jak unieważnić Zjazd Gminny Delegatów??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

darek marek
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 10 maja 2006, 13:56
Status: Offline

Post autor: darek marek »

Przecież praworządny Michale to przecież WY sami na swoim Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym nie wybraliście swojego prezesa jako swojego przedstawiciela do zarządu gminnego,a przecież mieliście 2 mandaty na te miejsca.Zatem dlaczego tego nie zrobilście-czyżby w inny sposób chcielibyście to uczynić?Czy ty jako terażniejszy sekretaż iWy jako zarząd nie doczytaliście statutu i co w nim pisze-przecież wasz prezes nie działa w żadnej innej organizacji wspierającej straże,więc dokoptować go na zjeżdzie do zarządu z innych organizacji nie można bo w niej nie jest.A może uważaliście ,że jak się udało waszemu obecnemu prezesowi w ten sposób wejść do zarządu na osatnim zjeżdzie w Skawicy to sie wam uda i tym razem?Czy oby to wy mówicie o praworządności a sami chcieliście zrobić przekręt na zjeżdzie i wreszcie pytanie czy działasz z pisemnego upoważnienia waszego już teraz skłóconego i podzielonego zarządu?Bo nie wiem czy wiesz ,ale od reprezentowania interesów straży w/g statutu jest prezes,wiceprezes i skarbnik,a widze że u was panują rządy reprezentacyje sekretaży z tobą na czele i zdawnym sekretażem notabene twoim tatą.Dlaczego (nawiasem mówiąc)wasz prezes oświadczył żę po tej sprawie chce sie zdymisjonować,czyżby sie obawiał czegoś,przecież dopiero co były wybory na prezesa. ????

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Marek Jurek - z Twojej poprzedniej wypowiedzi wiem że jesteś członkiem nowego Zarządu Gminnego, oraz podejrzewam że byłeś również obecny na zjeździe. Nie wiem tylko w jakim celu na tym forum przedstawiasz moją rodzinę.... ale widać jakiś cel Ci przyświeca

Zacznę może od końca Twojego postu. KŁAMSTWEM jest jakoby nasz Prezes oświadczył że po tej sprawie zamierza się poddać do dymisji!!!! Nie ma się czego obawiać, bo z naszej strony wszystko jest OK.

Sprawa druga, moje posty na Strażackim forum są moimi prywatnymi wypowiedziami, nie podpisuję się pod nimi "za zarzad", choć w 100% odzwierceidlają stanowisko Zarządu, powtarzam jednak są to moje prywatne wypowiedzi. Natomiast pisma Zarządu Straży podpisane przezemnie - są oficjalnymi pismnami Zarządu, występuję w nich jako przedstawiciel Zarządu - Zarząd jednogłośnie udzielił mi pełnomocnictwa w występowaniu w swoim imieniu w sprawie unieważnienia Zjazdu Gminnego. ( a o to Ci chodziło)
Odpowiadając wpięc wprost na Twoje ptanie: w kontaktach z Zarządem Gminnym oraz innymi jednostkami związku występuję z upoważnienia naszego Zarządu

Kolejnym kłamstwem jest jakoby nasz Zarząd był skłłócony!!!!!!!!!!!!! W sprawie o której piszemy jest wyjątkowo jednomyślny.

Zarzut najpowazniejszy - podejrzewasz że "chcieliśmy zrobić przekręt na Zjeździe" - kolejne kłamstwo!!!!!!!!!!!!!!
Przedstawicieli do Zarządu Gminnego wybrało Walne Zgromadzenie a nie Zarząd jednostki. To że delegaci mieli swojego kandydata nie jest niczym złym. Dokoptowanie członków do Zarządu spośród Delegatów przewidywała uchwała ustępującego Zarządu Gminnego - nie ma w tym żadnych przekrętów. Spośród dobranych członków żaden nie był delegowany przez instytucje współpracujące ze Związkiem - proszę więc, nie wprowadzaj forumowiczów w błąd. Nie zarzucaj nam proszę nieznajomości Statutu, nasze działanie oparte jest właśńie o Statut. Odpowiednie władze Związku wnosiły o dokoptowanie do Zarządu odpowiedniej ilości osób z pośród strażaków - delegatów i nie ma w tym rzadnego przekrętu. Zjazd na podstawie ust 6 paragrafu 20 może wybrać członków do Zarządu spośród delegatów. Sprawa powołania w skład Zarządu innych osób - nie strażaków jest sprawą zupełnie odrębną. Jeśli zaś powołujesz się na Zjazd Gminny z przed 5 lat (choć w nim nie uczestniczyłem) - o ile się orientuję wówczas nie obowiązywał jeszcze paragraf 22 ust 3. (nie jestem jednak tego pewien)

Skoro uczestniczyłeś w Zjeździe Gminnym odpowioedz proszę, czy Twoim zdanie został on przeprowadzony Zgodnie ze Statutami??? Odpowiedz proszę na Forum.

Podkreślę, że my odwołujemy się dlatego że obrady nie były praworządne, a nie dlatego że nie wybrano nasego przedstawiciela. W demokracji większość decyduje - warunek tylko by decydowała zgodnie z prawem - takie decyzje szanujemy i respektujemy.


W poprzednim poście pisałeś o naszym sprzęcie... chcę Cię uświadomić że został w głównej części sfinansowany ze środków własnych OSP, i zakupiony został głównie dzięki zaangażowaniu Zarządu jednostki.

Skoro jesteś członkiem nowego Zarządu, wcale nie dziwi mnie fakt że będziesz go bronił..... Masz do tego pełne prawo, lecz proszę Cię nie posługuj się następnym razem KŁAMSTWEM, bo smutno ono brzmi z ust osoby która co tylko mnie zarzucała jak to innych obrażam i z nich szydzę.

Mimo całego zamieszania ze Zjazdem, ufam że wszystko wróci do ładu.... i wówczaas dalej wszyscy pracować będziemy dla podniesienia bezpieczeństwa naszego społeczeństwa.

Pozdrowienia dla całej braci Zawojskich Strażaków

PS. Bardzo dziękuję Maciejowi Jakubowi za dobre słowo, dające przekonanie że gdzie indziej jest normalnie....

Jakub Maciej
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 10:25
Status: Offline

Post autor: Jakub Maciej »

Drogi Mbeni - chciałem wyjaśnić i Tobie i innym, że Jakub to moje imię , a Maciej to nazwisko, więc wystarczy jak będziesz pisał Jakubowi i już
( dziękuję za podziękowanie, ale jeszcze na to nie czas). Wiem , wszyscy mają dylemat czy to imię czy nazwisko i czy jest ono odmienne.
Ale to tak tylko dla wyjaśnienia sprawy.
Pozdrawiam J. Maciej
P.S. Prześlę Ci dziś te informacje, o które prosiłeś ze zgodną z tym co mówiłeś interpretacją.

Kuba Polak
Posty: 1
Rejestracja: śr 17 maja 2006, 14:46
Lokalizacja: wieś
Status: Offline

Post autor: Kuba Polak »

Cześć witam tak myślęsobie czy na tym praworządnym portalu warto wspominać ,że zarząd osp centrum zawoi był wypisany na kartce zanim jszcze odbyło się głosowanie i nikomu nieprzeszkadzał sposób odbycia się szewskiego targu w zawojance i sposobu liczenia głosów po łebkach bo tak akurat pasuje .mamy więc taki zarząd i niech sobie jest . a tak przy okazji zobaczymy czy nowy skarbnik zrobi porządek . bo załużmy ,że wójt gminy ma fimę i np. ta firma remontuje budynek gminy, co by się działo ???????/ aprzecież budynek osp centrum wybudowany w czynie społecznym remontowany wtym czynie już niebył i chyba za tą kase można by było niezłą furke kupić no ale to co wolno wojewodzie . jeślichodzi o liczebnośc straży to może po co wybory orkiestre przejmie Osp Skawica i po kłopocie .Pa bawcie się dobrze poobrażajcie jeszcze zparę osób przynajmniej ten portal czyta połowę powiatu . ja już nie mam zamiaru

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Kuba Polak i Darek Marek - proponuję Wam załóżcie na Forum nowy temat (proponuję wam nazwę) "nieprawidłowości w OSP Zawoja Centrum" i może tam piszcie te swoje zastrzeżenia.

Z argumentami jakoby Zarząd OSP powołany został w inny sposób niż wybory podczas Walnego Zebrania, że odbył się jakiś "szewski targ" albo że Orkiestrę ma przejąć jakaś inna jednostka; z takimi argumentami polemizował nie będę - nie będę się zniżał do takiego poziomu.

Smutne, że jeśli jakaś jednostka próbuje przywrócić porządek w Oddziele Związku - zaraz się ją opluwa, znieważa i próbuje poniżyć.

Póki co czekamy na odpowiedzi od Starosty oraz z Oddziału Powiatowego, w tym czasie (mimo naszego odwołania) nowowybrany Zarząd Gminny rozpoczął pracę....

O rozwoju sytuacji poinformuję - tego domaga się uczciwość, jednak z zażenowaniem przyznaję, że czytanie tych oszczerstw pod adresem Jednostki jest już męczące.

Mimo to uważam że sprawę należało i należy rozwiązać - i można było się spodziewać że będą tacy któym się to nie spodoba.

Pozdrawiam

darek marek
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 maja 2006, 13:56
Status: Offline

Post autor: darek marek »

Kuba-przecież biuro posselskie musi być przepiękne-to nic ,że je wyremontowano za niemal 75 tysięcy złotych,ale przecież drugiego takiego we wsi w Polsce nie ma :!: :!: :!:

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Witam

Minęło trochę czasu i sprawa nieco się rozwinęła, choć niekoniecznie tak jak można by się tego spodziewać.

Wybrany niezgodnie ze statutem Zarząd Gminny rozpoczął na całego pracę podejmując międzyinnymi uchwałę o zwołaniu nadzwyczajnych walnych zebrań w poszczególnych jednostkach OSP a także Zjazdu Gminnego. Z drugiej jednak strony stoi na stanowisku że wszystko jest OK, że działą zgodnie z prawem - pytam więc w jakim celu te nadzwyczajne zebrania????

Dodam że wciąż nie doczekały się rozpatrzenia nasze odwołania do Zarządu Powiatowego oraz do Starosty. Jeśli więc Zarząd Powiatowy bądź starosta przychyli się do naszego wniosku wszystkie decyzje podjęte przez ten Zarząd stracą moc - to jednak Zarządowi Gminnemu wcale humoru nie psuje. Więcej - poinformowany zostałem, że chcąc występować w immieniu OSP (jako przedstawiciel Zarządu - na mocy uchwały Zarządu) powinienem wylegitymować się upoważnieniem sporządzonym przez notariusza.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na posiedzeniu Zarządu Powiatowego stwierdzono że całe zamieszanie wynikło z niezgodnych ze statutem uchwał ustępującego zarządu gminnego - zapytać więc można dlaczego tenże Zarząd Powiatowy tych wadliwych uchwał nie uchylił????

Na tym samym posiedzeniu Zarządu powiatowego Starosta poinformował nas że nie zamierza odpowiadać na nasz wniosek o unieważnienie zjazdu bo to nie należy do jego kompetencji. Zarząd Powiatowy również stara się problemu nie dostrzegać, zarzucajc nam że kierujemy się "niespełnionymi ambicjami" Pod swoim adresem usłyszałem że za opisanie tej sytuacji na forum strażackim doczekam się najprawdopodobniej postępowania prokuratora.

Niebawem zbliżają się terminy odpowiedzi na nasz wniosek o unieważnienie a jednocześnie w jednostkach rozpoczynają się nadzwyczajne walne zebrania. Końca tego zamieszania niestety nie widać.....

Napiszcie proszę co sądzicie o całej tej sytuacji.

Pozdrawiam!!!!

Jakub Maciej
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 10:25
Status: Offline

Post autor: Jakub Maciej »

Czyżby Państwo w Państwie czy też polityka kolesi?
No tak - może na wsi to niektórzy myślą, że ich pewne rzeczy nie obowiązują i nie trzeba np. odpowiadać na zadane pytania - WSTYD.
Trzeba się umieć przyznać do błędu.

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Witam

W uzupełnieniu poprzednigo postu dodam że starosta jest jednocześnie Prezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP. Mimo iż nie chce odpisywać na nasz wniosek znalazł z całej sytuacji: stwiedził że skoro chcemy by wszystko było tak zgodnie ze statutem to najlepiej by nasza jednostka się rozwiązała. Dodał że Zarząd Gminny świetnie sobie bez naszej jednostki poradzi, a nawet jeśli nie to Zarząd Powiatowy poradzi sobie bez naszego oddziału gminnego.
Zaczynam się poważnie obawiać że Zarząd Powiatowy niespecjalnie się przejmuje bałaganem jaki panuje w naszym oddziele gminnym i chyba nie pomoże przywrócić w nim porządku.

Wówczas pozostaną nam sądy powszechne, a spodziewając się takiego scenariusza powoli zaczynamy gromadzenie materiału.

Proszę napiszcie czy jeśli zarówno Starosta i Zarząd Powiatowy nie odniosą się do naszego wniosku, czy istnieje jeszcze jakaś możliwość prócz wniesienia sprawy do sądu??

Być może czyta to forum ktoś z Zarządu Wojewódzkiego lub Głównego - może stamtąd otrzymam jakąś radę....

Z góry dziękuję

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Witam

Decyzja starosty jest decyzją pierwszej instancji. Jeszcze istnieje możliwość odwołania. Jak jest w związku? Nie wiem muszę poczytać.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz 03 wrz 2006, 10:51 przez Krzyś, łącznie zmieniany 1 raz.

Topic author
mbeni
Posty: 11
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 01:50
Lokalizacja: Zawoja Centrum
Status: Offline

Post autor: mbeni »

Witam po dłuższej przerwie

Piszę by przestrzec wszystkich przed suskim Zarząde Powiatowym ZOSP RP oraz przed Starostą Suskim (jest jednocześnie prezesem Zarządu Powiatowego)

Mimo iż termin odpowiedzi na nasz wniosek o unieważnienie zjazdu daaawno minął ani Zarząd Powiatowy, ani Starosta nie udzielił naszej jednostce odpowiedzi.

Owszem zakładam możliwość że mogli nie podzielić naszego stanowiska i nieunieważnić Zjazdu, lecz bezczelność i poczucie bezkarności przechodzi wszelkie granice.

Także Redakcja Strażaka mimo pisemnych próśb o podjęcie tematu nie raczyła nawet odpisać.

Tymczasem nowopowołany Zarząd pracuje sobie spokojnie....

Podczas organizacji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożaarniczych byliśmy jedyną jednostką od której zarządano pisemnego zgłoszenia drużyn. Mimo iż takowe zgłoszenie złożyliśmy nasza drużyna nie zostałą dopuszczona do zawodów...
Wszystkie pozostałe OSP mogły zgłaszać drużyny ustnie i dla nich zupełnie to wystarczyło...

W międzyczasie nasi Delegaci dostali pismo podpisane przez Prezesa Zarządu Gminnego (zarazem Wójta Zawoi), że zwoływany Nadzwyczajny Zjazd Delegatówpodejmie uchwałę wykluczającą naszą jednostkę ze Związku OSP.

W ten właśnie sposób "kolesie" pragną się zemścić za to że odważyliśmy się wytknąć im rażące błędy...

Jeśli ktoś ma lub miał podobną sytuację - proszę o kontakt, może uda nam się jakoś znaleźć rozwiązanie tej patologicznej sytuacji na łonie ZOSP RP.

Napiszcie proszę jakie środki możemy teraz zastosować, wobec braku odpowiedzi ze strony Starosty i Zarządu Powiatowego

ze strażackim pozdrowieniem <mbeni>
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat