Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Aga
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 10:50
OSP (gm., woj.): OSP województwo pomorskie
Status: Offline

Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: Aga »

Hej słyszeliście już może o tym "Jednoczesne Alarmowanie OSP" coś więcej na stronie http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... e-osp.html

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: XCerber »

pare zlotych drozsze od alarmowanie.pl i dzialajace na tej samej zasadzie jak sie domyslam...

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: karol1118 »

[quote="XCerber"]pare zlotych drozsze od alarmowanie.pl i dzialajace na tej samej zasadzie jak sie domyslam...[/quote
Dokładnie to samo a droższe
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: Sylwek »

Dziwne - funkcjonalność taka sama, usługa droższa, odebranie połączenia droższe - więc jaki sens przepłacać?

fatal
Posty: 4
Rejestracja: wt 28 sty 2014, 09:33
OSP (gm., woj.): 522366659877411222587
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: fatal »

Jeśli przepłacalnośc ma odbić się w znaczym stopniu na rozwoju i ulepszeniu owej techniki to czemu nie?

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: marcin_op »

Sylwek pisze:Dziwne - funkcjonalność taka sama, usługa droższa, odebranie połączenia droższe - więc jaki sens przepłacać?
to ja Ci napiszę dlaczego np. wybiorę digitex-a
1. Nie ma żadnej terminowej umowy (w alarmowanie.pl 24 lub 36 miesięcy - a czas wypowiedzenia umowy to 3 miesiące)
2. Nie ma ograniczeń w zmianie listy numerów ( w alarmowanie.pl - raz na kwartał bezpłatnie, dodatkowe 10zł)
3. Nie ma ograniczeń w ilości numerów do powiadamiania (w alarmowanie.pl jest to 40 - za dodatkowe jest dopłata)
4. Jeśli ilość odebranych połączeń nie będzie przesadnie duża nie będzie wystawiana dodatkowa FV (w alarmowanie.pl jest pobierana opłata 10zł z góry)

niech każdy zadecyduje sam, ja osobiście wybieram digitex-a

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: XCerber »

marcin_op pisze:
Sylwek pisze:Dziwne - funkcjonalność taka sama, usługa droższa, odebranie połączenia droższe - więc jaki sens przepłacać?
to ja Ci napiszę dlaczego np. wybiorę digitex-a
1. Nie ma żadnej terminowej umowy (w alarmowanie.pl 24 lub 36 miesięcy - a czas wypowiedzenia umowy to 3 miesiące)
2. Nie ma ograniczeń w zmianie listy numerów ( w alarmowanie.pl - raz na kwartał bezpłatnie, dodatkowe 10zł)
3. Nie ma ograniczeń w ilości numerów do powiadamiania (w alarmowanie.pl jest to 40 - za dodatkowe jest dopłata)
4. Jeśli ilość odebranych połączeń nie będzie przesadnie duża nie będzie wystawiana dodatkowa FV (w alarmowanie.pl jest pobierana opłata 10zł z góry)

niech każdy zadecyduje sam, ja osobiście wybieram digitex-a
odnosnei pkt.1 Twojej wypowiedzi to nie wiem czy cena nei bedzie zalezna od okresu umowy. - Na emaila otrzymalem krotka oferte od digitex-a i jest informacja ze koszty niskie od 15zł/miesiecznie. To "od" daje do myslenia.
pkt. 2 to prawda nna chwile obecna jest jak mowisz ale alarmowanie.pl wprowadza opcje zmiany listy on-line (trwaja prace nad systemem)
pkt. 3 ale czy macie w JOT wiecej niz 40 ludzi ? jesli tak to gratuluje :)
pkt. 4 czlowiek od alarmowanie.pl jest ochotnikiem jak my wiec rozumie to, ale nie sadze zeby na tym jakos zarabial. Firma niewielka to zeby byla plynnosc finansowa to z gory 10zł na rok to nie wiele :)

wolny kraj kazdy wybiera jak uwaza :)

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: marcin_op »

Napisałem przecież że w digitex-ie nie ma umowy.
Cena to 180zł netto za rok i jest ta informacja podana na stronie.
Mnie głównie też przekonuje to, że dużo prościej mi w Urzędzie Gminy załatwić że mi podpiszą zamówienie niż umowę.
Z umową jak w alarmowaniu by mi urząd nie podpisał bo od razu musi być radca prawny, musi być to uwzględnione na planie finansowym itp. a w digitex-ie składam po prostu zamówienie jak na zwykły sprzęt i bez kłopotu to załatwiam w UG.
Tak wiem że możemy to sobie sami zapłacić ale po co skoro urząd nam to zapłaci :P

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mikele »

marcin_op pisze:Napisałem przecież że w digitex-ie nie ma umowy.
Cena to 180zł netto za rok i jest ta informacja podana na stronie.
Mnie głównie też przekonuje to, że dużo prościej mi w Urzędzie Gminy załatwić że mi podpiszą zamówienie niż umowę.
Z umową jak w alarmowaniu by mi urząd nie podpisał bo od razu musi być radca prawny, musi być to uwzględnione na planie finansowym itp. a w digitex-ie składam po prostu zamówienie jak na zwykły sprzęt i bez kłopotu to załatwiam w UG.
Tak wiem że możemy to sobie sami zapłacić ale po co skoro urząd nam to zapłaci :P
Dokładnie.... i ten błąd logiczny w umowie proponowanej przez alarmowanie.pl

w §4 piszą:
"Umowa zawierana jest w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Zmiany do Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności."

z kolei w §7 jest zapis:
"[...] 2. Dostawca powiadomi Odbiorcę o każdej proponowanej zmianie w Umowie, z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie.
3. Odbiorca ma prawo wypowiedzieć umowę w przypadku braku akceptacji [...]
4. Zmiany Umowy obowiązują Odbiorcę, który nie wypowiedział Umowy, w terminie 14 dni od dnia powiadomienia Odbiorcy o zmianach. [...]"

reasumując w jednym miejscu jest mowa, że zmiany umowy wymagają formy pisemnej (lub będą nieważne) a w dalszej części umowy jest napisane, że jeżeli dostawca zaproponuje nowe warunki umowy a odbiorca tej umowy nie wypowie to te nowe warunki wchodzą w życie po 14 dniach i to bez aneksu pisemnego.
Ciekawe co powiedzą jak ktoś nie zaakceptuje nowych warunków i nie wypowie umowy :) przecież można wojować opierając się na interpretacji, że nowe warunki nie będą mogły wejść w życie z uwagi na zapisy w §4 :lol:

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: marcin_op »

dlatego też alarmowanie.pl u mnie byłoby bardzo ciężko załatwić z Urzędem Gminy gdyż u nas każdą umowę musi parafować radca prawny. A w digitex-ie mam to samo od ręki bez bawienia się w jakieś umowy - płacę mam na rok, za rok zapłacę to mam na kolejny, jak nie to nie mam. Proste i logiczne :)

mmarkus
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 16:38
OSP (gm., woj.): Wielowieś, Zalewo
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mmarkus »

marcin_op pisze:
Sylwek pisze:Dziwne - funkcjonalność taka sama, usługa droższa, odebranie połączenia droższe - więc jaki sens przepłacać?
to ja Ci napiszę dlaczego np. wybiorę digitex-a
1. Nie ma żadnej terminowej umowy (w alarmowanie.pl 24 lub 36 miesięcy - a czas wypowiedzenia umowy to 3 miesiące)
2. Nie ma ograniczeń w zmianie listy numerów ( w alarmowanie.pl - raz na kwartał bezpłatnie, dodatkowe 10zł)
3. Nie ma ograniczeń w ilości numerów do powiadamiania (w alarmowanie.pl jest to 40 - za dodatkowe jest dopłata)
4. Jeśli ilość odebranych połączeń nie będzie przesadnie duża nie będzie wystawiana dodatkowa FV (w alarmowanie.pl jest pobierana opłata 10zł z góry)

niech każdy zadecyduje sam, ja osobiście wybieram digitex-a
Moje zdanie
Ad1 . a czy płatność 180 zł za rok to nie umowa terminowa? a jakże terminowa i to na dodatek bez żadnych praw dla użytkownika, a alarmowanie ma jasno określone zasady a w digitex płacimy i zero odpowiedzialności bo brak umowy. Coś nie działa to do Pana Boga pretensje i nawet jak chcesz zrezygnować to nie możesz bo zapłaciłeś i nie masz okresu wypowiedzenia, a ALARMOWANIE.PL daje 3 miesiące.
Ad2. a ile tych zmian, teraz ludzie przenoszą numery do innych operatorów i nie ma tych zmian aż tyle żeby trzeba płacić dodatkowo, że nie wspomnę że w digitex trzeba iść do terminal wprowadzić zmiany, podpipąć lapka przy pomocy kabelka który oczywiście można kupić w digitex za ok 200 ziko i wysyłać do nich plik, w ALARMOWANIE.PL wysyłasz kartę alarmowania i za kilka godzin masz potwierdzenie że dane zostały zaimportowane, czyli aktualizacja prawie on-line a podobno w lutym ma ruszyć aktualizacja przez www i wtedy do bólu będzie można numery zmieniać bo wystarczy tylko dostep do neta.
Ad3 . ile jest tych OSP co w swojej JOT mają więcej niz 40 ratowników.
Ad4. czyli tak samo jak w alarmowaniu.pl lub nawet gorzej bo w alarmowaniu płacisz 10 zł/3lata a w digitex nie wiadomo ile bo nawet stawki za połączenia nie podają ( może jak na 0-700 :) ).
Moja OSP ma ALARMOWANIE.PL od 2 lat , to pierwsza firma która zrobiła fajny, prosty, tani system, nie wymagający żadnych instalacji.Digitex żywcem zmałpował tą firmę bo im drogie systemy selektywnego uruchamiania syren i terminale sms już tak nie schodzą ( zresztą po co to komu te systemy, wiele OSP już syreny odłączyło ) i pod przykrywka usługi równoczesnego alarmowania chcą znowu wypychać terminale i zapewniać prace dla swoich serwisantów oczywiście za pieniądze OSP. Ponadto gdzie jest uruchamianie alarmowania z telefonu strażaka lub przez PSP jak ma to ALARMOWANIE.PL, a co w przypadku gdy selektywne padnie lub terminal sms ( bo sieć komórkowa nie chodzi lub prądu nie ma 2-3 dni; tak było teraz jak orkan Ksawery szalał i akumulatory się pokończyły ) nie wyjdzie z OSP uruchomienie alarmowania , ALARMOWANIE.PL ma taką możliwość. Digitex jest za leniwy żeby się w to bawić bo trzeba nr PSP wprowadzić do swojego systemu, zresztą jakby się inne OSP co nie mają selektywnego o tym zwiedziły to nie kupią już ich systemy za kilka tysi bo można mieć za 120 ziko/rok. A w digitex Potwierdza się prawie studencka zasada 3xZ, zaliczyć ( sprzedaż urządzenia), zarobić( szybko bez formalności, umów ), zapomnieć.
A co z OSP co nie mają terminali SMS lub selektywnego, ALARMOWANIE.PL daje im możliwość w tani sposób być dysponowanym do akcji.
Ostatnio zmieniony pt 31 sty 2014, 00:24 przez mmarkus, łącznie zmieniany 3 razy.

mmarkus
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 16:38
OSP (gm., woj.): Wielowieś, Zalewo
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mmarkus »

marcin_op pisze:dlatego też alarmowanie.pl u mnie byłoby bardzo ciężko załatwić z Urzędem Gminy gdyż u nas każdą umowę musi parafować radca prawny. A w digitex-ie mam to samo od ręki bez bawienia się w jakieś umowy - płacę mam na rok, za rok zapłacę to mam na kolejny, jak nie to nie mam. Proste i logiczne :)
w ALARMOWANIE.PL moja OSP ma umowę a gmina płaci za wystawioną co rok fakturę, jak gmina nie zapłaci to my ze swoich zapłacimy. A sąsiednia jednostka złapała sponsora co im opłacił za 5 lat z góry ALARMOWANIE.PL wystawiła mu fakturę a z OSP zawarła umowę za symboliczny 1 grosz/5 lat i OSP ma wszelkie prawa wynikające z umowy. Żyjemy w czasach że umowy na gębę się skończyły i chyba warto je zawierać aby móc potem respektować swoje prawa włącznie przed sądem bo tak to zapewnia umowa ALARMOWANIE.PL

mmarkus
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 16:38
OSP (gm., woj.): Wielowieś, Zalewo
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mmarkus »

hej a co sądzicie o ALARMOWANIE.PL http://www.alarmowanie.pl , bo my mamy ten system od 2 lat i jesteśmy z niego zadowoleni, tani, pierwszy w Polsce w takiej ofercie, prosty system alarmowania strażaków

mmarkus
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 16:38
OSP (gm., woj.): Wielowieś, Zalewo
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mmarkus »

Aga pisze:Hej słyszeliście już może o tym "Jednoczesne Alarmowanie OSP" coś więcej na stronie http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... e-osp.html
hej a co sądzicie o ALARMOWANIE.PL http://www.alarmowanie.pl , bo my mamy ten system od 2 lat i jesteśmy z niego zadowoleni, tani, pierwszy w Polsce w takiej ofercie, prosty system alarmowania strażaków

mmarkus
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 16:38
OSP (gm., woj.): Wielowieś, Zalewo
Status: Offline

Re: Nowa usługa "Jednoczesne Alarmowanie OSP"

Post autor: mmarkus »

XCerber pisze:pare zlotych drozsze od alarmowanie.pl i dzialajace na tej samej zasadzie jak sie domyslam...

dokładnie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat