Budowa linii ssawnej


Topic author
krystiano99
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Budowa linii ssawnej

Post autor: krystiano99 »

Czy po zbudowaniu linii ssawnej i wrzuceniu jej do basenu strażacy drugiej roty mogą przez linię ssawną przeskoczyć czy muszą lecieć dookoła motopompy?
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Budowa Sawny

Post autor: Artur »

W obecnym regulaminie nic nie ma na ten temat, kiedyś nie można było przeskakiwać przez odcinki węża a teraz nie ma nic napisane. Wcześniej pisało też że klucze po wykonaniu linii ssawnej mają być na podeście a teraz nic o tym też nie ma.
http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/r ... oz2011.pdf
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: Jarek »

U nas można, zawsze przeskakiwaliśmy i nie było z tego punktów karnych.

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: skulski5 »

Można przeskakiwać węże ssawne i tłoczne ( regulamin troche się zmienił). Klucze do węży można pozostawić gdziekolwiek.

kajtek20
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 wrz 2013, 20:43
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: kajtek20 »

Jarek pisze:U nas można, zawsze przeskakiwaliśmy i nie było z tego punktów karnych.
U nas tak samo.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: dana879 »

Najszybciej chyba jest nawet przeskakiwać niż biec do okoła motopompy.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: damian_osp »

A takie inne pytanie
Czy przodownik może wsadzić kosz do nasady węża ssawnego (ale nie przekręcać) czekając na pomocnika roty?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: Maciek90 »

Nie.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: dana879 »

U nas na gminnych i powiatowych można było tak zrobić. Przodownik wsadzał smok ssawny w węża, którego podtrzymywał w tym czasie mechanik a dobiegający pomocnik przekręcał już złącznone. My robimy podobnie ! Jak widać sędziowie różnie interpretują regulamin do zawodów sportowo-pożarniczych a sprawiedliwości na zawodach nie ma.

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: Maciek90 »

Po Twojej wypowiedzi można stwierdzić, że wasze zawody mało mają wspólnego z oficjalnym regulaminem. Mechanik przytrzymuje wąż :shock: , może jeszcze dowódca zanosi rozdzielaczowemu rozdzielacz na odpowiednie miejsce?

acidapple
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: acidapple »

Pomijając powyższe posty, odp dla damiana_osp

https://www.youtube.com/watch?v=NVTXdCaGYSI

popatrz uważnie i wyciągnij wnioski. Czy jeżeli przodownik włoży łącznik smoka do węża, nie przekręcając, to można to uznać za spinanie? To chyba jasne, że nie, bo jeżeli podniesiemy wąż to smok zostanie na ziemi, bo nie jest skręcony, ale chyba nie wszyscy to rozumieją. Tak samo jak włożenie łączników na środku ssawnych przez pomocnika, bez przekręcania to nie jest spinanie. Wystarczy spojrzeć dobrze na film powyżej.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: dana879 »

Widzę, że Maciek90 biega bojówe jeszcze ze starym systemem spinania ssawniaczy (albo nie biega i nie wie) no ale cóż kłócić się nie mam zamiaru :) Jak się chce wygrywać to trzeba niestety kombinować :) a z rozdzielaczem raczej napewno by tak nie wyszło :D

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: sslawek77 »

dana879 pisze:Widzę, że Maciek90 biega bojówe jeszcze ze starym systemem spinania ssawniaczy (albo nie biega i nie wie) no ale cóż kłócić się nie mam zamiaru :) Jak się chce wygrywać to trzeba niestety kombinować :) a z rozdzielaczem raczej napewno by tak nie wyszło :D

a ja popieram wypowiedz maćka, w regulaminie jest jasno napisane kto i jak składa ssawną i na pewno mechanik nie podtrzymuje węża, bo jego zadanie to podawanie kosza i kluczy. Wszyscy tak biegają, tylko wy widze że macie jakiś "nowoczesny" regulamin.

acidapple
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: acidapple »

sslawek77 pisze:a ja popieram wypowiedz maćka, w regulaminie jest jasno napisane kto i jak składa ssawną i na pewno mechanik nie podtrzymuje węża, bo jego zadanie to podawanie kosza i kluczy. Wszyscy tak biegają, tylko wy widze że macie jakiś "nowoczesny" regulamin.
żeby było jasne, ja tylko wyjaśniłem kwestię w sprawie wkładania łączników bez przekręcania, a nie w sprawie mechanika, co wg mnie jest błędem i pkt powinny być. Sslawek możesz się nie zgadzać z tym, ale regulamin nie zabrania tego, bo to nie jest łączenie węży. Jak mi udowodnisz, że przez dwa łączniki włożone w siebie, nie przekręcone podasz wodę to Ci przyznam racje i uznam że to jest spinanie. Z resztą na krajowych tak robili (obejrzy film), na wojewódzkich i na niższych szczeblach też i co wszyscy sędziowie się mylą, bo to jest spinanie, a może zazdrość i brak wyników na zawodach tak boli. A jeżeli macie jakieś kwestie, to napiszcie do sędziego głównego o zmianę regulaminu.

Jeszcze wstawię tu interpretacje regulaminu wg sędziego głównego, patrz ostatni punkt.

http://imageshack.us/photo/my-images/689/31111389.jpg/

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: Maciek90 »

dana879 pisze:Widzę, że Maciek90 biega bojówe jeszcze ze starym systemem spinania ssawniaczy (albo nie biega i nie wie) no ale cóż kłócić się nie mam zamiaru :) Jak się chce wygrywać to trzeba niestety kombinować :) a z rozdzielaczem raczej napewno by tak nie wyszło :D
Jak bardzo chcesz to mogę pokazać Tobie jak ja łącze ssawne, ale skoro dalej trzymasz się swojej koncepcji z mechanikiem trzymającym wąż pomimo tego, że poza mną już dwie inne osoby stwierdziły, że to błąd, to ja wycofuję się z wszelkiej dyskusji z Tobą.
acidapple pisze:żeby było jasne, ja tylko wyjaśniłem kwestię w sprawie wkładania łączników bez przekręcania, a nie w sprawie mechanika, co wg mnie jest błędem i pkt powinny być. Sslawek możesz się nie zgadzać z tym, ale regulamin nie zabrania tego, bo to nie jest łączenie węży. Jak mi udowodnisz, że przez dwa łączniki włożone w siebie, nie przekręcone podasz wodę to Ci przyznam racje i uznam że to jest spinanie. Z resztą na krajowych tak robili (obejrzy film), na wojewódzkich i na niższych szczeblach też i co wszyscy sędziowie się mylą, bo to jest spinanie, a może zazdrość i brak wyników na zawodach tak boli. A jeżeli macie jakieś kwestie, to napiszcie do sędziego głównego o zmianę regulaminu.

Jeszcze wstawię tu interpretacje regulaminu wg sędziego głównego, patrz ostatni punkt.

http://imageshack.us/photo/my-images/689/31111389.jpg/
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=4312
W tym temacie masz również drugą stronę interpretacji sędziego głównego. Przeczytaj dokładnie pierwszy punkt na drugiej stronie, a jak nie możesz rozczytać to to samo masz napisane niżej w poscie dodanym przez kolegę sslawek77.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat