Szkolenie BHP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: kwas »

Jak zależy Ci tylko na papierze to korzystaj.
Jak chcesz się czegoś nauczyć to lepiej na żywo.
Jak ma być to szkolenie dla strażaka to większość behapowców do końca nie ogarnia o co w tej OSP chodzi

dudek20
Posty: 3
Rejestracja: pn 12 paź 2015, 14:04
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: dudek20 »

Raz zrobione szkolenia nie wystarczą, co jakiś czas trzeba robić szkolenia okresowe. Praktycznie w każdym zawodzie takie kursy są niezbędne a szczególnie w tak niebezpiecznej pracy jak w straży pożarnej. Dlatego ciągłe kształcenie w tej dziedzinie jest wskazane.

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: totak »

Nie ma sensu robić sobie szkolenia jedynie dla papierku. W końcu takie szkolenie powinno przekazać konkretne umiejętności, które przydadzą sie na przyszłość. Niekoniecznie szkolenie na żywo musi być skuteczniejsze. Jeśli szkoleniowiec nie potrafi przekazać wiedzę oraz ma usypiający głos to nie nauczycie się z tego wiele.
Od jakiegoś czasu przychylam się do szkoleń prowadzych na drodze internetowej. Są wygodniejsze. Nie trzeba wychodzić z domu .Wszystko można przejść przed ekranem komputera.
Zerknijcie sobie tutaj:
http://gromar.eu/oferta/szkolenia-elear ... lenia-bhp/

Szkolenie jest ciekawe oraz konkretne.

adrian1985
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 mar 2016, 09:34
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: adrian1985 »

Idąc do każcdej nowej pracy, wysyłają za każdym razem na szkolenie BHP, jakoś zawsze szedłem tam żeby odbębnic i koniec, ale na ostatnim szkoleniu byłao tak fajnie, bardzo ciekawe szkolenie, prowadzący przekazywał wiedzę w fajny sposób, prowadził dyskusję, na takie szkoelnie poszedłbym chętnie raz jeszcze. BHP Consulting to naprawde fajne i ciekawe szkolenia

alina_na
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 mar 2016, 11:38
OSP (gm., woj.): małopolskie, kraków
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: alina_na »

adrian1985 pisze:Idąc do każcdej nowej pracy, wysyłają za każdym razem na szkolenie BHP, jakoś zawsze szedłem tam żeby odbębnic i koniec, ale na ostatnim szkoleniu byłao tak fajnie, bardzo ciekawe szkolenie, prowadzący przekazywał wiedzę w fajny sposób, prowadził dyskusję, na takie szkoelnie poszedłbym chętnie raz jeszcze. BHP Consulting to naprawde fajne i ciekawe szkolenia

Zgadza się - szkolenie BHP musi być przeprowadzone ZAWSZE po podjęciu nowej pracy. Jeżeli chodzi o jego wartość to niestety często polega ono właśnie na takim - jak to ująłeś - "odbębnieniu" , a szkoda!
Ekskluzywne schody drewniane
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: kwas »

alina_na pisze:Zgadza się - szkolenie BHP musi być przeprowadzone ZAWSZE po podjęciu nowej pracy.
Tak dla uściślenia. Przed podjęciem pracy przez pracownika.
I tu pojawia się pytanie. Która OSP zatrudnia swoich pracowników?

W związku z nowym programem szkolenia strażaków OSP pojawiają się nowe obowiązki w kwestii bhp. Jednym z kryteriów przyjęcia na szkolenie podstawowe jest oświadczenie, że nowy strażak posiada szkolenie wstępne z zakresu bhp. Dla nieznających tematu powiem, że szkolenie wstępne składa się z dwóch części. Pierwsza zwana szkoleniem wstępnym ogólnym trwa 3 godziny. Druga część zwana szkoleniem stanowiskowym trwa 8 godzin. I teraz pytanie. Czy są jednostki, które opracowały na własne potrzeby programy tych dwóch części szkoleń? Czy są jednostki, które prowadzą te dwa szkolenia? Czy te jednostki tworzą z tych szkoleń karty szkolenia? Czy osoby przeprowadzające te szkolenia mają odpowiednie uprawnienia?

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: Feniks »

U mnie w okolicy interpretowane jest to tak, że raz na rok każdy strażak będący w JOT musi szkolenie odbębnić. Czemu odbębnić? Już wyjaśniam:
Zgodnie z normą, człowiek może przenieść określony ciężar na określoną odległość w określonym czasie. Policzcie masy ODO i reszty wyposażenia. I powiedzcie mi co ma zrobić 2 strażaków którzy w płonącym budynku znajdą nieprzytomną, ważącą 100kg osobę.... Aha - zasada, że można w szczególnych okolicznościach odstąpić od przepisów BHP lub działań uważanych za bezpieczne jest pozostawiona do całkowicie dowolnej interpretacji, w kraju, gdzie sądy wsadzają do pierdla chorego psychicznie dzieciaka za kradzież batonika, zwalniają dyrektora więzienia co zapłacił za niego karę i puszczają wolno faceta co wjechał samochodem na molo pełne ludzi...
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: kwas »

Piszesz o szkoleniu okresowym. Do którego i tak nie ma podstawy prawnej jeśli chodzi o strażaków. Ale jestem za tym aby w kwestii bhp corocznie były chociaż krótkie ale treściwe pogadanki w tym zakresie.

MichalinaP82
Posty: 5
Rejestracja: śr 02 mar 2016, 08:27
OSP (gm., woj.): województwo mazowieckie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: MichalinaP82 »

Szkolenia okresowe, z tego co wiem, to dla strażaków muszą odbywać się co rok co najmniej! W niektórych jednostkach nawet co pół.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: kwas »

Nie muszą. Mogą i jest to wskazane ale nie muszą bo nie ma do tego podstawy prawnej. Chwała tym co robią takie szkolenia. A tym co nie robią prawnie nie mozna niczego zarzucić.

zuch
Posty: 17
Rejestracja: sob 09 lis 2013, 11:36
OSP (gm., woj.): Bukowiec, łódzkie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: zuch »

Ja to już się całkowicie pogubiłem w tych tematach szkoleń BHP. To "normalny" pracownik musi co rusz "podchodzić" do najróżniejszych szkoleń z tego zakresu a powiadacie, że strażak nie musi? Moja firma korzysta z firmy zewnętrznej w tym zakresie (a dokładniej SDF Łódź) a jak to wygląda w straży? Czy szkoli Was ktoś z zespołu (z uprawieniami oczywiście) czy przychodzi ktoś "z zewnątrz"? Ciekaw jestem tej organizacji. No i kolejna sprawa - ile trwa takie szkolenie? I jeśli nie będzie to nadmiernym kłopotem to poprosiłbym o opis jak wyglądają wspomniane "pogadanki"?

JakubKW
Posty: 1
Rejestracja: pt 01 kwie 2016, 13:42
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: JakubKW »

Polecam przydatną stronę ze szkoleniami BHP: http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_bhp/

Jest tam sporo ciekawych szkoleń, np. z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej czy Ochrony Przeciwpożarowej

PawelGrad
Posty: 18
Rejestracja: czw 19 lis 2015, 07:25
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: PawelGrad »

Takie kompleksowe usługi http://szkoleniebhp.com.pl/oferta/obsluga-bhp-i-ppoz/ cieszą się sporym zainteresowaniem.

Marinlove
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 cze 2016, 11:08
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: Marinlove »

Czy faktycznie kurs bhp online różni się od tego "na żywo"? Jakie są Wasze doświadczenia? DO tej pory korzystałem tylko z http://www.platforma-bhp.pl/kontakt i wydawało mi się, że jest ok, ale może warto spóbować też czegoś innego? Online oszczędzam dużo czasu i pieniędzy, pytanie na ile w sumie jest to efektywne...
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkolenie BHP

Post autor: kwas »

Pytanie się rodzi takie, na ile taki kurs online porusza tematykę bezpieczeństwa strażaków. Z mojego poświadczenia powiem że w bardzo małym stopniu. Takie zajęcia powinna prowadzić osoba, która tematykę pracy strażaka zna od podstaw a nie pierwszy lepszy behapowiec (z całym szacunkiem dla behapowców).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat