Łączenie smoka z wężem ssawnym


Topic author
pat2009
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 23 cze 2015, 20:51
Status: Offline

Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: pat2009 »

Nurtuje mnie to jak to w końcu jest z tym łączeniem smoka z wężem ssawnym bo każdy robi inaczej, u niektórych na zawodach szczególnei u tych jednostek co w tym roku wybierają się na krajówkę robią tak że mechanik podaje klucz z smokiem jednocześnie, inni że najpierw daje klucz, później smoka, inni jeszcze natomiast tak że zanim pomocnik dobiegnie to mechanik daje przodownikowi najpierw smoka a jak dobiegnie pomocnik to daje im klucze i skręcają od razu kluczami a inni najpierw kręcą rękami a później kluczami dokręcają i sam już nie wiem jak jest poprawnie czy wszystkie sposoby są poprawne czy jak, według tematu viewtopic.php?f=23&t=4312, wynika że nie można podać smoka z założonym kluczem, ale można podać razem z kluczem jednocześnie, natomiast czytając regulamin mamy
Mechanik zabiera z podestu smok
ssawny oraz dwa klucze do łączników i ustawia się w miejscu, gdzie smok ssawny będzie łączony
z pierwszym odcinkiem węża ssawnego (licząc od zbiornika wodnego). Następnie przodownik roty
ustawia się za pierwszym odcinkiem węża ssawnego i przejmuje od mechanika smok ssawny
.
Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą do stanowiska wodnego unosi go na taką
wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli swobodnie łączyć łącznik odcinka węża ssawnego ze
smokiem ssawnym. Przodownik z pomocnikiem łączą smok ssawny z pierwszym odcinkiem węża
ssawnego kluczami otrzymanymi od mechanika.
Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki („Nieregulaminowe sprawianie
węży ssawnych”).
problem polega na braku określenia kiedy te klucze dostają od mechnika, czy razem ze smokiem, czy po wstępnym podłączeniu smoka z wężem, z drugiej strony patrząc na regulamin, formą poprawną byłoby podanie smoka i kluczy i zakręcenie od razu z kluczem, patrząc na wyjaśnienie z linka którego podałem, i na regulamin, wynika że klucz można podać razem z smokiem przodownikowi, a pomocnikowi można podać przed podniesieniem przez niego węża, czyli podnosiły wąż już założonym kluczem tak jak to jest zezwolone na środku linii ssawnej.

Jakie macie odniesienie do tego i uważacie która forma jest najlepsza i poprawna?

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: marcink46 »

Dopiero co było to wałkowane: viewtopic.php?f=23&t=12484

Regulamin nie precyzuje jak i kiedy mają być podane klucze, ale podanie smoka razem z kluczem ...nawet nie połączonego, czy też jednocześnie jest BŁĘDEM, mechanik nie może także zakładać klucza na łącznik.

Topic author
pat2009
Posty: 9
Rejestracja: wt 23 cze 2015, 20:51
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: pat2009 »

Mówisz, że nie można podać klucza razem z smokiem nawet nie połączonego a w tym linku co podałem odpowiedź od Przewodniczącego Kolegiów Sędziów mówi, że:
2. Czy klucze mogą być podane razem ze smokiem?
ODP. Klucze nie mogą być położone na zaczepy łacznika,
podanie ich razem ze smokiem jest trudne, ale regulamin tego nie zabrania

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: sslawek77 »

skopiuj sobie jeszcze pkt 3. i temat klucza został juz chyba wyczerpany

Topic author
pat2009
Posty: 9
Rejestracja: wt 23 cze 2015, 20:51
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: pat2009 »

3. Czy mechanik może podać klucz w sposób dogodny dla łaczących
ODP. TAK, ale nie nakładajac ich na łaczniki ani smoka ani węża.
Faktycznie, nie zauważyłem tego pkt i już się dowiedziałem na priv że na wojewódzkich zawodach zostało ustalone na odprawie takie odstępstwo, że mechanik mógł podać smoka z założonym kluczem stąd na filmach z wojewódzkich zawodów z 2014r większość tak robiła. Reasumując marcinek46 nie miał racji że nie można podać smoka nawet z niepołączonym kluczem. Wynika z tego że trzeba się pytać sędziów przed zawodami jak ktoś chce podać klucz razem ze smokiem.

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: marcink46 »

Nie filozofuj, że niby nie miałem racji bo u nas co niektórzy mają takie fory że piszą własne regulaminy a i tak potrafimy z nimi wygrać robiąc zgodnie z właściwym regulaminem i na regulaminowym sprzęcie którego pewno na wyższych szczeblach już dawnooooo nie widziano.

Regulamin, pisze jasno: Mechanik podaje smok [....] . ..tu jest kropka, dalej czytając mechanik podaje klucze (w dowlony sposób) więc logicznie mówiąc smok i kropka to tylko smok bez kluczy. Więc nie wytykaj mi błędu gdy co region to inne reguły na odprawie, pytałeś o prawidłowość i taką Ci podałem wg regulaminu.

Mały przykład z lubelskiego, niby u nas takie ciągle zacofanie, kasa nie taka sama co na zachodzie lub jej brak a jak widać można to zrobić i z głowa i z regulaminem: https://www.youtube.com/watch?v=pSg6X7PeIao

Topic author
pat2009
Posty: 9
Rejestracja: wt 23 cze 2015, 20:51
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: pat2009 »

Tutaj się mylisz bo nie jest napisane że najpierw mechanik podaje smok a później mechanik podaje klucze w dowolny sposób tylko że podaje smok a później podnoszą smok i wąż na dobrą wysokość i łączą kluczami otrzymanymi od mechanika i na tym polega problem że nie jest określone kiedy te klucze miały być podane, czy po smoku, czy po podniesieniu węża i smoka, równie dobrze mógłby im je podać zaraz na podeście. Dlatego pytałem czy ktoś już się dowiedział jakie jest oficjalne stanowisko sędziów i już wiem że niby regulamin nie pozwala na podanie smoka z założonym kluczem ale większość sędziów o to się nie czepia lub na odprawie jest powiedziane że można podać z kluczem. Dziękuje i pozdrawiam

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: sslawek77 »

weź zacznij czytać regulamin ze zrozumieniem, a nie wymyslać to co gdzieś tam na odprawie sobie ustaliliście:

"Mechanik zabiera z podestu smok
ssawny oraz dwa klucze do łączników i ustawia się w miejscu, gdzie smok ssawny będzie łączony
z pierwszym odcinkiem węża ssawnego (licząc od zbiornika wodnego).

Więc jest napisane gdzie ma stać i gdzie ma podać smok i klucze :!:

Nie jest błędem nałożenie kluczy przed łączeniem :!:

ale mają to zrobić przodownik i pomocnik :!:

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: marcink46 »

Był już temat o tym, mogłeś się dopisać bo na forum jest niezły śmietnik i rzadko kto go sprząta. Podałem linka gdzie wszystko zostało już wyjaśnione, pytasz też o oficjalne stanowisko sędziów a za chwilę przytaczasz odprawy na których w każdym regionie jest co innego więc sam siejesz sobie zamęt. I nie wiem co ma uniesienie węża przez pomocnika do podawania smoka, sslawek77 także dobrze Cię "instruje" więc nie szukaj dziury w całym i pytaj zainteresowanych na własnej odprawie co by czegoś nowego nie wymyślili.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: dana879 »

Wszystko do ustalenie na odprawie przed zawodami. Najlepiej pytać o wszystko sędziów. Na każdym szczeblu zawodów mogą inaczej to interpretować. U nas na gminnych i powiatowych mechanik mógł podawać smok ssawny do przodownika z nałożonym kluczem na łączniki. Łączenie linii ssawnej bezpośrednio kluczami.

koteknaplotek
Posty: 3
Rejestracja: pt 31 lip 2015, 22:25
OSP (gm., woj.): wałbrzych (wałbrzych, dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: koteknaplotek »

No nie gdzie sędziów, jest regulamin, organizator za niego odpowiada, i u organizatora należy pozyskać zasady gry.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Łączenie smoka z wężem ssawnym

Post autor: TadekB »

Yhy. I na pewno organizator sędziuje ...
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat