Kupię spodnie UPS lub Nomex


Topic author
Prch
Posty: 43
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 15:24
OSP (gm., woj.): Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline

Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: Prch »

Tak jak w temacie. Poszukuję niedrogich spodni UPS lub Nomex. Mój wzrost to 186

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: dzidzi998 »

Kolego , taka firma jak Go west z Warszawy, podajesz konkretny wymiar spodni za 160 zł nowe z fakturą, nie chodzone o nazwie USP bez żadnych kłopotów i ceregieli. Sami dokupiliśmy w 2013 r. 10 par i jak na razie przy 50 wyjazdach w roku są wystarczające.

Topic author
Prch
Posty: 43
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 15:24
OSP (gm., woj.): Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: Prch »

Dzięki - sprawdzę :-)

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: michalll070 »

Mają takie w ofercie za tą cenę ale bez świadectwa dopuszczenia.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: dzidzi998 »

Michall - owszem bez aktualnego świadectwa, ale do momentu zużycia jest ważne stare świadectwo na USP i jest dopuszczone do akcji tak jak każdy NOMEX.

strażak biurkowy
Posty: 8
Rejestracja: pt 15 lis 2013, 21:35
OSP (gm., woj.): szczebrzeszyn mazowieckie
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: strażak biurkowy »

dzidzi998 pisze:Michall - owszem bez aktualnego świadectwa, ale do momentu zużycia jest ważne stare świadectwo na USP i jest dopuszczone do akcji tak jak każdy NOMEX.
Pod warunkiem, że nie ma na nich daty produkcji. :roll:

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: michalll070 »

Hmm to ciekawe co mówicie.Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam zamiar kupić używane ubranie specjalne we własnym zakresie (zresztą tak jak połowa ludzi z mojej OSP), które ma aktualne świadectwo dopuszczenie, pytanie brzmi jak to należy rozwiązać żeby w razie wypadku itp nie stracić odszkodowania. Tzn co, musiały by one w jakiś sposób zostać wciągnięte na stan straży? Co w tej sytuacji zrobić? I czy to w ogóle ma jakiś duży wpływ na cokolwiek, bo np jest kilka innych elementów wyposażenia kupionych za flaszkę itp, które nigdzie nie widnieją, a są używane i nikt nie ma z tym problemu.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: dzidzi998 »

strażak biurkowy pisze:
dzidzi998 pisze:Michall - owszem bez aktualnego świadectwa, ale do momentu zużycia jest ważne stare świadectwo na USP i jest dopuszczone do akcji tak jak każdy NOMEX.
Pod warunkiem, że nie ma na nich daty produkcji. :roll:
Swięta prawda Kolego, moje niedopatrzenie.

strażak biurkowy
Posty: 8
Rejestracja: pt 15 lis 2013, 21:35
OSP (gm., woj.): szczebrzeszyn mazowieckie
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: strażak biurkowy »

michalll070 pisze:Hmm to ciekawe co mówicie.Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam zamiar kupić używane ubranie specjalne we własnym zakresie (zresztą tak jak połowa ludzi z mojej OSP), które ma aktualne świadectwo dopuszczenie, pytanie brzmi jak to należy rozwiązać żeby w razie wypadku itp nie stracić odszkodowania. Tzn co, musiały by one w jakiś sposób zostać wciągnięte na stan straży? Co w tej sytuacji zrobić? I czy to w ogóle ma jakiś duży wpływ na cokolwiek, bo np jest kilka innych elementów wyposażenia kupionych za flaszkę itp, które nigdzie nie widnieją, a są używane i nikt nie ma z tym problemu.
Jak przekażesz na jednostkę to już ubranie jest socjalistyczne :D czytaj wspólne. Jak Ci się nie daj Boże coś stanie, to np. "fachowcy" z CNBOP ustalą czy Twoje ubranie mialo kiedykolwiek dopuszczenie czy nie, Dla własnego dobra (bo ZUS czy inne Tow. ubezpiecz. może kwestionować legalność ubrania) ja zrobiłbym foto wszywki ubrania i takie zdjęcie trzymałbym w domu aby domownicy lub Ty sam mogł wskazać co to było za ubranie.

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: michalll070 »

No dobra to jeszcze podrąże... Kupuje ubranie specjalne używane/nowe, które aktualnie posiada świadectwo dopuszczenia i przekazuje je nieodpłatnie dla OSP i w sumie sprawa czysta, korzystam do woli.
Ale druga sytuacja kupuje ubranie używane/nowe, które nie posiada aktualnego świadectwa dopuszczenia, ale tak jak mówiliście nie ma nadruku daty produkcji, no i przekazuje je znów nieodpłatnie dla OSP i mogę również bez przeszkód korzystać?? Na logikę wydawać by się mogło, że skoro ubranie utraciło świadectwo dopuszczenia to powinno zostać wycofane z użytku, ale oczywiście ja się nie znam stąd takie pytania.

PastUszka
Posty: 3
Rejestracja: śr 02 kwie 2014, 13:03
Status: Offline

Re: Kupię spodnie UPS lub Nomex

Post autor: PastUszka »

akt??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat