1% procet dla OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Łukasz1
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 04 lis 2005, 18:00
Status: Offline

1% procet dla OSP

Post autor: Łukasz1 »

Morze ktoś mi powie coś na temat 1% dla OSP.Jak to wygloda czy zwiozek przekazuie ter pieniodze wpłacone na konkretną OSP po zabraniu swojej cześci.Jak to wygloda w praktyce???????

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

1% dla OSP

Post autor: prezesbogdan »

Wpłat należy dokonać na rachunek bankowy Oddziału Wojewódzkiego podany w Strażaku i na stronie ZG ZOSP RP. Za tę część którą ma otrzymać OSP tj. 75% wpłaty trzeba zakupić sprzęt za pośrednictwem Biura . Gotówki do ręki nie dostaniecie.

BIgJaro
Posty: 18
Rejestracja: czw 27 sty 2005, 17:15
Status: Offline

Post autor: BIgJaro »

Wygl±da mi to na rozbój :wink: A tak poza tym, to mam wra¿enie, ze Zarz±dy Wojewódzkie troche zawy¿aj± ceny (np. za PSP-R1 chcieli 6000 z³, a ja kupi³em za 5000 z³)

strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

prawda

Post autor: strażak »

smutne - ale prawdziwe!!!

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

1%

Post autor: prezesbogdan »

zgadza się ale innej możliwości otrzymania tej kasy nie ma. Dostaliśmy 122 zł. Mundur koszarowy kosztuje 321,- a jeszcze trzeba po niego jechać.

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tiger »

Czy ktoś wie jak będzie ( i czy będzie w ogóle) wyglądała akcja 1% w przyszłym roku? Czas na drukowanie kalendarzy, o ile nie jest już za późno, a chcielibyśmy na ich odwrocie zachęcić ludzi do przekazywania tego właśnie 1% na naszą OSP. Podobno przepisy mają się zmienić w tej kwestii.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

1 proc. podatku - nowe zasady!
2006.11.22
Od 1 stycznia 2007 r. naczelnik urzędu skarbowego na wniosek podatnika będzie przekazywał 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Czekająca na podpis prezydenta, nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zmienia zasady przekazywania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Procedura będzie prostsza.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:

http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#2030

Zmiany w przekazywaniu mają dotyczyć roku 2007 ale będzie on rozliczany dopiero w 2008 r.


Jak przekazać 1% dla opp?
autor(ka): dobr (redakcja ngo.pl)
2006-11-27

W najbliższym podatkowym okresie rozliczeniowym (od stycznia do końca kwietnia 2007) 1% przekazujemy na starych zasadach. Prasowe doniesienia o zmianach w sposobie przekazywania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego [opp] wprowadziły zamieszanie. Wyjaśniamy wątpliwości.

Znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadza m.in. uproszczenia w sposobie przekazywania 1% podatku dla opp. Dotyczy to jednak rozliczeń za 2007 rok.

więcej na ten temat na: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/244776.html
Ostatnio zmieniony pt 01 gru 2006, 08:37 przez Tomasz Poręba, łącznie zmieniany 3 razy.
Szamot

Astro7
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sty 2005, 14:05
Lokalizacja: Czêstochowa
Status: Offline

Post autor: Astro7 »

Witam.

Ja s³ysza³em ¿e teraz maj± Urzêdy Skarbowe przekazywaæ 1% a podatnicy tylko wskazuj± na jak± organizacjê.

Kalu217
Posty: 11
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 20:32
Lokalizacja: Wyryki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Kalu217 »

My posłalismy już kalendarze, więc niestety na informację o 1% już za póżno :( , ale pamiętam, że kiedyś czytałem o specjalnych środkach finansowych na promocję programu, ne jestem pewien czy to kasa. Może wydalibyśmy widokówke :) Czy wiecie o tym coś więcej. Natomiast jesli chodzi o wpłaty realizowane przez US to mogą być problemy ze skierowaniem kasy dla konkretnej jednostki- obłowi sie WZOSP, chyba że jednostka ma status OPP ale to chyba trudna sprawa. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat