Krwiodawstwo/ Straż

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
cichy9851
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 08 mar 2012, 20:21
OSP (gm., woj.): OSP Dąbrowa (gm. Wieluń, woj. łódzkie)
Status: Offline

Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: cichy9851 »

Witam wszystkich.
Mam takie może nietypowe pytanie. Na samym początku opiszę sytuację. We wrześniu przekroczyłem w oddaniu krwi pełnej 6l i został złożony przez Rejonowy Oddział PCK w Wieluniu wniosek o nadanie brązowej odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Krew oddawałem jako strażak, ale również jako osoba cywilna (i oczywiście będę oddawał dopóki będę mógł), ale mam pytanie. Czy na tą uroczystość, która ma mieć miejsce pod koniec listopada mam pójść w mundurze czy jako osoba cywilna w garniturze? Wiem może to dla niektórych osób błahostka, ale niestety mam dylemat. Pozdrawiam strażaków- krwiodawców. :D
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: seligow »

A idź jak ci wygodniej. Jak pójdziesz w mundurze, to nikt Ci głowy nie urwie, ale przygotuj się na falę spojrzeń. Ja wolałbym iść w garniturze, wtedy jesteś bardziej anonimowy. Na pewno łatwiej będzie też wręczać to odznaczenie, bo odznaczający nie koniecznie będzie wiedział, jak i gdzie przypiąć odznakę na mundurze. W garniaku przystrzeli Ci na kieszonce i wszystko gra :D
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: GLM »

A ja bym poszedł w mundurze strażackim na galowo , bo byc strażakiem to zaden wstyd dla mnie to zaszczyt , a i jest to ujęte w regulaminie że może to (odznaka PCK) nosic na mundurze nad górną klapą prawej kieszeni marynarki
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: jerzy988 »

popieram w mundurze a gdzie przypiąć na mundurze to problem nie jego
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: seligow »

Jak mawiał jeden znajmy senior pożarnictwa "na co miejsce to i czas". Tak jak pisałem koledze, niech idzie jak chce, ja bym poszedł w garniturze. Ale to tylko moje zdanie. A zdanie jak d*pa, każdy ma swoje...
jerzy988 pisze:a gdzie przypiąć na mundurze to problem nie jego
No trochę nie fajne takie zachowanie. Na pewno osoba wręczająca odznaczenie to osoba zasłużona i nie powinniśmy jej narażać na takie problemy. Szacunek to podstawa.
Starszy sikawkowy

Topic author
cichy9851
Posty: 13
Rejestracja: czw 08 mar 2012, 20:21
OSP (gm., woj.): OSP Dąbrowa (gm. Wieluń, woj. łódzkie)
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: cichy9851 »

Witam. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Pozdrawiam.

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: fajerman-1 »

Moze nalezy odpwiedziec sobie na pytanie a mianowicie oddaje krew dla siebie czy tylko po to ze nie wiem w czym ma isc to takie puste................. oddalem juz 32 litry krwi ........i jestem HDK
PZDR.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: seligow »

fajerman-1 oklaski ode mnie :lol:

a tak przy okazji, "zahartowanemu" krwiodawcy pozwolę sobie zadać pytanie: czy to dziwne, że po oddaniu krwi czuje się jak po 2-3 piwach? To nie żart, koledzy (niby więksi, w granicach 130-140kg) fikają, a ja mam uczucie jakbym kilka browarków machnął...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: czarny92 »

To normalna reakcja organizmu że czujesz się jak po piwku .450ml oddanej krwi jak zauważyłeś czyni już mętlik w głowie ,ale bez obawy to chwilowe zatem po oddaniu krwi nie zgrywaj twardziela i lepiej nie wstawaj od razu bo mogą być kłopoty ,odczekaj 5 min i spokojnie możesz ,,balować '' krew zregeneruje się w ciągu 3 dni do stanu jaki był przed oddaniem.Pozdrawiam .14L krwi

izaborszcz
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 lis 2013, 15:45
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: izaborszcz »

Ja miałam już kilka podejść do oddania krwi, ale zawsze coś mnie powstrzymywało (to nie mogłam przez daleką podróż, to w badaniach coś nie tak, to przez menstruacje). Ale podziwiam Was chłopaki! Mam nadizeje, że niedługo i mnie się uda :)

A na odbiór również poszłabym w mundurze! Niech cała Polska wie, jakich mamy dzielnych strażaków! :)

agata17
Posty: 18
Rejestracja: czw 14 lis 2013, 18:21
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: agata17 »

Proponuję powstrzymać opory i faktycznie zrobić tak jak pisze koleżanka wyżej: pójść w mundurze. Ludzie to widzą i czują naturalny szacunek. Nie chodzi nawet o pijar ale o takie ludzkie pokazanie, kim naprawdę jesteśmy :)

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: fajerman-1 »

Nie chce nikogo obrazac czy tez ze tak powiem " prostowac "lecz czy to az takie istotne ......w mundurze czy bez :)
Nigdy nie wstydzilem i nie wstydze mojego mundura strazaka OSP nosze go z duma lecz nie naduzywam
Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z in­ny­mi.
Staram sie dostosowywac sie do tej maksymy JP II..............
pzdr
Awatar użytkownika

czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: czarny92 »

cichy 9851 ,Ja dzis odbierałem odznaczenie 2 stopnia i byłem w mundurze co więcej odbierali również dawcy z policji i oni również byli w mundurze i służba więzienna oczywiście byli i dawcy po cywilu ,uroczystość jaka dziś przypadła w Środzie wlkp to zarazem 55 rocznica HDK.Tak wiec nie wahaj się czy założyć mundur czy nie .Noś go z dumą.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Krwiodawstwo/ Straż

Post autor: jens16 »

Witam czy ktoś z Państwa wie i może powiedzieć gdzie znaleźć wyniki konkursu pt. "ognisty Ratownik Gorąca Krew" za rok 2015 dla woj lubelskiego?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat