Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
pepcio
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 08 gru 2008, 22:45
Kontakt:
Status: Offline

Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: pepcio »

Mam pytanie czy któraś z jednostek posiada ten pojazd. Prosiłbym o kontakt gdyż mam kilka pytań odnośnie tego autka.

mateusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 02 gru 2012, 22:54
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: mateusz »

zapytaj się czy ma cnbop bo bez tego to auto jest bezużyteczne

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: uka »

mateusz pisze:zapytaj się czy ma cnbop bo bez tego to auto jest bezużyteczne
Ty masz? W przeciwnym razie też jesteś bezużyteczny!
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: wujo2010 »

Z tym CNBOP to lipa straszna nowe auta może i go mają, ale do działań się często nie nadaja a usterka usterke pogania :x
" góra " wymyśla bzdurne przepisy a my męczymy się z małopraktycznymi pojazdami ,które do lasu ani na łąki sie nie nadają . Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Strażak który potem to będzie użytkował się nie liczy . Chętnie przytulił bym takiego Stara nawet i bez certyfikatu. Pozdrawiam i wytrwałości życzę w gąszczu przepisów i pozwoleń :wink:

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: jerzy988 »

zgadzam się z tobą co do tych nowych wozów zanim zacznie funkcjonować to masa usterek serwisowania i opłat a tak naprawde to nadają się tylko na twarde podłoża asfalt i mała ilośc wody chociaż ma szybkie natarcie , obowiazkowo musi być wsparty cięzkim ,wiadomo jak sieć hydrantowa działa na wsi a czas dojazdu nastepnego jest spory ,zalezy moze i gdzie ale tereny wiejskie to rozległe tereny ,ile mozna podziałac 2500 l ,,ci co pamietają starą babkę wiedza co ona w lesie mogła zrobić bez napedu 4x4 mała niska ,cięzar rozłożony weszła w każdą dziurę tylko było zmodernizować ,, a teraz Kerax wjezdża do lasu i sie zakopuje a ja starem 266 objeżdżam go i jadę dalej a na starze mam 4500 l ,,no i teraz chcą mi go zlikwidować dając za niego dafa 1500 l i na co mi taka zabawka jak na starze mam 6x6 blokada 3 mostów , wyciągarka, działko, szybkie natarcie minus to 2 osoby , ale mam drugiego i za cholere nie można przetłumaczyć żeby zostawili ale do końca roku następnego może zmienią zdanie , idzie zima tłumaczę który przejdzie przez nie odśnieżone drogi i dojazd do gospodarstwa oddalonego od drogi ,wiem że nowe ładnie sie prezentuje i ma głośne sygnały i mamy w gminie dostac nowego średniego i dobrze ale jeden terenowy powinien zostać

gminny komendant
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 paź 2013, 08:39
OSP (gm., woj.): Przedbórz, Łódź
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: gminny komendant »

Pepcio napisz co konkretnie cię interesuje u nas jest STAR 266 i w tym roku robiliśmy remont właśnie w Starachowicach.

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: uka »

jerzy988 pisze:zgadzam się z tobą co do tych nowych wozów zanim zacznie funkcjonować to masa usterek serwisowania i opłat a tak naprawde to nadają się tylko na twarde podłoża asfalt i mała ilośc wody chociaż ma szybkie natarcie , obowiazkowo musi być wsparty cięzkim ,wiadomo jak sieć hydrantowa działa na wsi a czas dojazdu nastepnego jest spory ,zalezy moze i gdzie ale tereny wiejskie to rozległe tereny ,ile mozna podziałac 2500 l ,,ci co pamietają starą babkę wiedza co ona w lesie mogła zrobić bez napedu 4x4 mała niska ,cięzar rozłożony weszła w każdą dziurę tylko było zmodernizować ,, a teraz Kerax wjezdża do lasu i sie zakopuje a ja starem 266 objeżdżam go i jadę dalej a na starze mam 4500 l ,,no i teraz chcą mi go zlikwidować dając za niego dafa 1500 l i na co mi taka zabawka jak na starze mam 6x6 blokada 3 mostów , wyciągarka, działko, szybkie natarcie minus to 2 osoby , ale mam drugiego i za cholere nie można przetłumaczyć żeby zostawili ale do końca roku następnego może zmienią zdanie , idzie zima tłumaczę który przejdzie przez nie odśnieżone drogi i dojazd do gospodarstwa oddalonego od drogi ,wiem że nowe ładnie sie prezentuje i ma głośne sygnały i mamy w gminie dostac nowego średniego i dobrze ale jeden terenowy powinien zostać
KIEDYŚ W PEWNYM POŚCIE NAPISAŁEM ŻE POLSKA ZROBIŁA BŁĄD LIKWIDUJĄC STARA CHOĆBY NA POTRZEBY OSP TO MYŚLAŁEM ŻE LUDZISKA MNIE NA FORUM ZJEDZĄ. BO NIESTETY W GARAŻU MUSI STAĆ MERCEDES.

mateusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 02 gru 2012, 22:54
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: mateusz »

star star może to i dobre auto ale stare i powolne a dla tych co je wolą to chodzi o to że boją się nowoczesności albo lubią doić ON bo w nowym komputer rozłączy ile tych wyjazdów do lasów mamy u siebie 140 wyjazdów z czego może 20 do lasu czy ugorów czasy kiedy osp jeździła do ugorów i tylko do ugorów dawno się skończyły teraz liczy się szybkość działania a co do cnbop to się zgodzę że to jest gówno jak ich mało bo stary star może jeździć a 5 letni merc z rajchu nie .porównajcie sobie jazde MANem a starem tego się w ogóle nie da opisać

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: karol1118 »

gminny komendant pisze:Pepcio napisz co konkretnie cię interesuje u nas jest STAR 266 i w tym roku robiliśmy remont właśnie w Starachowicach.
Kolego jaki remont Robiliscie?
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

gminny komendant
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 paź 2013, 08:39
OSP (gm., woj.): Przedbórz, Łódź
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: gminny komendant »

Kolego Mateusz piszesz że wygoda z jazdy MAN -em do zdarzenia jest przyjemnością, u nas też mamy nowego MAN - a, oraz 25 letniego STARA 266 na terenie gminy ponad połowa terenu gminy to lasy i dlatego STAR do wyjazdów w las jest niezastąpiony, jest lżejszy, zwrotniejszy i wjedzie w takie miejsca gdzie nawet średniak nowej generacji ma problemy. Kolego karol 1118 remont naszego Stara był kompletnie kapitalny ( silnik, skrzynia, mosty, oraz zawieszenie i cały układ jezdny) koszt brutto wyniósł nas trzydzieści kilka tysięcy złotych i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania a i cena nie była taka wysoka.

gminny komendant
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 paź 2013, 08:39
OSP (gm., woj.): Przedbórz, Łódź
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: gminny komendant »

Kolego Mateusz piszesz że wygoda z jazdy MAN -em do zdarzenia jest przyjemnością, u nas też mamy nowego MAN - a, oraz 25 letniego STARA 266 na terenie gminy ponad połowa terenu gminy to lasy i dlatego STAR do wyjazdów w las jest niezastąpiony, jest lżejszy, zwrotniejszy i wjedzie w takie miejsca gdzie nawet średniak nowej generacji ma problemy. Kolego karol 1118 remont naszego Stara był kompletnie kapitalny ( silnik, skrzynia, mosty, oraz zawieszenie i cały układ jezdny) koszt brutto wyniósł nas trzydzieści kilka tysięcy złotych i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania a i cena nie była taka wysoka.

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: uka »

mateusz pisze:star star może to i dobre auto ale stare i powolne a dla tych co je wolą to chodzi o to że boją się nowoczesności albo lubią doić ON bo w nowym komputer rozłączy ile tych wyjazdów do lasów mamy u siebie 140 wyjazdów z czego może 20 do lasu czy ugorów czasy kiedy osp jeździła do ugorów i tylko do ugorów dawno się skończyły teraz liczy się szybkość działania a co do cnbop to się zgodzę że to jest gówno jak ich mało bo stary star może jeździć a 5 letni merc z rajchu nie .porównajcie sobie jazde MANem a starem tego się w ogóle nie da opisać
Twój post świadczy o tym że o motoryzacji nie masz zielonego pojęcia!

mateusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 02 gru 2012, 22:54
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: mateusz »

ja wszystko rozumiem ze 266 jest lepszy w teren w końcu 6x6 a nie 4x4 ale jeżeli chodzi o szybkość i wygodę i komfort jazdy (zdecydowanie ciszej )to man czy mercedes wygrywa powiedz ile razy gasiłeś las a ile razy uczestniczyłeś w innych zdarzeniach lasy to już rzadkość niestety coraz częściej jesteśmy wzywani do zabudowań , wypadków , tlenków czy też skutków nawałnic . powiedz ile jeszcze te stary pojeżdżą w naszym kraju jak one mają już po 30 lat ciągle coś stuka kapie wiecznie coś do roboty co z tego że mają remonty tak zwane wizualne jak serce skrzynie mosty mają po 30 lat a już nie wspomnę o spalinach które potrafią tak dusić że aż łzy lecą a manik pyrka cichutko i oddychać można swobodnie a nie kaszleć tak jakby się spaliło paczkę popków .często jestem na zlotach wozów strażackich typu zawody parady itp. i co tam widać stado rozpadających się emerytów i nie ważne ile i co byś wkładał to i tak to będzie stary złom który wysłużył się polskiemu pożarnictwu i powinien spocząć w jakimś muzeum .

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: uka »

A kto wchłonął Stara? Czy przypadkiem nie Man? Jaki czas były produkowane StaroMany? Polska nigdy nie umie zadbać o swoją gospodarkę! Czy nie można było zmodernizować Stara choćby na potrzeby Straży, Wojska, zrobić nowoczesny samochód bez tej elektroniki? Nie mów mi że jak po wsi mkniecie manem do jak to wskazałeś tlenku to budzik zmykacie bo nie wierzę!

mateusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 02 gru 2012, 22:54
Status: Offline

Re: Man Star 266 MS zmodernizowany starachowice.

Post autor: mateusz »

osp w ksrg działa nie tylko w jednej miejscowości drogi kolego do naszej gminny zalicza się 26 sołectw gdzie znajdują się 2 osp a już nie wspomnę o czujnikach gazów gdzie w powiecie maja tylko 3 jednostki więc kolego gnamy a nie się wleczemy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat