co robi zarząd

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
elti
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 20:58
Status: Offline

co robi zarząd

Post autor: elti »

Co robi zarząd ZOSP RP. Co negocjuje i dlaczego tak mało, Pawlak jako członek rządu powinien polepszyć funkcjonowanie jednostek a tak jak widzę tylko jednostki OSP w KSRG a reszta się nie liczy,krew mnie za lewa z powodu braku działania na rzecz jednostek które są po za systemem.
Jedną rzeczą która trzeba by sforsować to jednolity system alarmowania a nie że tylko ma część np,,dsp 50 z modułem gsm i stacją bazową''
O ile zmieni się czas alarmowania!!!
a nie że PSK dzwoni do osp ,,słuchaj pali się tu i tu i on musi pojechać do OSP i załączyć syrenę ręcznie)

Czyż czas naszego wyjazdu nie jest ważny dal osób które czekają na naszą pomoc a czasami przez taki długą procedurę alarmowania ludzie tracą majątki na które ciężko pracowali przez szereg lat jak i życie.


Sami tez wiecie jak ciężko jest pozyskać kasę z zosprp czy nie lepiej stworzyć innego wspólnego systemu rozwijania się dla jednostek z po za systemem KSRG?

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: karol1118 »

Kolego kto Ci broni selektywne założyć te jednostki ,które są w systemie zanim tam weszły musiały mieć już DSP a jak wiadomo system istnieje 0d 1995 r. więc nie jest to żadna nowość ...O zakup trzeba do gminy się zwrócić a nie zaczynać o związku...Poza tym w jednostkach , które słabą działają czy taki system jest potrzebny ...? Dobre alarmowanie i dobry sprzęt to jedno ale najważniejsi są ludzie chętni którzy maja czas na OSP a z tym jest coraz większy problem ...
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: DanielOSP »

karol1118 pisze:Kolego kto Ci broni selektywne założyć te jednostki ,które są w systemie zanim tam weszły musiały mieć już DSP a jak wiadomo system istnieje 0d 1995 r. więc nie jest to żadna nowość ...O zakup trzeba do gminy się zwrócić a nie zaczynać o związku...Poza tym w jednostkach , które słabą działają czy taki system jest potrzebny ...? Dobre alarmowanie i dobry sprzęt to jedno ale najważniejsi są ludzie chętni którzy maja czas na OSP a z tym jest coraz większy problem ...
100% racji. Poza tym temat ZG wałkowany był już tyle razy, że kolejna dyskusjana ten temat raczej nic nie wniesie. A KSRG też nie mają lekkiego życia, i kiedyś też musiały pewien poziom osiągnąć i nic za darmo nie przyszło,

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: uka »

ja tam nie mam jednostki w KSRG a mam selektywne z powiadomieniem na telefon (DTG) a sprzęt lepszy niż nie jedno KSRG, na Pawlaka nie patrzymy bo byśmy nic nie mieli!

Topic author
elti
Posty: 15
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 20:58
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: elti »

karol1118 pisze:Kolego kto Ci broni selektywne założyć te jednostki ,które są w systemie zanim tam weszły musiały mieć już DSP a jak wiadomo system istnieje 0d 1995 r. więc nie jest to żadna nowość ...O zakup trzeba do gminy się zwrócić a nie zaczynać o związku...Poza tym w jednostkach , które słabą działają czy taki system jest potrzebny ...? Dobre alarmowanie i dobry sprzęt to jedno ale najważniejsi są ludzie chętni którzy maja czas na OSP a z tym jest coraz większy problem ...

Jak dla mnie taki system to podstawowa rzecz,dla czego by nie wprowadzić ustawowego wdrożenia sposobu alarmowania jednostek osp gdzie ustawa by to nam zapewniała,mając Pawlaka żaden problem w końcu nas reprezentuje jak i również jest w rządzie.

Związek również dostaje kasę z budżetu państwa jak i prowadzi produkcje sprzętu P.POŻ to dlaczego by nie od związku.
A odnośnie czasu gotowości do wyjazdu od zgłoszenia zdarzenia zapytaj się osób poszkodowanych czy wolą jeśli do zdarzenia wyjedzie zastęp po 2 min od alarmu (dsp) czy 30 min. Bądź jeśli uda się pożar chwycić szybkim natarciem (dsp) czy patrzeć ja etap rozgorzenia jest za nami.
Zapytaj o opinie poszkodowanych.

Jest to najszybszy system moblizacji jednostki

Co znaczy mało działają ? mało wyjazdów ?to znaczy że mają co podpalać,żeby były wyjazdy.
Czas gotowości trzeba zmniejszyć dla bezpieczeństwa innych i dziwie się że zarząd OSP RP nie widzi problemu
i nie ugryzie tego ustawą bądź rozporządzeniem.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: marcin_op »

Kolego elti, a ja mam tylko pytanie. Od jak dawna działasz w OSP ??
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: seligow »

Chyba kolega właśnie zderzył się z rzeczywistością... To częsty przypadek tzw. " młodych zarządów" (nie twierdzę że kolega elti do nich się zalicza). Przejęliśmy władzę, teraz będzie kasa strumieniami płynęła. Ano nie będzie... Jeżeli sam czegoś nie wychodzisz, to dupa. Chyba nie liczyłeś, że dostaniesz list od Pawlaka, że mają dla ciebie selektywne i kiedy można przyjechać, zamontować :? Szacunkowo w Polsce jest ok. 16,5 tys jednostek. Załóżmy że co 5 ma selektywne powiadamianie. Koszt jednego powiedzmy 6-6,5 tys. (jeżeli się mylę, to proszę o poprawianie). Aby uzupełnić braki zarząd musiałby wyczarować około 85 mln zł... Good Luck :twisted:
Starszy sikawkowy

ryniu91
Posty: 3
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 11:51
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: ryniu91 »

Temat można ciagnąć bez końca chłopaki:P działam w OSP już 9 lat i wiem co mówię :P

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: karol1118 »

elti pisze:
karol1118 pisze:Kolego kto Ci broni selektywne założyć te jednostki ,które są w systemie zanim tam weszły musiały mieć już DSP a jak wiadomo system istnieje 0d 1995 r. więc nie jest to żadna nowość ...O zakup trzeba do gminy się zwrócić a nie zaczynać o związku...Poza tym w jednostkach , które słabą działają czy taki system jest potrzebny ...? Dobre alarmowanie i dobry sprzęt to jedno ale najważniejsi są ludzie chętni którzy maja czas na OSP a z tym jest coraz większy problem ...

Jak dla mnie taki system to podstawowa rzecz,dla czego by nie wprowadzić ustawowego wdrożenia sposobu alarmowania jednostek osp gdzie ustawa by to nam zapewniała,mając Pawlaka żaden problem w końcu nas reprezentuje jak i również jest w rządzie.

Związek również dostaje kasę z budżetu państwa jak i prowadzi produkcje sprzętu P.POŻ to dlaczego by nie od związku.
A odnośnie czasu gotowości do wyjazdu od zgłoszenia zdarzenia zapytaj się osób poszkodowanych czy wolą jeśli do zdarzenia wyjedzie zastęp po 2 min od alarmu (dsp) czy 30 min. Bądź jeśli uda się pożar chwycić szybkim natarciem (dsp) czy patrzeć ja etap rozgorzenia jest za nami.
Zapytaj o opinie poszkodowanych.

Jest to najszybszy system moblizacji jednostki

Co znaczy mało działają ? mało wyjazdów ?to znaczy że mają co podpalać,żeby były wyjazdy.
Czas gotowości trzeba zmniejszyć dla bezpieczeństwa innych i dziwie się że zarząd OSP RP nie widzi problemu
i nie ugryzie tego ustawą bądź rozporządzeniem.



Ustawowo założą syreny do wszystkich OSP również do tych typu M w remizie pusto ale syrena będzie wyć ! Jeśli Wam sie schodzi 30 min wyjazd bez selekty wu to chyba z PSP do Was gońca wysyłają :) Selektywne jest ok ale da się działać i bez niego i czas wyjazdu o wiele się nie wydłuża trzeba tylko chcieć ,a nie na Pawlaka liczyć od Pawlaka ustawowo nawet odcinka nie otrzymasz a myślisz o DSP....
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Topic author
elti
Posty: 15
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 20:58
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: elti »

seligow pisze:Chyba kolega właśnie zderzył się z rzeczywistością... To częsty przypadek tzw. " młodych zarządów" (nie twierdzę że kolega elti do nich się zalicza). Przejęliśmy władzę, teraz będzie kasa strumieniami płynęła. Ano nie będzie... Jeżeli sam czegoś nie wychodzisz, to dupa. Chyba nie liczyłeś, że dostaniesz list od Pawlaka, że mają dla ciebie selektywne i kiedy można przyjechać, zamontować :? Szacunkowo w Polsce jest ok. 16,5 tys jednostek. Załóżmy że co 5 ma selektywne powiadamianie. Koszt jednego powiedzmy 6-6,5 tys. (jeżeli się mylę, to proszę o poprawianie). Aby uzupełnić braki zarząd musiałby wyczarować około 85 mln zł... Good Luck :twisted:

Pomyliłeś się
W Polsce jest 16,5 tyś jednostek ale z czego
3.841 jednostek ochotniczych straży pożarnych w ksrg z dsp 50
w moim powiecie są 52 jednostki i wszyscy mają dsp z modułem gsm

zostaje 12607 jednostek w skali kraju na pewno część jednostek posiada taki system bądź podobny.
przyjmę że około 3 tyś
zostaje 9607 jednostek x 6 tyś mamy 57 642 000 zł
UE na pewno by się dorzuciło
Wystarczy chcieć
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: seligow »

No dobrze, tylko że 57 mln to wciąż bajońska suma. I gwarantuję, że 3/4 tej sumy to pieniądze wyrzucone w błoto, bo po co jednostkom typu M z żukiem na bazie selektywne powiadamianie?
Kończąc powiem tak, gdybym chciał u siebie dsp to pewnie bym miał, i Ty również. Jak pochodzisz, popukasz do odpowiednich drzwi, to zawsze się kasa znajdzie :) a na mannę z nieba i eurosojuza bym za bardzo nie liczył...
Starszy sikawkowy

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: co robi zarząd

Post autor: DanielOSP »

Nawiązując do ustawowych obowiązków to gmina ma np. obowiązek zakupić dla OSP umundurowanie bojowe. I co, kupuje dla wszystkich? Nie, bo pieniądze nie leżą na ulicy i inwestuje sie w mobilne dobrze wyszkolone jednostki, które za każdym razem wyjadą jak będzie potrzeba. Tak samo by było z DSP- przepis nawet gdyby powstał to nie wiele by zmienił. Poza tym, tak jak przedmówcy napisali zakup DSP jest jak najbardziej do ogarnięcia we własnym zakresie. Kto naprawdę chce to załatwi. Samo nie przyjdzie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat