Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
kamilryba998
Posty: 22
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: kamilryba998 »

Witam!
Mam pytanie dotyczące nowego zarządu.
Dowiedziałem się, że jak zostanie wybrany nowy zarząd OSP to mogą do niego wejść 3 osoby ze starego zarządu.
Może ktoś mi to wytłumaczyć na jakiej zasadzie to by miało się odbyć i kto wybiera te 3 osoby ze starego zarządu ?? Czy to się tyczy zarządu OSP czy np. Zarządu Gminnego OSP.

Liczę na odpowiedz. Pozdrawiam.
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: bohun »

Dziwne pytanie. Ale poczytaj swój statut to pytanie to powinno się wyjaśnić. Zwykle nowy zarząd to nowi ludzie lub cześć starego zarządu i cześć osób nowych dobranych (uzupełniających zarząd) wybranych przez Walne Zebranie członków. Nie wyobrażam sobie jak by to miało być. Jeśli zarząd waszej osp stanowi 7 druhów to wybieracie na Zebraniu Walnym 7 osób, i co ten nowy siedmioosobowy zarząd wybiera ze starego zarządu 3 osoby? Tym samym zarząd liczyłby 10 osób?
No chyba że chodzi tu o delegatów do Zarządu Gminnego?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: damian_osp »

kamilryba998 pisze:Witam!
Mam pytanie dotyczące nowego zarządu.
Dowiedziałem się, że jak zostanie wybrany nowy zarząd OSP to mogą do niego wejść 3 osoby ze starego zarządu.
Może ktoś mi to wytłumaczyć na jakiej zasadzie to by miało się odbyć i kto wybiera te 3 osoby ze starego zarządu ?? Czy to się tyczy zarządu OSP czy np. Zarządu Gminnego OSP.

Liczę na odpowiedz. Pozdrawiam.
bzdury!!!
Jeśli wybieracie nowy zarząd możecie wybrac kogo chcecie. Możecie wybrać cały nowy zarząd. Może tez zostać taki sam zarząd jak był wcześniej. Nie mam czegoś takiego ze 3 osoby muszą zostać w zarządzie.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
kamilryba998
Posty: 22
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: kamilryba998 »

A jest jakiś sposób, aby odwołać wcześniej prezesa ze stanowiska (zostały dwa lata do nowych wyborów)?


Za w/w odpowiedzi dziękuję! ;)
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: fido »

oczywiście zwołać walne zebranie w trybie pilnym :) lub poczekać do walnego i złożyć wniosek o odwołanie i czekać na przegłosowanie. Może też sam zarząd odwołać prezesa większością głosów w zarządzie. Pozatym zobacz do swojego statusu, na pewno jest tam dokładnie tak napisane ;)
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."
Awatar użytkownika

Topic author
kamilryba998
Posty: 22
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: kamilryba998 »

fido pisze:oczywiście zwołać walne zebranie w trybie pilnym :) lub poczekać do walnego i złożyć wniosek o odwołanie i czekać na przegłosowanie. Może też sam zarząd odwołać prezesa większością głosów w zarządzie. Pozatym zobacz do swojego statusu, na pewno jest tam dokładnie tak napisane ;)


Miałeś już może taką sytuacje w jednostce, albo słyszałeś o takiej sprawie ? Chodzi mi o jednostki które znasz.

Kolejna sprawa czy taki odwołany prezes może być nadal w zarządzie gminnym? Bo z roli komendanta gminnego nie możemy go odwołać ani nic z tym zrobić prawda ?
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: slawek.998 »

Ludzie gdzie wy żyjecie? Każdą osobę wybiera się na stanowisko i każdą można z tego stanowiska odwołać niezależnie czy są to struktury OSP czy Zarządu MG ale należy znać przede wszystkim STATUT nie "status". Nie ma czegoś takiego jak walne w trybie pilnym natomiast jest Walne Nadzwyczajne zwołane na wniosek KR lub wniosek 2/3 ilości członków.Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz na PW.

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: JakubZ »

kamilryba998 pisze:Witam!
Mam pytanie dotyczące nowego zarządu.
Dowiedziałem się, że jak zostanie wybrany nowy zarząd OSP to mogą do niego wejść 3 osoby ze starego zarządu.
Może ktoś mi to wytłumaczyć na jakiej zasadzie to by miało się odbyć i kto wybiera te 3 osoby ze starego zarządu ?? Czy to się tyczy zarządu OSP czy np. Zarządu Gminnego OSP.

Liczę na odpowiedz. Pozdrawiam.
Używaj funkcji "szukaj"!!! Temat poruszany na tym forum przynajmniej raz w miesiącu!!!
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: marcinas7majster »

Dokładnie, temat poruszany wielokrotnie i dogłębnie. Po za tym jak ktoś, kto nie zna podstawowych "zasad" działania stowarzyszenia jakim jest OSP i praw w nim obowiązujących, może wypowiadać się na tematy dotyczące odwołania prezesa itp. ?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Nowy zarząd OSP a stare osoby.

Post autor: Fistach »

W nowym zarządzie powinno zostać jak najwięcej osób ze starego zarządu - są tak przyspawani do krzeseł, że ciężko to ruszyć i już za samo prezesowanie należy im się!*

* proszę nie traktować tej wypowiedzi jako zbytnio poważnej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat