Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: DanielOSP »

Czy organizujecie sami w swoich jednostkach ćwiczenia wewnętrzne na obiektach w gminie np. szkoły, urząd gminy czy chociażby remiza? Chodzi mi tu o ćwiczenia organizowane przez OSP a nie PSP. Jeśli tak to jak często? Czy w waszych powiatach ćwiczenia takie klasyfikowane są jako interwencje?

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: karol1118 »

W sumie tez jestem ciekaw jak to u Was jest bo my planujemy zrobić sobie klika ćwiczeń to na obiekcie to w lesie na szrocie jakieś techniczne....
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

DanielOSP pisze:Czy organizujecie sami w swoich jednostkach ćwiczenia wewnętrzne na obiektach w gminie np. szkoły, urząd gminy czy chociażby remiza? Chodzi mi tu o ćwiczenia organizowane przez OSP a nie PSP. Jeśli tak to jak często? Czy w waszych powiatach ćwiczenia takie klasyfikowane są jako interwencje?
Tak raz na rok coś się trafi. Raz byliśmy w zeszłym roku na ćwiczeniach na urzędzie gminy a w tym roku na szrocie (w ramach kursu Rt)

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: DanielOSP »

Ale chodzi mi o to, że zorganizowalibyśmy sobie ćwiczenia na obiekcie szkoły (poćwiczyć częściej ODO, poznać lepiej budynek), innym razem na innym obiekcie. Pytanie czy jeśli sami sobie zorganizujemy takie ćwiczenia (oczywiście w porozumieniu z dyrektorem szkoły lub kierownikiem innej jednostki na której obiekcie byłyby ćwiczenia) to czy zgłaszając wyjazd do PSK jest to klasyfikowane jako interwencja i liczy się normalnie do statystyk wyjazdów? Czy takie ćwiczenia ustalacie z wójtem i PSP?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

No w przypadku UG to uzgodniliśmy z Wójtem i z PSP dlatego ze funkcjonariusz PSP robił prelekcje dla pracowników UG. A tak to nie - zgłaszamy ze jedziemy na ćwiczenia i już. Do statystyk się nie liczy jeżeli sobie tak po prostu wsiadamy i jedziemy (np. jak ćwiczymy na naszej remizie).

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: DanielOSP »

Fistach pisze:No w przypadku UG to uzgodniliśmy z Wójtem i z PSP dlatego ze funkcjonariusz PSP robił prelekcje dla pracowników UG. A tak to nie - zgłaszamy ze jedziemy na ćwiczenia i już. Do statystyk się nie liczy jeżeli sobie tak po prostu wsiadamy i jedziemy (np. jak ćwiczymy na naszej remizie).
No właśnie o to mi chodziło. A jak przyjeżdżał funkcjonariusz PSP i były to ćwiczenia na UG to była to normalnie interwencja?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

DanielOSP pisze:
Fistach pisze:No w przypadku UG to uzgodniliśmy z Wójtem i z PSP dlatego ze funkcjonariusz PSP robił prelekcje dla pracowników UG. A tak to nie - zgłaszamy ze jedziemy na ćwiczenia i już. Do statystyk się nie liczy jeżeli sobie tak po prostu wsiadamy i jedziemy (np. jak ćwiczymy na naszej remizie).
No właśnie o to mi chodziło. A jak przyjeżdżał funkcjonariusz PSP i były to ćwiczenia na UG to była to normalnie interwencja?
Na 99% tak bo to było uzgadniane z SKKM.

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: DanielOSP »

Ok, dzięki wielkie Fistach za odpowiedzi

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

W sumie dodam jeszcze, jeżeli chcesz żeby się z "papierami" wszystko zgadzało to dobrze by było opracować plan ćwiczeń według załączników 1d lub 1f do Wytycznych doskonalenia zawodowego:

http://www.straz.krakow.pl/stronawosz/m ... dowego.pdf

To nie jest nic trudnego. Jak chcesz to Ci podeślę mój konspekt.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Rafal998 »

proszę my organizowaliśmy takie ćwiczenia na terenie OSP :)

http://ospmilicz.pl/print.php?type=N&item_id=606

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

Widzę telewizja nawet była :O I jak się na to zapatrywali?:)

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: DanielOSP »

Napewno fajnie zorganizowane, ale ja na początek bym bez mediów robił :D

Fistach, a odnośnie tych wytycznych, to kto u Was podpisywał się jako kierownik ćwiczeń? Naczelnik, czy może to być Dowódca OSP?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Fistach »

DanielOSP pisze:Napewno fajnie zorganizowane, ale ja na początek bym bez mediów robił :D

Fistach, a odnośnie tych wytycznych, to kto u Was podpisywał się jako kierownik ćwiczeń? Naczelnik, czy może to być Dowódca OSP?
Kierownikiem jest osoba, która to organizuje. W zasadzie to nawet nie wiem czy są jakieś wytyczne kto nim może być - bo kierownik tylko organizuje więc niekoniecznie musi się na czymś innym oprócz organizacji znać. W opracowaniu ćwiczeń może przecież wyznaczyć prowadzącego ćwiczenia, osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo (która odpowiedzialna będzie np. za przestrzeganie BHP itd.) itd..

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: Rafal998 »

U nas było tak ja jako Naczelnik opracowałem i wymyśliłem te ćwiczenia, opracowałem plan-konspekt który podpisano i zatwierdzono, powołałem jednego strażaka którego zadaniem było kontrolowanie sprzętu ODO, każdy po wyjściu z budynku i wykonaniu ćwiczenia miał sprawdzaną wydajność płuc itp. sprzet ODO był obsługiwany i na miejscu odrazu napełniany.

jarek.osp
Posty: 36
Rejestracja: czw 17 maja 2012, 12:09
OSP (gm., woj.): Łodygowice (Śląskie)
Status: Offline

Re: Ćwiczenia wewnętrzne na obiekcie

Post autor: jarek.osp »

U nas jeżeli ćwiczenia dotyczą tylko naszej jednostki np z zakresu rat. technicznego to zgłaszamy ten fakt na PSK, mówimy gdzie jedziemy i że jesteśmy na nasłuchu w razie "w". Przykłady ćwiczeń:
http://www.osplodygowice.republika.pl/rt13.html
http://www.osplodygowice.republika.pl/dlrt.html

Innym tematem są ćwiczenia z zaangażowaniem innych instytucji i tak w zeszłym roku zrobiliśmy ewakuację szkoły, także dotyczyło to tylko naszej jednostki, i zrobiliśmy to na tej samej zasadzie - w sumie było mało czasu bo dyrektor zadzwonił że odrabiają zajęcia w sobotę i może ich ewakuujemy. Dyrektor dzwonił do nas, naczelnik pełnił rolę dyspozytora i obserwował co i na zakończenie podsumował co i jak.

Co do drugich ćwiczeń to sprawdziliśmy jak je zaformalizować a więc należy na 7 dni przed ćwiczeniami należy wysłać pismo do wójta i do KP, wtedy dyrektor może zadzwonić bezpośrednio na 998 i podać co i jak, PSK uruchamia syrenę i ćwiczyć można a nawet można poprosić o obserwację ze strony PSK. Konspekt ćwiczeń gdzieś znajdę więc jeśli ktoś potrzebuje to email :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat