Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

slawek.998
Posty: 516
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: slawek.998 »

Do Marcoos7 odezwij sę na PW jeżeli potrzebujesz pomocy.

kit123
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 lut 2013, 15:11
OSP (gm., woj.): Gmina Cieszków , woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: kit123 »

Rafal998 pisze:Kolega KIT niech nie "kituje" bo pisze że pracował kiedyś w PSP już nie pracujesz...więc zostaw te sprawy i nie wypowiadaj się. Po pierwsze nie znasz tematu dokładnie, jestem z jednostki koło Milicza nawet z innej Gminy, przypatruję się temu konfliktowi od dłuższego czasu widzę że jak Pan J oraz Pan W byli w Zarządzie OSP Milicz było wszystko ok a tylko jak członkowie OSP mieli ich już dość i na wyborach wybrali inny Zarząd zaczęły się schody więc nieprawdą jest to co piszesz tym chłopakom trzeba pomóc!! I nie pisz że jednostka w Miliczu jest niepotrzebna bo jest PSP jest to żałosne jak to czytam masakra...Ile razy byłem świadkiem jak OSP Milicz ratowała "wam" tyłek podczas działań ratowniczo-gaśniczych i w wielu innych przypadkach, z tego co się czyta na stronce http://www.ospmilicz.pl widzę że Milicka jednostka wyjeżdża sporo do działań ratowniczo-gaśniczych i sami się nie dysponują do nich ich dysponuje kto?..PSP Milicz czyli ci jak to nazwałeś co sami sobie radzą...w 6 chłopa na zmianie w tym dyżurny tak faktycznie dużo zrobisz na terenie miasta ba gminy ba powiatu...więc dla mnie i członków mojej OSP wiem że zasadne jest aby OSP Milicz istniała i moja jednostka całkowicie popiera chłopaków z Milicza, Tu trzeba wiesz jakiego lekarstwa? Tu trzeba pogonić to całe "dziadostwo" a jakie to już wiadomo.
I na koniec powiem że nie mogą i nikt nie może zlikwidować OSP samochód który im rzekomo zabrali też tak nie do końca ponieważ to auto jest własnością gminy i ona sobie robi z nim co chce ale pamiętajcie ten samochód wchodzi w skład KSRG i to jest przesunięcie sił i środków w systemie a takie rzeczy może zrobić tylko KG PSP więc myśle że ten samochód wróci bardzo szybko tam gdzie był, a jeśli nie to Milicz otrzyma inny ciężki wóz o który napewno KP PSP zadba, a ci co dostali ten samochód niech się w piersi uderzą...ponieważ ja na ich miejscu bym odmówił przyjęcia samochodu który został zabrany im kolegom ... WSTYD!!!



Sytuacja jest dziwna sami wojny chcieli no to jest można było to szybko załagodzić . Wiem że kiedyś jakieś Osp z Gminy Milicz miało problem opisali to w gazecie jak wójt to przeczytał od razu na dywanik zarząd i się dogadali czyli można się dogadać a oni nie chcieli . Jeśli chodzi o Jelcza 004 dlaczego mają go nie dostać ? starają sie tyle lat o jakiś pojazd to wkońcu go dostali daj im się wykazać . Strona Czatkowice nie jest dobrze zabezpieczone i jeszcze do tego blisko do Magazynu Gazu w Wierzchowicach wiec taki wóz jest potrzebny w tych okolicach . Znam Osp Czatkowice i wiem że bedą sprawniej działać niż Osp Milicz . To było nie potrzebne robienie jednostki Osp w Miliczu , Jest wiele innych bardziej sprawnych jednostek ostatnio sam widziałem jak inne Osp które ma dalej niż Osp Milicz przyjechało dużo przed nimi dobre 15 min zresztą tak zawsze jest Osp w Miliczu zaczęło od niedawna dobrze działać kiedyś to była tragedia można było po nich dzwonić nikt nie odbierał a jak wyjechali to po 30 min . Dam ci przykład kiedyś mierzyłem w jakim czasie wyjedzie w nocy Osp Wierzchowice wiesz po ilu ? 4 minuty im to zajęło i zgłaszali mi wyjazd do pożaru i najbardziej powinno właśnie to Osp być zasłużone i najwięcej dostawać od Psp bo z tego co wiem tak jest do dzisiaj . A ten cały konflikt co pisze ten młody strażaczek z wielkimi ambicjami jest winną oby dwóch stron i jeśli będziecie zwalać na zarząd gminy a oni na was to się nie dogadacie . I jestem tego pewny że to Osp będzie miało okropnie źle gmina robi wszystko żeby im plany zepsuć .
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

kit123

Jesteś smieszny człowieku...a twoje wypowiedzi są żałosne...... "młody strażaczek z ambicjami" "niepotrzebnie tworzona" "kiedyś tak działało"- skoro kiedys tak działało to może miej pretensje do byłych władz? SMIECH NA SALI... Faktycznie jesteś kit123...i tak dla twojej informacji OSP Wierzchowice to już inna gmina.

I przestan mi tu sapac na temat czasu dojazdu...
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: GLM »

A jak wygląda sprawa dziś Markoos7 :?: coś się uspokojło :?: w pierwszym poście napisałeś że prezes ZG ZOSPRP zagroził wyrzuceniem :!: , to sprawa oparła się o Pawlaka :?:, czy to chodziło o prezesa Gminnego :?:
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

kit123 pisze:
Rafal998 pisze:Kolega KIT niech nie "kituje" bo pisze że pracował kiedyś w PSP już nie pracujesz...więc zostaw te sprawy i nie wypowiadaj się. Po pierwsze nie znasz tematu dokładnie, jestem z jednostki koło Milicza nawet z innej Gminy, przypatruję się temu konfliktowi od dłuższego czasu widzę że jak Pan J oraz Pan W byli w Zarządzie OSP Milicz było wszystko ok a tylko jak członkowie OSP mieli ich już dość i na wyborach wybrali inny Zarząd zaczęły się schody więc nieprawdą jest to co piszesz tym chłopakom trzeba pomóc!! I nie pisz że jednostka w Miliczu jest niepotrzebna bo jest PSP jest to żałosne jak to czytam masakra...Ile razy byłem świadkiem jak OSP Milicz ratowała "wam" tyłek podczas działań ratowniczo-gaśniczych i w wielu innych przypadkach, z tego co się czyta na stronce http://www.ospmilicz.pl widzę że Milicka jednostka wyjeżdża sporo do działań ratowniczo-gaśniczych i sami się nie dysponują do nich ich dysponuje kto?..PSP Milicz czyli ci jak to nazwałeś co sami sobie radzą...w 6 chłopa na zmianie w tym dyżurny tak faktycznie dużo zrobisz na terenie miasta ba gminy ba powiatu...więc dla mnie i członków mojej OSP wiem że zasadne jest aby OSP Milicz istniała i moja jednostka całkowicie popiera chłopaków z Milicza, Tu trzeba wiesz jakiego lekarstwa? Tu trzeba pogonić to całe "dziadostwo" a jakie to już wiadomo.
I na koniec powiem że nie mogą i nikt nie może zlikwidować OSP samochód który im rzekomo zabrali też tak nie do końca ponieważ to auto jest własnością gminy i ona sobie robi z nim co chce ale pamiętajcie ten samochód wchodzi w skład KSRG i to jest przesunięcie sił i środków w systemie a takie rzeczy może zrobić tylko KG PSP więc myśle że ten samochód wróci bardzo szybko tam gdzie był, a jeśli nie to Milicz otrzyma inny ciężki wóz o który napewno KP PSP zadba, a ci co dostali ten samochód niech się w piersi uderzą...ponieważ ja na ich miejscu bym odmówił przyjęcia samochodu który został zabrany im kolegom ... WSTYD!!!



Sytuacja jest dziwna sami wojny chcieli no to jest można było to szybko załagodzić . Wiem że kiedyś jakieś Osp z Gminy Milicz miało problem opisali to w gazecie jak wójt to przeczytał od razu na dywanik zarząd i się dogadali czyli można się dogadać a oni nie chcieli . Jeśli chodzi o Jelcza 004 dlaczego mają go nie dostać ? starają sie tyle lat o jakiś pojazd to wkońcu go dostali daj im się wykazać . Strona Czatkowice nie jest dobrze zabezpieczone i jeszcze do tego blisko do Magazynu Gazu w Wierzchowicach wiec taki wóz jest potrzebny w tych okolicach . Znam Osp Czatkowice i wiem że bedą sprawniej działać niż Osp Milicz . To było nie potrzebne robienie jednostki Osp w Miliczu , Jest wiele innych bardziej sprawnych jednostek ostatnio sam widziałem jak inne Osp które ma dalej niż Osp Milicz przyjechało dużo przed nimi dobre 15 min zresztą tak zawsze jest Osp w Miliczu zaczęło od niedawna dobrze działać kiedyś to była tragedia można było po nich dzwonić nikt nie odbierał a jak wyjechali to po 30 min . Dam ci przykład kiedyś mierzyłem w jakim czasie wyjedzie w nocy Osp Wierzchowice wiesz po ilu ? 4 minuty im to zajęło i zgłaszali mi wyjazd do pożaru i najbardziej powinno właśnie to Osp być zasłużone i najwięcej dostawać od Psp bo z tego co wiem tak jest do dzisiaj . A ten cały konflikt co pisze ten młody strażaczek z wielkimi ambicjami jest winną oby dwóch stron i jeśli będziecie zwalać na zarząd gminy a oni na was to się nie dogadacie . I jestem tego pewny że to Osp będzie miało okropnie źle gmina robi wszystko żeby im plany zepsuć .
Po pierwsze w gminie Milicz nie ma wójta, po drugie pszesz starają się tyle lat o jakiś pojazd...a co nie mają pojazdu? żuk stoi tam do dziś, po trzecie strona Czatkowice nie jest zabezpieczona? - proszę ok 6 km od Czatkowic masz Gądkowice -GCBA, Potasznia-GBM, Wrocławice-GLM, Wziąchowo-GLM już dalej nie szukam...jak widzisz jest wystarczająco dużo, po czwarte Magazyn Gazu w Wierzchowicach jest inną gminą która wystarczająco zabezpieczyła ten magazyn a zresztą w magazynie w Wierzchowicach powstaje Zakładowa Straż Pożarna, po piąte OSP Czatkowice będą działać sprawniej hehehehe zostawię bez komentarza, "To było nie potrzebne robienie jednostki Osp w Miliczu" chłopie jednostka OSP w Miliczu już była za "niemca" polscy strażacy ochotnicy przejęli ją w 1943 roku więc potrzeba była i jest do dziś OSP Milicz rok zamyka z około 100 wyjazdami niejednokrotnie zabezpieczając miasto jak PSP działa poza miastem, zobacz jaką działalność oświatową prowadzą druhowie z milicza, "ostatnio sam widziałem jak inne Osp które ma dalej niż Osp Milicz przyjechało dużo przed nimi" - tak? podaj przykład? Ciekawe hehehe, "można było po nich dzwonić nikt nie odbierał" tu mnie rozwaliłeś bo dzwoni się nie do OSP Milicz a na magiczny numer 998 i odbiera PSK którę w razie potrzeby dysponuje jednostkę za pomocą selektywnego wywołania, "zgłaszali mi wyjazd do pożaru" - Tobie czyli wnioskuję że jesteś byłym strażakiem z PSP Milicz haha rozwaliło mnie i nie masz pojęcia hehe dobry żart kolego ściemniasz i tyle. widzę że nawet nie masz zielonego pojęcia o pożarnictwie, zasadach działania OSP itp....brak słów a tak pozatym widzę że jesteś z gminy Cieszków to zobacz co się u was dzieje...zanim zaczniesz się wypowiadać o innych.Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

GLM pisze:A jak wygląda sprawa dziś Markoos7 :?: coś się uspokojło :?: w pierwszym poście napisałeś że prezes ZG ZOSPRP zagroził wyrzuceniem :!: , to sprawa oparła się o Pawlaka :?:, czy to chodziło o prezesa Gminnego :?:
Sprawa dopiero sie oprze o Zarząd Gminny... Na razie sekretarz ZG ZOSP RP wysyła "dyskryminujące" naszą OSP listy do Prezesów innych jednostek w gminie. Czekamy na najblizszy Zarząd Gminny i sie okaże jaka bedzie decyzja...
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: slawek.998 »

Marcoos7 pisze:
GLM pisze:A jak wygląda sprawa dziś Markoos7 :?: coś się uspokojło :?: w pierwszym poście napisałeś że prezes ZG ZOSPRP zagroził wyrzuceniem :!: , to sprawa oparła się o Pawlaka :?:, czy to chodziło o prezesa Gminnego :?:
Sprawa dopiero sie oprze o Zarząd Gminny... Na razie sekretarz ZG ZOSP RP wysyła "dyskryminujące" naszą OSP listy do Prezesów innych jednostek w gminie. Czekamy na najblizszy Zarząd Gminny i sie okaże jaka bedzie decyzja...
Pytanie ilu macie członków w zarządzie gminny?

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

Z naszej osp jest 3 ale dużo ludzi jest za nami dużo się boi odezwać...ale myślę że nie posuną się do takiego stopnia aby działającą prężnie jednostkę osp wchodzącą w skład ksrg wyłączyć zw związku była by to dyskryminacja na całej linii nie strzelą sobie w kolano...jedyna i pierwsza taka sytuacja na całą polskę
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Ta cała sytuacja jest trochę na zasadzie " Nie podoba się coś? chcecie skończyc jak OSP XXXXXX?" To jest swoisty pokaz siły i sposób straszenia wszystkich....
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: GLM »

Marcoos7 pisze:Ta cała sytuacja jest trochę na zasadzie " Nie podoba się coś? chcecie skończyc jak OSP XXXXXX?" To jest swoisty pokaz siły i sposób straszenia wszystkich....
Jeśli to jest możliwe spróbuj nagrac takie rozmowy na dyktafon, zawsze to można wykorzystać w jakiś sposób
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

w jaki?

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: slawek.998 »

Nie podoba się coś? chcecie skończyc jak OSP XXXXXX?"

A gdzie tak żle skończyli?

alonso102
Posty: 13
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 22:15
Lokalizacja: Wierzchowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: alonso102 »

0o Siemka nie wiedziałem że tu piszecie o tym konflikcie :) no właśnie Marcoos7 jak wygląda ta sprawa na dzisiaj ? . Widzę że tu gorąco ... pytanie do Rafal998 pisałeś komuś tam że w Magazynie powstaje zakładowa jednostka chyba to nie prawda z tego co wiem Magazyn miał wspierać Psp na zakup sprzętu ale ile z tego mają kiedyś były plany że Osp Wierzchowice będzie zakładową jednostką mieli zakupić sprzęt oraz nową remizą i przez 3 lata należało by to do Pgnig a później przeszło by na Osp Wierzchowice ale jak wiadomo nic z tego nie wyszło chociaż dzisiaj się dowiedziałem że w Wierzchowicach ma być do 2017 nowa remiza i wóz ale jak to będzie .... na resztę się nie wypowiadam bo widzę że kogoś tam nerwy ponoszą a tu chodzi chyba o to żeby koledze Marcoos7 pomóc a nie pisać jakieś bzdety :)
Obrazek
Awatar użytkownika

noaraf
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 lut 2013, 08:06
OSP (gm., woj.): Wejherowo, pomorskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: noaraf »

Witajcie,
Nie jestem z waszego rejonu i nie znam sprawy, a z przeczytania tych 3 stron nie zawyrokuuje o czyjejs winie lub niewinnosci. Faktem jednak jest ze takie sytuacje konfliktowe sie zdarzaja..
1) jednostke OSP moze rozwiazac albo sad albo ona sama. Zaden szczebel innej wladzy samorzadowej lub panstwowej nie ma uprawnien do rozwiazania stowarzyszenia
2) z Zwiazku moze wykluczyc ZG ale zawsze od decyzji mozna sie odwolywac do KR wyzszej instancji zwiazku. A samo wykluczenie z ZOSP nie uniemozliwia dzialania OSP tylko odetnie was od dotacji i ulatwien jakie oferuje czlonkom zwiazek. Ale bez tego da sie zyc.
3) Najwiekszym problemem bylaby tu dla mnie przyszla wspolpraca z gmina ktora de facto jest nieodzowna! Moze wiec lepiej isc na kompromis i uzgodnic zmiane naczelnika ale nie na stara swita a na kogos nowego akceptowanego przez burmistrza?
4) z KSRG moze wywalic was tylko PSP ale posrednio i gmina jesli zabierze wam niezbedny sprzet bedacy jej wlasnoscia - jesli taki macie..

Trzymam kciuki!
pzdr, G.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

10 kwietnia zarząd gminny i tam pewno będzie głosowanie...poinformujemy jak było.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat