, a niekiedy nawet wyżebrane
Nie chce się czepiać ale to są twoje wypowiedzi i jak się na nie patrzy to idą one obie w przeciwnym kierunku!! :?

Moja wypowiedź miała na celu tylko pokazać że wytyczne tak na prawdę są nie dla wszystkich korzystne bo akurat morzę się zdarzyć że jednostka systemowa której brakowało by podstawowego sprzętu np zniszczone w skutek działań ubrania specjalne i to dla niej było by priorytetem niż zakup dodatkowe sprzętu medycznego gdzie wyjazd do wypadków jest sporadyczny i torba medyczna która posiadają w zupełności jej wystarcza
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Intercooler »

Owszem. Ja doradzam tylko w jaki sposób można uzyskać pieniądze. Ja na sprzęt nic nie dostaje, ale w takiej sytuacji, choćby nie chcieli, to muszą.

No masz rację, czasem są ważniejsze priorytety, i rzeczywiście jednostka która wyjeżdża do jakiś zdarzeń drogowych raz czy dwa do roku może mieć słuszne pretensje. Ale trzeba to przełknąć jakoś.

Warto też wspomnieć, że w RM w KSRG nie zmieniało się nic od bodajże 1995.
Obrazek

Topic author
marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: marten10 »

Popieram że zmiany w ratownictwie medycznym KSRG muszą iść do przodu ale pamiętajmy że prawie każda zmiana to kasa więc może rzeczywiście powinni pomyśleć o jakimś dofinansowaniu na ten cel zwłaszcza że dopiero wstępnie dzielą fundusze na KSRG,inna sprawa to zmiana systemu szkoleń bo to jest w ogóle chore,ale to już inny temat ,skupmy się na zmianach sprzętowych czy rzeczywiście zaproponowane doposażenie jest wystarczające a może ktoś ma inne propozycje.

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: michcio1521 »

Dla mnie normalne to jest to że jak jednostka czuję że brakuję jej jakiegoś sprzętu do RM który nie jednokrotnie by jej się przydał podczas działań to nie czeka na rozporządzenie tylko idzie i załatwia na to pieniądze :D

acer
Posty: 17
Rejestracja: ndz 03 lut 2013, 17:43
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: acer »

Był nacisk aby z dotacji KSRG kupowac aparaty ODO i torby PSP R1 - a więc torby prawie wszyscy kupili to teraz firmy mają przystuj a więc naczymś trzeba dorobić to wymyślili braki w torbie, za dwa lata dopiszą że w torbie bedą igły do wkuć itp i trzeba to mieć chodz tego nigdy nie użyjemy!!
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: GLM »

Do mnie przyszło coś takiego :arrow: Dzień dobry,

w dniu 12 lutego 2013r. weszły w życie zmiany dotyczące wytycznych do organizacji ratownictwa medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, nakreślone przez Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz Biuro Szkolenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Zmiany dotyczą m.in. składu Zestawu Ratownictwa Medycznego PSP R-1. Pełna treść zmian znajduje się na stronie http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4745 pod linkiem "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG".

Wszyscy użytkownicy, którzy nabyli przed 12 lutego 2013 roku Zestaw PSP R-1 stoją przed koniecznością dostosowania swojego zestawu do aktualnego stanu oragnizacyjnego KSRG.
W związku z powyższym nasza firma przygotowała specjalne Uzupełnienie Zestawu PSP R-1, kóre zostało skonsultowane z Koordynatorem Ratownictwa Medycznego pod względem towarowym i ilościowym, i spełnia wszystkie wymagania z 12 lutego 2013 roku.

Pełny opis Zestawu Uzupełniającego PSP R-1 znajduje się na naszej stronie internetowej -> Zobacz skład.

W ofercie znajduje się jednocześnie nowy, kompletny zestaw Ratownictwa Medycznego 2013 PSP R-1 Horpol, zgodny z ww wytycznymi, którego opis znajduje się tutaj.
Zestaw oferowany jest także bez noszy typu deska, jak to miało miejsce dotychczas.

Dla grup specjalistycznych i jednostek straży o odpowiednio przydzielonym poziomie gotowości operacyjnej oferujemy cały sprzęt normatywny, m.in. defibrylatory AED.

Po oferty prosimy zgłaszać się do naszych Przedstawicieli Regionalnych lub biura handlowego w Starej Iwicznej.

W sprawie terminu, który pozostał na dostosowanie "starych" zestawów do aktualnych wymogów, prosimy konsultować się z jednostkami nadrzędnymi struktur Straży Pożarnych lub właściwymi dla Państwa regionu Koordynatorami Ratownictwa Medycznego.

Na zakończenie informujemy, iż znaleźliśmy w ofercie rynkowej Zestaw Uzupełniający PSP R-1 innego producenta, zawierający kilka błędów (brakuje w nim towarów), co oznacza, iż nie spełnia on wymogów wytycznych KG PSP. Przetrzegamy zatem przed zakupem niezgodnego produktu innej firmy
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Grafi »

Witam.Czy może orientował się ktoś gdzie i w jakiej cenie można zakupić torbę według nowych wytycznych.Nie chodzi o zestaw uzupełniający,ale właśnie o zestaw PSP R1.
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Darek-Naczelnik »

Grafi pisze:Witam.Czy może orientował się ktoś gdzie i w jakiej cenie można zakupić torbę według nowych wytycznych.Nie chodzi o zestaw uzupełniający,ale właśnie o zestaw PSP R1.
Pierwszy z brzegu HORPOL zestawy uzupełniające posiada a i większość sklepów ze sprzętem strażackim je ma.

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana wyposarzenia zestawu PSP-R1 w KSRG

Post autor: Grafi »

Dzięki,ale napisałem,że nie chodzi mi o zestaw uzupełniający,tylko nową torbę PSP R1.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat