Dotacja MSW

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
eljotnes
Posty: 140
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: eljotnes »

kronos2085 pisze:Nie bogatemu tylko przedsiębiorczemu. Dzisiaj rozmawiałem ze swoim Komendantem Powiatowym i okazuje się że kwota przydzielona wstępnie na powiat nie starcza nawet na KSRG. Sam komendant nie wie czy ta masa jest na wszystko czy tylko na dotację - jednym słowem części film - nikt nic nie wie.
czyli sądzisz że finalnie kupisz ten sam artykuł bez dotacji taniej w innym sklepie niż z dotacją w ZW - osobiście nie sądzę, a jeżeli tak, to po prostu nie bierzesz dotacji i kupisz za swoje gdzie chcesz
kwota KSRG do oddzielna kwota limity poszły już na KP
kwota dotacji MSW - fakt na razie nikt nic nie wie ani co do limitów ani konkretnych zasad tylko założenia
poczekamy zobaczymy tylko może być mało czasu na realizację

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: sedi »

szymek85 pisze:Jak dla mnie to te medale nie znacza nic ogolnie wogole ich nie nosze. Co ma np moj medal gdzie jestem naczelnikiem dzialam aktywnie w strazy wyjezdzam do zdarzen a medal strazaka z sasiedniej jednostki ktory do strazy przychodzi na zebranie walne po to zeby sie napic a na akcji ostatnio byl 10 lat temu. Wg mnie to Zwiazek powinien zrobic z tym raz na zawsze porzadek zeby medal to bylo wyroznienie i mozna by go z duma nosic
Zgodzę się z Tobą że niektórzy dostają medale tylko za to że są na liście, ale każdy medal jest opiniowany najpierw przez zarząd jednostki potem zarząd miejsko-gminny, powiat itd. To na etapie składania i opiniowania wniosków na poziomie jednostki i gminy powinno się zrobić porządek bo co o Panu X może widzieć zarząd wojewódzki czy główny.
W takich przypadkach sami członkowie OSP a w szczególności komisje rewizyjne powinny robić porządek.
Ja równierz nie przykładam wielkiej wagi do medali ale nie mogę patrzeć na taką sytuację kiedy gość nie robiący nic wypina pierś i szczyci się medalem a ludzie robiący robotę nie dostają nic.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: sedi »

eljotnes pisze:
kronos2085 pisze:Inne kwestia, że u nas zarząd wojewódzki już zapowiedział, że jak jednostka nie będzie robić zakupów w sklepie związkowym to nie ma co liczyć nawet na medale - zaczyna się szantażowanie , a przecież medali nie dostaje się za zakupy tylko za działalność na rzecz osp lub związku ni sądzicie ?
a może nie szantażować tylko uświadamiać, iż w związku z odcięciem dotacji MSW,a więc dofinansowaniem ZG OSP nie będzie za co zakupić medali/ mennica ich za darmo nie rozdaje, już kiedyś słyszałem jak to w Straży Granicznej dawali medale cywilom i potrącali ich koszt z wypłaty :(
Dotacja z msw nigdy nie była przeznaczana na medale to inna kasa. Każdy płaci składki do jednostki ta dalej płaci do zarządu miejsko gminnego itd.
Poza tym 1% z każdej darowizny na poszczególną OSP zarząd główny i wojewódzki zabiera swoje.
Może czas ograniczyć etaty dla betonów w związku bo niektóre osoby chyba się zasiedziały w zarządach wykonawczych.

kronos2085
Posty: 58
Rejestracja: czw 09 mar 2006, 22:23
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: kronos2085 »

sedi pisze:
eljotnes pisze:
kronos2085 pisze:Inne kwestia, że u nas zarząd wojewódzki już zapowiedział, że jak jednostka nie będzie robić zakupów w sklepie związkowym to nie ma co liczyć nawet na medale - zaczyna się szantażowanie , a przecież medali nie dostaje się za zakupy tylko za działalność na rzecz osp lub związku ni sądzicie ?
a może nie szantażować tylko uświadamiać, iż w związku z odcięciem dotacji MSW,a więc dofinansowaniem ZG OSP nie będzie za co zakupić medali/ mennica ich za darmo nie rozdaje, już kiedyś słyszałem jak to w Straży Granicznej dawali medale cywilom i potrącali ich koszt z wypłaty :(
Dotacja z msw nigdy nie była przeznaczana na medale to inna kasa. Każdy płaci składki do jednostki ta dalej płaci do zarządu miejsko gminnego itd.
Poza tym 1% z każdej darowizny na poszczególną OSP zarząd główny i wojewódzki zabiera swoje.
Może czas ograniczyć etaty dla betonów w związku bo niektóre osoby chyba się zasiedziały w zarządach wykonawczych.
I na to już sposób w ZW znaleźli. Teraz wszyscy pracowniczy będą zatrudnieni w WUS Brzeziny i Zakładach Kaliskich jako Przedstawiciele Handlowi.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: sedi »

Ale muszę powiedzieć że coś działają bo co chwilę przychodzą oferty a i wycenę na pilarke zrobili nawet dobrą.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: jens16 »

Czy orientuje się co stanie się z wnioskami o dofinansowanie na sprzęt umundurowanie wysłanym do zarządu? I czy wiadomo coś czy dotacje na ubrania hełmy będą z zarządu czy psp będzie rozpatrywac?
Awatar użytkownika

KALWI626
Posty: 50
Rejestracja: ndz 27 maja 2012, 07:59
OSP (gm., woj.): Modliszewice gm., Końskie Świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: KALWI626 »

Witam. Super sprawa z tymi dotacjami. U nas w powiecie już ruszyła machina. Komendant Powiatowy dzieli pieniędzmi. Nasz zakup to turbopompa. Dotacja z PSP to 3500 zł a UMiG 2100 zł. Podejrzewam że jak by się nic nie zmieniło to ciężko było by pozyskać taki sprzęt. :D

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: sedi »

jens16 pisze:Czy orientuje się co stanie się z wnioskami o dofinansowanie na sprzęt umundurowanie wysłanym do zarządu? I czy wiadomo coś czy dotacje na ubrania hełmy będą z zarządu czy psp będzie rozpatrywac?
Ciężko powiedzieć. Związek ma też inne pieniądze nie tylko z msw. U mnie obcieli dotacje i trzeba różnice sobie skombinować albo zrezygnować. Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.

Topic author
eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: eljotnes »

jens16 pisze:Czy orientuje się co stanie się z wnioskami o dofinansowanie na sprzęt umundurowanie wysłanym do zarządu? I czy wiadomo coś czy dotacje na ubrania hełmy będą z zarządu czy psp będzie rozpatrywac?
najlepiej zapytać u zródła czyli w OW, z tego co wiem to dotacje zostały na pewno do hełmów i koszarowych, do bojowych nie ma
w psp ciągle cicho o dotacji MSW tylko to co na stronie KG

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: klepi »

Dziś otrzymałem promesę na złożone zamówienie na rękawice specjalne i kominiarki. Co ciekawe odział wojewódzki przyznał mi pieniążki z "dopłat celowych Firm Ubezpieczeniowych" mimo że było złożone to pod dotacje z MSWiA. Z tego co wiem OW realizuje tylko znikomy procent wniosków. reszta przekazana jest do PSP. tam znalazł się również mój wniosek o sprzęt przeciw pożarowy

gcba
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 paź 2010, 17:34
OSP (gm., woj.): Juszczyn, małopolska
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: gcba »

Nowe zasady przyznawania dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... rnych.html

Topic author
eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: eljotnes »

gcba pisze:Nowe zasady przyznawania dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... rnych.html
nowe-stare, praktycznie dalej nic nie wiadomo, nie ma kwot/limitów, priorytetów, zasad zakupów i rozliczenia
trwa weryfikacja ilości jednostek poza KSRG i wtedy dopiero może pokażą się kwoty, ale szału nie ma wstępnie była mowa o ok 3000 zł na jednostkę,a ostatnio już tylko 1500 - środki bieżące, środki inwestycyjne to inna śpiewka

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: szymek85 »

U nas przyszly dodatkowe pieniadze i do tych 7100 zl dolozyli 4900 zl

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: klepi »

wie ktoś coś w temacie?

Topic author
eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Dotacja MSW

Post autor: eljotnes »

klepi pisze:wie ktoś coś w temacie?
dotacja liczona dla wszystkich jednostek OSP - średnia kwota na jednostkę 1200 zł - środki bieżące, inwestycyjne inaczej dzielone bo wg ilości powiatów w województwie -coś ok 48 tys na powiat
zakup tylko z pozycji/listy zatwierdzonej przez MSW - lista dostępna w km /kp psp
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat