Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
michał264
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

Od szkolenia i wydawania papierka jest odpowiednia instytucja ja skromny ratownik med moge podszkolic po koleżeńsku jak wspomnialem bede to robił napewno ze wzgledów moralnych zwłaszcza dbając o dobro pacjenta. Nie pracuje w PSP a jestem skromnym srazakiem OSP który takze mosi przejsc kpp dla strazaków ochotników :) A jak wspomnialem nie mamy w jednosce zestawu powiekszonego psps r1 a wiec puki co kolegom nie tłamsze w głowach i sie nie wymadrzam co ja wiem bo nic im to i tak nie mówi jesli na chwile obecna nie przeszli recertyfikacji i nie widzieli na oczy wspomnianej np rurki krtaniowej. \
Nadal czekam czy ktos wie jaka jest odpowiedz na zadane wczesniej pytanie odnosnie zalozenia rurki krtaniowej ? Złwszacza czy wiedza ci co uwazaja ze moga jej użyć bez wczesniejszego przeszkolenia ...\

dzieki i nie gniewajcie sie na mnie nie mam zamiaru wywolywac zlych emocjii

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: Fistach »

Odnośnie Twojego pytania pogadamy po recertyfikacji 25 - 26 października mam.

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

Dokładnie fistach to tylko Ochotnicza Staraż Pożarna . Firmy proponujące sprzedaż zestawu psp r1 o powiększone elementy SUGErUJA iż obowiazuje taki zestaw zgodnie z tym rozporzadzeniem Komendanta Głownego z lipca 2013. ....co może wprowadzić w bład kupującego ...skoro twierdzisz fistach ze jeśli OSP stać to mogą kupić jak nie to trudno . No ja nie mam pojęcia ale myśle ze stwierdzenie ze skoro nie stać to trudno jest watpliwe ...bo równie by mozna powiedzieć nie stać nas na inny podstawowy sprzęt w OSP to trudno bedziemy jedzili bez do pożaru. A wiec z pewnością zadowolone sa firmy oferujące zestaw pspr1 a w OSP niech sie martwia jak załatwic na to kase a potem jak bedziesz chciał użyć tego sprzętu też sie martw sam gdy nie zdołałes uzyskać przeszkolenia . A moze po co kupować ,nie kupimy nie mamy problemu zwłaszcza jak sie przeterminuje sprzet medyczny i bedzie trzeba kupić nowy znowu szukać na to kasy .

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: Fistach »

Dokładnie tak jest jak piszesz. Są jednostki, w których prezesami są starzy "wyjadacze", którzy mówią:kupić? po co? przecież trzebabędzie tego używać:O

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

1986 lukasz i inni wypowiadający się odnośnie dodatkowego wyposażenia zestawu PSP R1 iż bez przeszkolenia dodatkowego na kursie recertyfikacyjnym kpp można go używać . To czemu nie odpisujecie na tak proste pytanie które wczesniej zadałem
Jeszcze raz je powtórzę :
Co należy zrobić po założeniu rurki krtaniowej aby sprawdzić czy jest ona prawidłowo założona ?
Jeśli nie wiecie to oczywiście udzielę wszystkim informacjii

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: Fistach »

michał264 pisze:1986 lukasz i inni wypowiadający się odnośnie dodatkowego wyposażenia zestawu PSP R1 iż bez przeszkolenia dodatkowego na kursie recertyfikacyjnym kpp można go używać . To czemu nie odpisujecie na tak proste pytanie które wczesniej zadałem
Jeszcze raz je powtórzę :
Co należy zrobić po założeniu rurki krtaniowej aby sprawdzić czy jest ona prawidłowo założona ?
Jeśli nie wiecie to oczywiście udzielę wszystkim informacjii
No bo może koledzy nie wiedzą? (ja też nie wiem - będę wiedział za 9 dni) ale jak ktoś wie to dlaczego nie miałby tego używać?

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

fistach nie rozumiesz po co w ogóle zadałem te pytanie. No tak tak właśnie chyba nie wiedzą, skoro do tej pory nie odpisali. A to świadczy że popełnili by błąd nie sprawdzając czy rurka jest dobrze założona ....wnioskując byli by tego nie świadomi bo nikt ich tego nie nauczył i nie przeegzaminował że trzeba mieć taka czynność na uwadze.
Piszesz ale jak ktoś wie....
1986łukasz myślał ze wszystko wie a chyba jednak nie....

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: Paweł-Nacz »

michał264 pisze:1986 lukasz i inni wypowiadający się odnośnie dodatkowego wyposażenia zestawu PSP R1 iż bez przeszkolenia dodatkowego na kursie recertyfikacyjnym kpp można go używać . To czemu nie odpisujecie na tak proste pytanie które wczesniej zadałem
Jeszcze raz je powtórzę :
Co należy zrobić po założeniu rurki krtaniowej aby sprawdzić czy jest ona prawidłowo założona ?
Jeśli nie wiecie to oczywiście udzielę wszystkim informacjii
Założyć jednorazowy detektor CO2 między rurkę a ambu, można też osłuchać stetoskopem jeśli ktoś ma i potrafi. A najprościej po złym założeniu po paru wdmuchnięciach z brzucha zrobi się balon i systematycznie będą rosły opory tłoczenia powietrza :)

Michaś, nie ma żadnego przepisu prawnego kierującego ratownika po dodaniu mu sprzętu na jakąkolwiek weryfikację jego wiedzy czy umiejętności. Po prostu jeśli zostało mu to dołożone to wg ustawodawców powinni to już umieć i tyle.
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

No brawo dla pana Pawła -Nacz brawo ...jednak jak juz kiedyś wspominałeś szkolisz strażaków a wiec domyślam sie że takze jesteś z branży medycznej. Co dla nas jest oczywiste ....że trzeba osłuchać płuca stetoskopem a nawet w ambulansie zaleca sie by założyć kapnometr czyli miernik wydychanego CO2 dla wiekszego bezpieczeństwa. A taki właśnie jednorazowy detektor CO2 znajduje się w zestawie i nie należy o nim zapomnieć.

Odważne stwierdzenie Paweł -Nacz.Jak strażak ma coś umieć jak nie wie jak tego użyć nie bedąc przeszkolonym kompletna bzdura paweł. A wiele osób zrobiło kursy kpp przed wejściem owego przepisu i nie możliwe było ich wcześniej z tego zakesu przeszkolić. Ja jednak nadal odradzam wszystkim którzy nie mieli przeszkolenia z tego dodatkowego sprzętu gdyż w razie jakiejkolwiek pomyłki dociekliwy prokurator będzie drążył sprawe i się nie wybronicie .

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

A i nie dopisałem informacji ważnej dla pawła- nacz
jeśli szkolisz już ludzi to pamiętaj że trzeba uwrażliwić wszystkich iż takie dmuchanie sobie do żoładka przy źle założonej rurce krtaniowej może szybko spowodować wypłyniecie treści pokarmowej zalanie ust i oby nie dróg oddechowych bo doprowadzimy do ich niedrożności i konieczność odsysania jednym słowem problem

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: 1986lukasz »

Michale, nie odpisywałem z racji tej, że nie codziennie jestem na tym forum i nie mam możliwość natychmiastowego odpisania.
Nie rozumiem dlaczego mnie zaatakowałeś na tym forum. Ja tylko napisałem jak jest w rzeczywistości. Masz zestaw PSP R1 i korzystasz z niego w miarę swoich umiejętności. Napisałem też, że mało prawdopodobne aby zwykły strażak-ratownik sam założył rurkę ponieważ zawsze na miejscu zdarzenia jest lekarz lub ratownik medyczny.

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: Paweł-Nacz »

Michaś wcale nic takiego nie powiedziałem, przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. A o jakoś mojego szkolenia bądź spokojny :P
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

łukasz nie możesz liczyć na to ze zawsze będzie na miejscu zdarzenia lekarz lub ratownik medyczny musisz być nastawiony i przygotowany na to ze ich tam może czasem nie być lub będą ale ilość poszkodowanych bedzie mnoga i każda para rąk i umiejętności sie przyda ( wypadek masowy lub pogotowie dotrze z opóźnieniem). Jeśli tak by zakładano iż zawsze bedzie ratownik lub lekarz to nikt by nie dokładał do zestawu psp r1 dodatkowego sprzętu.
strażak ratownik po kursie kpp nie może się bać używać całego sprzętu jaki ma pod ręką ...po to własnie powinny być szklenia ,dodatkowe recertyfikacje , ćwiczenia wzajemne w samej strażnicy OSP by ugruntować swą wiedzę. Ale bez tego nie wierze by było to bezpieczne dla pacjenta i samego ratownika pod względem prawnym.

Spoko paweł jestem spokojny co do twego szkolenia:)
Miałem na celu uświadomić czytelników tego forum jakie są konsekwencje i by nie popełnili błędu.

Topic author
michał264
Posty: 23
Rejestracja: śr 01 paź 2014, 17:17
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Czy istnieje obowiązek uzupełnienia zestawu PSP R1 ?

Post autor: michał264 »

filstasch i jak tam po szkoleniu kpp jak wyglądał jesteś zadowolony z przeszkolenia?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat