POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Sever
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 28 maja 2006, 16:43
Lokalizacja: Czerwieńsk
Status: Offline

POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Post autor: Sever »

Witam w marcu bieżącego roku zostałem wybrany do zarządu OSP jako członek zarządu-opiekun mdp. 27 Maja chciałem zrezygnować z tej funkcji z powodu spraw prywatnych niestety prezeska powiedziała, że nie przyjmuje mojej dymisji. Rzekomo musi zwołać ¼ członków osp 21 dni przed posiedzeniem absolutorium wszystkich powiadomić i wtedy dopiero będę mógł zrezygnować a do tej pory mam pełnić swą funkcje. Czy jest jakiś przepis, dzięki któremu mógłbym zrezygnować bez posiedzenia? Z poważanie i ze strażackimi pozdrowieniami Robert

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

U nas w statucie jest napisane miedzy innymi:
"Wygaśnięcie funkcji członka Zarządu może nastąpić w wyniku złożenia przez niego pisemnej rezygnacji"
Nic nie ma napisane , że można tego nie przyjąć. Działalność społeczna opiera się na dobrowolności. Jeśli ktoś nie może lub nie chce pełnić jakiejś funkcji to nie ma takiej mocy, która może go do tego zmusić. Wg. naszego statutu pisemne zgłoszenie rezygnacji jest tylko zawiadomieniem a nie prośbą o zwolnienie z funkcji. Zarząd musi przyjąć to do wiadomości i dokooptować kogoś nowego. Ani mniej ani więcej. Ale to kwestia zapisu w statucie. Pozdrawiam Krzysiek

Topic author
Sever
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28 maja 2006, 16:43
Lokalizacja: Czerwieńsk
Status: Offline

Post autor: Sever »

Więc prawnie, niemożna mnie zmusić do dalszego pełnienia tej funkcji???. Wystarczy tylko, że napisze pismo i dostarczę do Prezesa

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Zajrzyj do swojego statutu, to podstawa, tam powinno wszystko być. Potwierdzam, że u nas wystarczy zawiadomienie. Ale my mamy swój indywidualny statut znacznie odbiegający od wzorcowego.

Backdraft
Posty: 17
Rejestracja: sob 22 lip 2006, 16:00
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Backdraft »

Przy czym należy zwrócić uwage na fakt, że coprawda statut zezwala na zrezygnowanie z członkowstwa w straży ale nie z pełnienionej funkcji. Na moje oko pani prezes ma racje. Podczas wybierania zapewne pytali sie koledze czy sie zgadza.

szubert
Posty: 3
Rejestracja: pt 23 paź 2015, 12:36
Status: Offline

Re: POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Post autor: szubert »

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. Mam nadzieję że będę mógł się kiedyś odwdzięczyć.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Post autor: Zenus »

W większości statutów jest że zarząd może powołać nowych członków w ilości nie większej niż 1/3 składu więc można zrezygnować.

MartynaS
Posty: 9
Rejestracja: pt 20 mar 2015, 08:38
OSP (gm., woj.): ostrów wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Post autor: MartynaS »

i jak, dało się rozwiązać sprawę?

Kriss
Posty: 66
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 12:29
OSP (gm., woj.): Koczała,pomorskie
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:
Status: Offline

Re: POMOCY!!!!!!REZYGNACJA

Post autor: Kriss »

prawo o stowarzyszeniach....pisemna rezygnacja z funkcji na ręce prezesa....i to wszystko....poczytaj" 100 pytań do prawnika o OSP",autor Dariusz Kała !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat