Wypadek w garażu OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
KALWI626
Posty: 50
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 27 maja 2012, 07:59
OSP (gm., woj.): Modliszewice gm., Końskie Świętokrzyskie
Status: Offline

Wypadek w garażu OSP

Post autor: KALWI626 »

Witam wszystkich.Jestem kierowcą- konserwatorem w jednostce włączonej do KSRG. Wczoraj w trakcie przepalania sprzętu w garażu osp uległem małemu wypadkowi. Przy wyjmowaniu agregatu przewróciłem się na pompy które stały obok. Na skutek upadku doznałem złamania otwartego palca. Oczywiście zgłosiłem się na izbę przyjęć w szpitalu. Lekarz wykonał zabieg. Teraz czeka mnie długa rekonwalescencja. Moje pytania jest tego typu czy należeć będzie się odszkodowanie???
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Wypadek w garażu OSP

Post autor: kwas »

Wszystko zależy od tego czy masz jakąś umowę. Jeśli masz umowę zlecenie to zależy jakie od Twojej umowy - zlecenia są odprowadzane składki ZUS. Jeśli jest odprowadzana składka wypadkowa to powinieneś być traktowany tak jak i pracownik na umowie o pracę a co za tym idzie postępowanie powypadkowe, protokół powypadkowy, chorobowe wypadkowe i potem ewentualnie odszkodowanie jednorazowe. Najlepiej jak masz blisko do podejdź do ZUS i zapytaj się o Twoje ubezpieczenie z tytułu umowy zlecenia. W sytuacji kiedy nie masz żadnej umowy i przytrafiłby się wypadek to nic nie przysługuje.

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Wypadek w garażu OSP

Post autor: Pueblo998 »

Poprzednik ma w 100 procentach rację a jeżeli nie jesteś na umowie zleceniu to mam nadzieję że jesteś osobiście ubezpieczony. Szybkiego powrotu do zdrowia :)

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Wypadek w garażu OSP

Post autor: sedi »

Nie wiem jak w innych gminach ale u mnie każdy kto będzie miał wypadek w remizie podczas pracy przy sprzęcie itp. dostanie odszkodowanie z ubezpieczenia NNW.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat