Buty oficerki w OSP.

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Jakob
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Buty oficerki w OSP.

Post autor: Jakob »

Witam!
Mamy u nas w miejscowości małą jednostkę OSP. Już prawie rok wspólnie ze znajomymi pracujemy, aby nasza podupadła jednostka wyglądała trochę lepiej.
Chcemy kupić nowe mundury galowe. Myślimy właśnie, czy możemy nosić jako OSP buty oficerki ( takie wyższe ), do stania przy warcie w mundurze OSP, lub na inne uroczystości?

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: slawek.998 »


Topic author
Jakob
Posty: 9
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: Jakob »

Dużo materiału jest na stronie podanej przez Ciebie, jeszcze nie znalazłem odpowiedzi. Jednak na innej stronie znalazłem coś takiego:
Poczet sztandarowy zgodnie z obowiązującym w Związku OSP RP Regulaminem Umundurowania powinien występować w ubiorze galowym: białych rękawiczkach, pasach głównych koloru czarnego, butach „skuterach”, „oficerkach” lub „bukatach” ze spinaczami. Nogawki spodni powinny być wpuszczone w cholewki butów lub pod spinacze.
Więc chyba możemy jako OSP chodzić w takich butach?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: damian_osp »

sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Topic author
Jakob
Posty: 9
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: Jakob »

Przeczytałem wszystkie artykuły ze strony, skarbnica wiedzy.

Dzięki panowie za pomoc :)

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: jerzy988 »

jesli wystepujesz w półbutach czyli krótkich butach nie ubierasz pasa do munduru ,jesli buty wysokie saperki i inne zakładasz pas do munduru możesz wówczas mieć czapkę lub hełm bojowy zależ od uroczystosci do czego to ma służyć np. poczet sztandarowy,asysta itp.

Topic author
Jakob
Posty: 9
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Re: Buty oficerki w OSP.

Post autor: Jakob »

Tak, tak. Doczytałem o pasie.
Jesteśmy młodą OSP, która przejęła cały bałagan od starej żulerki. Nie mieliśmy kompletnych mundurów. Na uroczystości 100- lecia OSP z innej miejscowości widzieliśmy Pana komendanta PSP Radomsko. Mundur z pasem i oficerkami, to jest to. Kopary nam opadły, super nam się to podobało i chcemy właśnie takie mundury skompletować dla siebie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat