Torba medyczna od WOŚP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Maneri
Posty: 70
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Torba medyczna od WOŚP

Post autor: Maneri »

Czy któraś z jednostek otrzymała torbę PSP R-1 z Wielkiej Orkiestry Świąztecznej Pomocy? Torbę lub dofinansowanie do niej...??

My złożyliśmy wniosek do Gminnej Komisji rozwiązywania problemów alkoholowych i otrzymaliśmy potwierdzenie na kwote 2000 zł, brakuje nam jeszcze trochę i szukamy innych źródeł dofinansowań... Może ktoś z Państwa ma jakies propozycje....??

________________________________________
Zapraszam: www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Backdraft
Posty: 17
Rejestracja: sob 22 lip 2006, 16:00
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Backdraft »

Oj wątpie aby orkiestra coś dołożyła. Jeśli chodzi o źródła dofinansowania proponowałbym popytać w ubezpieczalniach.

OSP MOSINA
Posty: 5
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 22:24
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Owsiak

Post autor: OSP MOSINA »

Kilka razy występowałem do orkietry o pomoc , nigdy jej nie otrzymałem . Za wysokie progi dla OSP , zobaczcie listę komu kupili Defibrylatory i wszystko zrozumiecie ..................
Naczelnik OSP od 17 lat

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Pisałem przez dwa lata w tamtym roku otrzymaliśmy od Fundacji WOSP kpl zestaw / torba deska szyny / koszt ponad 6 tys.takiego zestawu PSP-R1
Bylismy zaproszeni dnia 4 Maja do Warszawy było nas ponad 70 jednostek O.S.P i 7 P.S.P
Polecam naprawde warto pisac Pzdrawiam serdecznie

OSP MOSINA
Posty: 5
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 22:24
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: OSP MOSINA »

Każdy ma swoje doświadczenia , na kilka tysięcy jednostek 70 zestawów ok. , ale medialnie w Warszawie sprzedany temat był . Ja pisałem o defibrylator w grudniu nawet nie dostałem odpowiedzi ! Defibrylator kupili w końcu przedsiębiorcy z mojej gminy .
Naczelnik OSP od 17 lat

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Odnosnie Defibrylatora także pisałem w tym roku jak na razie brak odpowiedzi .Zgadzam sie sz.... człowieka bierze gdy widzi gdzie one zostały rozdysponowane.Czekam cierpliwie i bede pisał nadal Pozdrawiam kolege i zycze wytrwałosci

OSP MOSINA
Posty: 5
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 22:24
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: OSP MOSINA »

Na defibrylatory mam dobry kontakty w Danii . Kupiliśmy jak z igły zdjęty „Cardio-Aid 200 z opcją EKG 3 odprowadzeniowego , ręczną i automatyczną defibrylacją , drukarką i monitorem , alarmem parametrów częstotliwości pracy serca , za 3000 zł
Jest co prawda mały problem bo Defibrylator ma funkcje AED i manualną i w myśl polskich przepisów nie powinien być obsługiwany przez paramedyków jak również ratowników medycznych i pielęgniarki bez nadzoru lekarza . Z drugiej strony nagłe zatrzymanie krążenia w przebiegu migotania jest uznawane za śmierć w większości nie odwracalną bez wykonania defibrylacji wiec można przyjąć stosowanie w wyższej konieczności z uwagi na brak innego sprzętu . Oczywiście jak jesteś przeszkolony i wykonasz wszystko dobrze nikt Cię nie zamknie . My mamy ratowników z wykształceniem medycznym , a niektórzy paramedycy skończyli kurs ACLS , co daje dodatkowe oczywiście tylko teoretyczne zabezpieczenie przed odpowiedzialnością .
Naczelnik OSP od 17 lat
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat