1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Post autor: czarny92 »

Witam serdecznie ,jakiś czas temu pisałem post o haraczu 15% co musimy ponosić z naszego 1% na ZG,ZW,ZP . Teraz mam wiedze że podobno na ZP nie trafiają środki 5% z mojego 1% z podatku a zatem mam pytanie czy ZP musi wystąpić o te 5% czy też idzie to z automatu , i jeżeli musi wystąpić to gdzie ? . Bardzo proszę o info bo wydaje mi się że w moim powiecie to sprawa bezprecedensowa.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: 1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Post autor: XCerber »

a jak juz przy tym temacie jestesmy to w jaki sposob pieniadze z 1% trafiaja na wskazana OSP. dzisiaj prowadzilismy dyskusje i nie doszlimy do porozumienia, byly przedstawione dwie opcje:
1. trafia na subkonto w urzedzie skarbowym i trzeba jakies pismo wystostowac zeby pzrelali na konto jednostki
2. trafia do ZW i srodki mozna wykorzystac na zakupy.

jak to rzeczywiscie jest?
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: 1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Post autor: czarny92 »

Tak w pit 37 wpisujesz nip ZW ale podajesz adres jednostki i tą kase z 1 % możesz wykorzystać na różne cele ,przesyłając faktórę do ZW no i musi być opisana na odwrocie .W razie pytań pisz

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: 1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Post autor: marcin_op »

U nas działa to tak, że OW ZOSPRP wysyła do jednostek OSP pismo w którym informuje jaka jest kwota zebrania z 1% przez daną jednostkę.
Kwotę tą można wykorzystać kupując sprzęt w OW ZOSPRP i wtedy koszt zakupu jest pomniejszany o kwotę pozyskaną z 1%. Można też tą kwotą z 1% opłacać zakupy z dotacji związku
W piśmie jest też napisane że można te środki rozdysponować w taki sposób że kupić gdzieś indziej sprzęt na FV na przelew która należy odpowiednio opisać i dostarczyć do OW ZOSPRP.
W piśmie jest również wykaz sprzętu jaki można zakupić w ramach środków z 1% podatku

sinobrody
Posty: 4
Rejestracja: czw 22 sty 2015, 13:28
OSP (gm., woj.): powiat kartuski woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: 1% z podatku i zabrane 15% dla kogo ?

Post autor: sinobrody »

Tak, tylko czy u was tez robią problemy z nazwami? W celu szczegółowym wpisuje się jednostkę i adres, niektórzy nie piszą adresu a niektórzy aż za dużo np województwo i ponoć komputer ma problem z odczytywaniem nazw i kwalifikuje je jako osobne jednostki i w związku z tym kasa dla jednostek jest znacznie mniejsza, bo wybierana jest nazwa na którą przyszło najwięcej pieniędzy,a reszta przepada i zasila konta zp zw i zg.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat