Pozyskanie sprzętu dla OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
andrzej23451
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 07 sie 2015, 11:57
Status: Offline

Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: andrzej23451 »

Witam,
  • Drodzy druhowie i druhny. Sytuacja jednostki, w której działam jest zła. Brakuje nam sprzętu potrzebnego do niesienia pomocy ludziom z okolicy. Mowa tutaj o samochodzie gaśniczym, armaturze wodnej itp. Zależy mi na tym by jednostka funkcjonowała tak dobrze jak kilka lat temu, kiedy byłem jeszcze małym kajtkiem. Zainteresowanie młodzieży (moich równieśników, mam dopiero 19lat) z mojej wsi jest zerowe i tak na prawdę wcale im sie nie dziwię. Od kilku lat nasza straż pełni tylko funkcję powiedzmy reprezentacyjną odnoszącą sie głównie do wyjazdów na uroczystości kościelne i gminne. Bardzo sie cieszę, że chociaż na zawody strażackie potrafimy sie zebrać i razem wystartować. Doskonale wiem, że jak nic nie zmienię to, kiedy brzydko mówiąc pokolenie starszych strażaków wymrze nasza straż upadnie, a nie chcę by tak było. Kilka lat wstecz pamiętam jak z podziwem patrzyłem jak mój tatuś rzuca wszystko i biegnie czym predzej do remizy by zasłużonym starem a26p nieść pomoc. Wierzę, że jeśli teraz byłby sprzęt moi koledzy przekonaliby sie do straży i zaczęliby wstępować w nasze szeregi.
  • Drodzy druhowie i druhny. Znacie może jakieś sposoby na zdobycie sprzętu strażackiego i funduszy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy? W tamtym roku udało nam się 'wyrwać' pieniążki z funduszu sołeckiego, który przeznaczyliśmy na zakup sprzętu, ale w dalszym ciagu jest to mało. Niedługo kolejne spotkanie wiejskie na którym też będzie można wyrwać coś z 15tyś na rzecz straży pożarnej. Pod koniec roku planuję porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami, zebrać troszkę pieniążków i wydać kalendarz strażacki ze zdjęciami naszej jednostki / okolicy. Czytałem, że jest możliwość pozyskania wycofanego sprzętu z jednostek PSP i WOP. Jeśli ktoś zajmował się tym bardzo bym prosił by udzielił mi kilku wskazówek jak napisać pismo do w/w instytucji tak by przyniosło odpowiedni skutek. Liczę na waszą pomoc drodzy koledzy ! :)

dh Andrzej
Ostatnio zmieniony pt 07 sie 2015, 18:45 przez andrzej23451, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogu na chwałę bliźniemu na ratunek

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: strazaksam998 »

Bedzie cięzko. U nas mamy samochód, podstawowy sprzęt, kilkunastu wyszkolonych ludzie( w tym techniczne, ratowników itd) i 2-3 wyjazdy na rok i powiedzmy że to z wielką łaską. Jeszcze kilka lat i trzeba bedzię likwidować sprawną jednostkę. Niestety osp nie istanieje bez wyjazdów, samo chodzenie na uroczystoci nie przyciągnie młodych ludzi, wiec nie bedzię miał kto działać.
Awatar użytkownika

Topic author
andrzej23451
Posty: 8
Rejestracja: pt 07 sie 2015, 11:57
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: andrzej23451 »

strazaksam998 pisze:Bedzie cięzko. U nas mamy samochód, podstawowy sprzęt, kilkunastu wyszkolonych ludzie( w tym techniczne, ratowników itd) i 2-3 wyjazdy na rok i powiedzmy że to z wielką łaską. Jeszcze kilka lat i trzeba bedzię likwidować sprawną jednostkę. Niestety osp nie istanieje bez wyjazdów, samo chodzenie na uroczystoci nie przyciągnie młodych ludzi, wiec nie bedzię miał kto działać.

Otóż to ! Czuje, że mogę mieć duży wpływ na moją jednostkę i dlatego wkładam całe serducho w nią. Niestety czuje sie odosobniony w tych działaniach. Niektórzy starsi druhowie krytykują moje starania nazywając to 'młodzieńczą fantazją'. Były wójt naszej gminy zabrał nam remizę podobno na jakimś tajnym spotkaniu wiejskim, o którym do dzisiejszego dnia nikt nie słyszał. Teraz wynajmujemy garaż i jedno pomieszczenie. Będę dążył do tego by aktualny wynajął nam pomieszczenie, w którym jest teraz sklep i salę u góry. Z czynszu za sklep i wynajmowaniu sali na wszelakie imprezy też wpadałby dodatkowy grosz.
Bogu na chwałę bliźniemu na ratunek

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: szymek85 »

co do kalendarzy to my robimy tak, że bierzemy 8 sponsorów, każdy z nich za możliwość umieszczenia reklamy ze swoją firmą wpłaca na cele statutowe naszej OSP pieniądze np. po 100 zł. Następnie zamawiamy kalendarze, które później sprzedajemy. Co roku pokaźna sumka zostaję.
Awatar użytkownika

Topic author
andrzej23451
Posty: 8
Rejestracja: pt 07 sie 2015, 11:57
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: andrzej23451 »

szymek85 pisze:co do kalendarzy to my robimy tak, że bierzemy 8 sponsorów, każdy z nich za możliwość umieszczenia reklamy ze swoją firmą wpłaca na cele statutowe naszej OSP pieniądze np. po 100 zł. Następnie zamawiamy kalendarze, które później sprzedajemy. Co roku pokaźna sumka zostaję.
Po raz pierwszy będę brał sie za akcję z kalendarzami wiec ślicznie dziękuje druhowi za wskazówki :)
Bogu na chwałę bliźniemu na ratunek

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: sslawek77 »

kase zacznij inwestować w młodzież (sprzet i przygotowanie do zawodów MDP), jak od małego się tym zarażą to potem sami się będą garneli do remizy.
Awatar użytkownika

Topic author
andrzej23451
Posty: 8
Rejestracja: pt 07 sie 2015, 11:57
Status: Offline

Re: Pozyskanie sprzętu dla OSP

Post autor: andrzej23451 »

sslawek77 pisze:kase zacznij inwestować w młodzież (sprzet i przygotowanie do zawodów MDP), jak od małego się tym zarażą to potem sami się będą garneli do remizy.

W tym roku spróbuję :) Cieszę się, że w mojej miejscowości jest kilku gości w przedziale wiekowym 12-16lat, którzy potrafią sie zorganizować i pokopać razem piłkę za remizą co w dzisiejszej dobie internetu, gier itp. jest rzadkim zjawiskiem. Spróbuje im dzisiaj albo jutro przeszkodzić i zaproponować udział w zawodach :) Jakieś tam doświadczenie w MDP mam. W 2012 roku z sąsiednią jednostką MDP zdobyłem v-ce mistrzostwo województwa :) Mam nadzieje, że będą chcieli współpracować z nieco starszym kolegą :) Jeśli będą chętni to sprzęt zorganizujemy z dh Prezesem :) Trzymajcie kciuki druhowie ! :)
Bogu na chwałę bliźniemu na ratunek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat