Malowanie łączników

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
michcio1521
Posty: 100
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Malowanie łączników

Post autor: michcio1521 »

Witam dh :)

Mam pytanie odnośnie malowania łączników do wężów jakiej farby używacie do ich malowania ponieważ pomalowaliśmy końcówki zwykłą farbą do metalu i podczas uderzenia o asfalt odpada lakier i strasznie to wygląda:D

To jak pomożecie?:)

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: DanielOSP »

Farba ameliniowa :D
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: seligow »

Tego nie pomalujesz :)
Starszy sikawkowy

michal1989
Posty: 40
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 11:26
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: michal1989 »

seligow pisze:Tego nie pomalujesz :)
my mamy pomalowane na czerwono, według mnie niema to ladnie wygladac tylko służyć w ratowaniu a malowanie ma na celu znalezienia sprzetu na akcji jak jest duzo jednostek lub jak cos bys zostawil by znalezc pozniej wlasciciela.

a jak chcesz miec ladne to ja ci mowie ty wcale nie wyjeżdżaj do akcji bo poryszesz lub popsujesz sobie sprzet:) nie rozumiem takich ludzi gmina (podatnicy i inni sponsorzy kupili lub dali kase a by chcieli żeby bylo nie uzywane)
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: seligow »

michal1989 pisze: nie rozumiem
Masz rację, nie zrozumiałeś... :twisted:
Starszy sikawkowy

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: fire45 »

A to nie lepiej zrobić sobie szablon i sprayem pomalować numery operacyjne na wężu po jednej i drugiej stronie?

Topic author
michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: michcio1521 »

my mamy pomalowane na czerwono, według mnie niema to ladnie wygladac tylko służyć w ratowaniu a malowanie ma na celu znalezienia sprzetu na akcji jak jest duzo jednostek lub jak cos bys zostawil by znalezc pozniej wlasciciela.

a jak chcesz miec ladne to ja ci mowie ty wcale nie wyjeżdżaj do akcji bo poryszesz lub popsujesz sobie sprzet:) nie rozumiem takich ludzi gmina (podatnicy i inni sponsorzy kupili lub dali kase a by chcieli żeby bylo nie uzywane)
Człowiek powinien dbać o ten sprzęt jak o żonę żeby było wszystko sprawne i działało tak jak powinno !! Względy wizualne może nie mają na to wiekszego znaczenia ale lepiej i ładniej wygląda jak jest coś zadbane ,nie porysowane, nie pourywane. ludzie to widzą i na tej postawie wiedzą czy ktoś o to dba czy nie.Stare polskie przysłowie mówi jak Ci widzą tak Cię piszą !!A Ty jak chcesz mieć burdel na wozie to rób co chcesz możesz jeździć wozem całym porysowanym z każdej strony wzdłuż i wszerz bo przecież podatnicy dali na to pieniądze a nie Ty z własnej kieszeni , z takim podejściem to nie chce wiedzieć jak twój samochód wygląda bo przecież ma jeździć a nie wyglądać :D
Pozdrawiam

michal1989
Posty: 40
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 11:26
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: michal1989 »

chodzi mi oto ze o weze cieko jest zadbac ( wiadomo należy go umyc i wysłuszyc)a nie bede sie spieral o sprzet. wiadomo po kazdej akcji nalezy umyc wyczyscic zakonserwowac sprzet wiadomo jak cie widza tak cie pisza. a co do mocowania sprzetu kazdy powinien byc zamocowany przed przemieszczaniem sie i mysle dalej nie piszmy tylko ja ci mowie jak mamy my pomalowane:) wiadomo co jakis czas mozna nalozyc nowa warstwe farby na korone:)
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: fireman90 »

michal1989 pisze:ze o weze cieko jest zadbac (... umyc i wysłuszyc)
Prawy "alt" się Tobie zaciął czy jak? To jest (pozornie) w miarę porządne forum, nie jakiś komunikator (GG czy tp) :evil:
Jajakobyły
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: TadekB »

Polecam szablon, tak jak Druh "fire 45". U nas poznakowane są w ten sposób nie tylko węże, ale trzonki szpadli, łopat, siekier i inny często używany sprzęt. A na akcji może Ci się trafić inna jednostka z czerwonymi łącznikami i będzie zabawnie - trzeba biegać do samochodu i liczyć, kto ile czego ma.
998 + 112 = 1110 !

rafał-naczelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:48
OSP (gm., woj.): Podwilk jabłonka
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: rafał-naczelnik »

A ja na każdym łączniku wybijam kryptonim i wszystko jest OK.Dużo roboty i zabawy,ale wszyscy widząc numer więdzą komu oddać. :)

Topic author
michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: michcio1521 »

Dzięki panowie za pomoc łączniki pomalujemy farbą amelinową oraz zamówimy szablon z nazwą miejscowości i powinno być już okey:)

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: fire45 »

rafał-naczelnik pisze:A ja na każdym łączniku wybijam kryptonim i wszystko jest OK.Dużo roboty i zabawy,ale wszyscy widząc numer więdzą komu oddać. :)
Sposób dobry, ale trzeba się schylać i szukać tych numerów... :D

michaszs
Posty: 17
Rejestracja: ndz 27 lut 2011, 20:26
OSP (gm., woj.): Kamień, m.Rybnik, woj. śląskie
Status: Offline

Re: Malowanie łączników

Post autor: michaszs »

U nas mieliśmy malowane łączniki ale od uderzeń farba schodziła. Zrobiliśmy szablon (na allegro można zamówić plastikowe z własnym tekstem), wzięliśmy oczoj... znaczy wyrazistego spraya i każdy sprzęt oznaczyliśmy. Jak na razie się sprawdza ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat