Giętkie węże ssawne

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
arek_174
Posty: 65
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:34
OSP (gm., woj.): gm. Przywidz woj. Pomorskie
Status: Offline

Giętkie węże ssawne

Post autor: arek_174 »

Czy ktoś może wie gdzie można zakupić giętkie węże ssawne które widać na tym filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=rUICp5lk_4s

Na innych filmikach też widać że niektóre jednostki mają giętkie węże , i to nie robi wysoka temperatura
http://www.youtube.com/watch?v=9yVqAjJ_F4o
Czesi też takich używają.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: dana879 »

Sam nie wiem gdzie giętkie można zakupić my natomiast potrzebujemy i najlepiej jest też zakupic bez łączników cięte z metra i samemu zarobić, najlepiej żeby były prosto od producenta, ponieważ nie będą takie powyginane we wszystkie strony

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: ospglinik »

Awatar użytkownika

szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: szymon0407 »

osobiście w tym roku zamawiałem z tej firmy co link wyżej :D jestem zadowolony z produktu gdy przelałem pieniądze kurier dostarczył na drugi dzień były zgięte w lekkiego banana w celu transportu. zaraz szybko je rozprostowałem ułożyłem je na podjeździe przed remiza i równomiernie obciążyłem i zabezpieczyłem żeby nie przesuwały się poleżały tak pol dnia na słońcu i doszły do stanu prostego :p

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: dana879 »

a nie wie ktoś może jak sprostować już lekko zagięte weże ssawne ?? Czy sa jakieś sposoby ??
Awatar użytkownika

szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: szymon0407 »

0glnie mówiąc ciężko będzie wyprostować już lekko wygięte.
ale możesz próbować:

1) podkładając gruba deskę od łącznika do łącznika pod zewem i równomiernie obciążając waz (tak lezą u mnie w jednostce przez cały rok),

2) słyszałem od pewnej jednostki ze wbili gruby kolek w waz i płukali go gorąca woda,

3) zaś od innej jednostki słyszałem ze powiesili trójnik pod sufitem na wlocie redukcja 75/110 i do niego waz ssawny natomiast na drugim końcu przywiązany został dość ciężki odważnik który pod ciężarem ciągnął waz do ziemi.

osobiście planuje zrobić półkę z kątowników którą zamocuje na ścianie garażu, wyglądałoby to tak ze zespawam dwa kątowniki w równym odstępie tak aby wchodził łącznik 110 i opierał się na kątowniku a całość węża pod własnym ciężarem wisiała swobodnie.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: dana879 »

Dzieki za poradę :) pkt 1 już wczesniej próbowałem i nie poskutkowało. Między dwie deski położyłem wąż ssawny skręciłem go na ściski. Sprawdzimy teraz w jednostce pkt 2 lub 3, jak będzie jakaś wyrazna poprawa to sie odezwę :) jeszcze raz dzieki :)
Awatar użytkownika

szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: szymon0407 »

jeżeli Wasza ssawna znaczy się węże były cięte z kręgu to sadze ze raczej już ich nie do prostujesz. najlepiej zamówić sobie u producenta takie węże. Mieliśmy w jednostce taka ssawne fakt to była z przydziału z gminy ale wiadomo po kosztach co się później przełożyło na stan. postanowiliśmy kupić same wężę od producenta samemu zarobić końcówki :d

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Giętkie węże ssawne

Post autor: dana879 »

Też o tym gdzieś już słyszałem, że najlepiej zakupić prosto od producenta, jeśli nie uda się ich sprostować to pewnie tak zrobimy a dobry sprzęt to podstawa jak wiadomo :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat