Weście do KSRG przez specjalizacje

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: naczelnik88 »

Witam drodzy druhowie. Chcielibyśmy wejść do KSRG na zasadzie jakiejś specjalizacji. Tzn mamy gba a na lekkim myślimy o specjalizacji wodnej albo o ratownictwie wysokościowym. Jeśli ktos z was posiada taką specjalizacje i mogłby powiedziec jakie trzeba spełnić warunki sprzętowe i osobowe , oraz ile potrzeba na to pieniędzy. pozdrawiam
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: artur_wyszonki »

Tu znajdziesz wszystko o ratownictwie specjalistycznym w KSRG
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4745

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: naczelnik88 »

Dzieki za info juz sie zapoznaje:)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: podymacz »

naczelnik88 pisze:Witam drodzy druhowie. Chcielibyśmy wejść do KSRG na zasadzie jakiejś specjalizacji. Tzn mamy gba a na lekkim myślimy o specjalizacji wodnej albo o ratownictwie wysokościowym. Jeśli ktos z was posiada taką specjalizacje i mogłby powiedziec jakie trzeba spełnić warunki sprzętowe i osobowe , oraz ile potrzeba na to pieniędzy. pozdrawiam
Nie rozumiem? :shock:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: Fistach »

Te specjalizacje zostały określone w dokumencie z KG PSP. Tam masz szczegółowe wymagania - mam nadzieję, że macie kilkadziesiąt tysięcy na "start" :).

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: DanielOSP »

podymacz pisze:
naczelnik88 pisze:Witam drodzy druhowie. Chcielibyśmy wejść do KSRG na zasadzie jakiejś specjalizacji. Tzn mamy gba a na lekkim
Nie rozumiem? :shock:
Może to taka specjalizacja :mrgreen:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: Fistach »

Ale czego nie rozumiecie? chłopaki chcą na lekkim umieścić sprzęt pod specjalizację.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: DanielOSP »

Tzn mamy gba a na lekkim

Nie zauważyłem tego "a" i zastanawiałem się co to za wóz :D Sylwester, wybaczcie, literka mogła umknąć :D
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: fido »

Naczelnik, specjalizacje, to jak narazie raczej martwe wytyczne, nie wiem, czy gdzieś w polsce coś komuś już dały od momentu ich powołania, może z biegiem czasu będzie to jakoś regulowane. Poza tym zorientuj się najpierw jaką macie sytłacje w gminie ile jest KSRG jednostek, jak daleko do JRG, jaki teren działania itp. a z tego co wiem, to kiedyś można było wejsc do systemu na początku jego tworzenia mają GBA i GLM, teraz min to jest chyba 2 x GBA. Życzę powodzenia
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

Re: Weście do KSRG przez specjalizacje

Post autor: naczelnik88 »

podymacz pisze: Nie rozumiem? :shock:
Chodzło mi o informacje jakie warunki trzeba spełnic zeby posiadac ratownictwo wodne lub wysokościowe. Trwają rozmowy w PSP na co jest zapotrzebowanie.
fido pisze:Naczelnik, specjalizacje, to jak narazie raczej martwe wytyczne, nie wiem, czy gdzieś w polsce coś komuś już dały od momentu ich powołania, może z biegiem czasu będzie to jakoś regulowane. Poza tym zorientuj się najpierw jaką macie sytłacje w gminie ile jest KSRG jednostek, jak daleko do JRG, jaki teren działania itp. a z tego co wiem, to kiedyś można było wejsc do systemu na początku jego tworzenia mają GBA i GLM, teraz min to jest chyba 2 x GBA. Życzę powodzenia
Wiem że narazie te wytyczne sa martwe ale wiemy ze w najbliszych latach beda sie za to brac. My do systemu nie wchodzimy juz tylko za jakies 3-4 lata i chcemy powoli sie do tego przygotowywać. Co wyjdzie to zobaczymy:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat