Zarząd Gminny

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
misiu8514
Posty: 138
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Zarząd Gminny

Post autor: misiu8514 »

Witam
Mam pytanie co do zebrania gminnego. Mianowicie na jakiej podstawie są wybierani delegaci na zjazd gminny?? Bo co do przedstawicieli to jest 5% z ilości członków. statut mojej jednostki nie reguluje tego stanu więc proszę o pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: damian_osp »

Delegatów wybiera się na zebraniu sprawozdawczym danej OSP. Liczbę delegatów ustala Zarząd Oddziału Gminnego. Natomiast czym innym są Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Gminnego ale też wybierani na zebraniu sprawozdawczym i są równorzędnie tez delegatami. Również liczbę przedstawicieli ustala Zarząd Oddziału Gminnego. Zresztą wszystko masz w Protokole z walnego zebrania.

Mam nadziej że mnie zrozumiałeś i ze sam się nie zamotałem ;).
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

manio
Posty: 96
Rejestracja: pn 06 sie 2012, 12:32
OSP (gm., woj.): Bożków (Nowa Ruda, dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: manio »

Witam
Czy przedstawicieli do zarządu oddziału gminnego wybiera się z pośród delegatów tzn czy to muszą albo mogą być te same osoby co na delegatów, czy muszą być wybrani z pośród innych członków danej osp.
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam

stryku1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28 lut 2010, 12:46
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: stryku1 »

Witam
Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wybieracie przedstawicieli do zarządu gminnego(miejsko-gminnego) oraz delegatów na zjazd gminny. Wybrani przedstawiciele automatycznie są członkami zarządu gminnego dopiero na zjeździe wybierają z pośród swojego grona prezydium czyli:(Prezes, Komendant gminny ..... itd.). Delegaci na zjeździe głosują za udzieleniem absolutorium za okres sprawozdawczy oraz z pośród delegatów wybierana jest gminna komisja rewizyjna. Jest możliwość że przedstawiciel do zarządu może być delegatem, ale nie może wtedy być członkiem gminnej komisji rewizyjnej.

Maciek123321
Posty: 4
Rejestracja: czw 22 lis 2012, 11:58
OSP (gm., woj.): gm. Gołcza, woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: Maciek123321 »

A co w przypadku, gdy Zarząd Gminny ustalił liczbę delegatów i przedstawicieli a jednostka która może wybrać 3 wybiera tylko 1 "bo tak chce" ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: kwas »

Nic. Po prostu zamiast 3 przedstawicieli tej jednostki będzie 1. I sam zarząd Gminny w tej sytuacji będzie liczył 2 osoby mniej.
Awatar użytkownika

Qrucjata
Posty: 1
Rejestracja: czw 17 mar 2016, 08:25
OSP (gm., woj.): Katowice, Śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: Qrucjata »

Przecież to jest bez sensu, jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Księgowa Katowice - unikalne oraz sumienne biuro rachunkowe!
Certyfikat księgowej - bądź zawsze liderem w swojej okolicy!
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: bigi_md »

Jak zarząd gminny jest do d**y to później takie sytuacje wychodzą ze dana jednostka nie wie że może wybrać 3 i wybiera jednego. U nas jest tak ze przepływ informacji jest zerowy.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: kwas »

Dlaczego winisz w tym wypadku zarząd gminny? W końcu to jednostka zdecydowała o wyborze tylko jednego przedstawiciela. Przynajmniej ja to tak rozumiem co wcześniej napisano. Dla mnie w opisywanej kwestii to nie zarząd gminny jest do d...y a walne zebranie przytaczanej OSP.
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: bigi_md »

Nie miałem na myśli tego konkretnego przypadku. Podałem przykład. Opisując dalej swój przypadek - Prezes i Wiceprezes Zarządu Gminnego obecni na zebraniu walnym w jednostce.

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: klepi »

u nas jest sprawa prosta do zarządu gminy po 1 osobie z każdej osp z terenu.
chodziło o to aby nie tworzyć patologi że nagle cała miejscowość jest w osp a co za tym idzie 60% zarządu gminnego jest z jednej osp.
a dokładnie coś takiego mają w gminie sąsiedniej.

manio
Posty: 96
Rejestracja: pn 06 sie 2012, 12:32
OSP (gm., woj.): Bożków (Nowa Ruda, dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: manio »

Witam
A teraz nowe pytanie
Na zarządzie gminnym 28 stycznia podawaliśmy do protokołu liczbę członków Osp i wyliczaliśmy delegatów i przedstawicieli do zarządu gminnego i powiedzcie mi czy osoby zapisane po tym terminie mogą wybierać i być wybierane do tego zarządu na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborcze 20 marca.
Wg mojej logiki tak, ale wolę się upewnić aby nie było żadnej słupy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: kwas »

Tak

celer81
Posty: 2
Rejestracja: czw 22 sty 2009, 19:11
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: celer81 »

Witam mam pytanie chodzi mi o wybór delegatów i przedstawicieli na zjazd gminny w mojej jednostce OSP jednym z naszych członków jest aktualny Komendant Gminny a nie jest on w ogóle z zarządzie OSP chodzi mi o stary zarząd w tym roku wybieramy nowe władze pytanie moje brzmi czy jeżeli został wybrany nowy zarząd OSP i w tym zarządzie nie został wybrany w ogóle do pełnienia żadnej funkcji w naszej osp obecny jeszcze Komendant Gminny to czy przy wybieraniu przedstawicieli i delegatów na zjazd Gminny aktualny komendant gminny jest automatycznie delegatem czy nie?

manio
Posty: 96
Rejestracja: pn 06 sie 2012, 12:32
OSP (gm., woj.): Bożków (Nowa Ruda, dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Zarząd Gminny

Post autor: manio »

Nie jest automatycznie delegatem ponieważ odbywają się nowe wybory do władz osp i oddziałów gminnych itd.
I mogą zostać wybrane przez walne zebranie nowi delegaci.
PS
Komendanta gminnego z ramienia oddziału gminnego wybiera się z pośród członków do zarządu gminnego,a nie delegatów na zjazd, no chyba że ta sama osoba sprawuje funkcję delegatów i członka zarządu

Z Twojej wypowiedzi wynika też że komendant musi być w zarządzie osp - wcale nie musi ale jest to dopuszczalne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat