Kierowca w OSP


Topic author
czarnykoń
Posty: 17
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: czarnykoń »

co do odpowiedzialności materialnej to temat rzeka , ja uważam że każdy jest dorosły jednak dobrą praktyką jest okresowy przegląd ukompletowania pojazdu ja tak przynajmniej robię w czasie wolnym dla samego siebie i tak dla przypomnienia bym wiedział gdzie co leży. Co do kierowcy to mam pytanie bo coś dotarło do mnie by kierowca w osp prowadzić pojazd na (bombach) mimo ,że posiada odpowiednią kategorie i wkładkę musi przejść szkolenie podstawowe? Natomiast by być wyjazdowym czyli w grupie gasniczej wystarczy mieć skończone 18 lat? Czy ktoś może podpowie gdzie szykac wykładni prawnej w tym temacie?

Topic author
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: czarnykoń »

co do odpowiedzialności materialnej to temat rzeka , ja uważam że każdy jest dorosły jednak dobrą praktyką jest okresowy przegląd ukompletowania pojazdu ja tak przynajmniej robię w czasie wolnym dla samego siebie i tak dla przypomnienia bym wiedział gdzie co leży. Co do kierowcy to mam pytanie bo coś dotarło do mnie by kierowca w osp prowadzić pojazd na (bombach) mimo ,że posiada odpowiednią kategorie i wkładkę musi przejść szkolenie podstawowe? Natomiast by być wyjazdowym czyli w grupie gasniczej wystarczy mieć skończone 18 lat? Czy ktoś może podpowie gdzie szykac wykładni prawnej w tym temacie?

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Feniks »

"Natomiast by być wyjazdowym czyli w grupie gasniczej wystarczy mieć skończone 18 lat?"

Chyba czegoś nie doczytałeś. Czy to kierowca, czy nie - musi mieć ukończony kurs podstawowy, badania lekarskie, szkolenie BHP ważne i ubezpieczenie. Nie ma zmiłuj. Tyle, że kierowca uprzywilejowanego musi mieć 21+ lat, a w załodze wystarczy 18+.

Topic author
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: czarnykoń »

Widzę że w kazdej OSP jest inaczej mnie interesuje wykladnia prawna ja posiadam C i tzw wkladkę (różową) oraz służbową z tytuły zatrudnienia jeżdżę czasami w kolumnie na bombach . W osp jestem od trzech lat jezdziłem na wyjazdy jednak teraz okazało się ,że by teraz jeżdzić muszę mieć ukończony kurs podstawowy lub kurs kierwcy konserwatora. Jednak w ustawie z z dnia 15.08.2015 r a obowiazujacej od 04.01.2016r nie ma o tym słowa. art 106 ust 3 tej ustawy mówi zupełnie co innego. A na podstwie ustawy głównej czyli Konstytucji RP Ustawa nie może zmienić Konstytucji a zarzadzenie ministra wlasciwego nie moze zmieniać ustawy , i tym samym uchwała np . RM, RG, RP czy status osp nie może zmieniać zarządzenia ministra właściwego. Może ja czegoś nie docztałem więc proszę szanowne koleżanki i szanowych kolegów o podpowiedż w/w temacie. dziekuje skończylem. :D
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: wujo2010 »

Jeździsz do zdarzeń w OSP bez kursu podstawowego ?

Topic author
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: czarnykoń »

nie juz nie jeżdże mimo ze mam KPP , BHP, Kurs jazdy specjalnej, kurs wysokościowy, wspinaczkowy, świdectwo kwalikacji do 1 KV jednak jak sie okazuje mimo tego ze wcześniej kurs podstawowy byl zrobiony to teraz jest nie potrzebne i trzeba go powtorzyć , wiec doszedlem do wniosku ,że takie na ramie broń nie jest mi potrzebne. Twoja odpowiedż nic mi nie daje chodzi mi o wykładnie prawną a nie o wolna amerkankę.

Topic author
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Kierowca kat C

Post autor: czarnykoń »

nie juz nie jeżdże mimo ze mam KPP , BHP, Kurs jazdy specjalnej, kurs wysokościowy, wspinaczkowy, świdectwo kwalikacji do 1 KV jednak jak sie okazuje mimo tego ze wcześniej kurs podstawowy byl zrobiony to teraz jest nie potrzebne i trzeba go powtorzyć , wiec doszedlem do wniosku ,że takie na ramie broń nie jest mi potrzebne. Twoja odpowiedż nic mi nie daje chodzi mi o wykładnie prawną a nie o wolna amerkankę.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Feniks »

Bodajże w 2006r. zmienił się program szkolenia podstawowego i osoby które robiły je wcześniej musiały uzupełnić kurs o zmiany. W tym roku ponownie zmieniono program szkolenia, ale kretyni co wymyślili zmiany, zachowali resztki rozsądku i powtarzać szkolenia nie trzeba... (126h przy 80% obecności... już rzucam pracę i powtarzam szkolenie, bo oni mieli wizję...)
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: bigi_md »

Witam, a czy od początku tego roku do wydania ''wkładki'' potrzebny jest kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych lub też kurs kierowcy konserwatora osp ?

Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Luis »

Do wydania wkładki nie potrzebne jest szkolenie kierowcy OSP. Szkolenie takie a dokładnie dokument ze szkolenia kierowcy OSP jest potrzebny podczas kontroli drogowej. Szkolenie przeprowadza PSP.

Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Luis »

Witam
Jak jest u was z rozliczeniem paliwa przez kierowców niezatrudnionych ?
U mnie jest 2 kierowców zatrudnionych chcemy zrobić jeszcze z 3 kierowców OSP ale bez umowy bo gminy nie stać na zatrudnienie. Ale rodzi się problem jak by kierowcy nie zatrudnieni przez gminę będą rozliczać się z paliwa. ?

Jak jest u was to rozwiązane ?

mateo691
Posty: 116
Rejestracja: wt 17 lut 2015, 17:16
OSP (gm., woj.): powiat:......, woj. Lubuskie
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: mateo691 »

Luis pisze:Witam
Jak jest u was z rozliczeniem paliwa przez kierowców niezatrudnionych ?
U mnie jest 2 kierowców zatrudnionych chcemy zrobić jeszcze z 3 kierowców OSP ale bez umowy bo gminy nie stać na zatrudnienie. Ale rodzi się problem jak by kierowcy nie zatrudnieni przez gminę będą rozliczać się z paliwa. ?

Jak jest u was to rozwiązane ?
Karta pracy pojazdu i po problemie... :)

Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Luis »

No właśnie nie po problemie.
Bo kartę może podpisać jedynie osoba zatrudniona.

star4x244
Posty: 27
Rejestracja: pt 03 lut 2012, 13:33
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: star4x244 »

Witam
Koledzy może powiedzą ile zarabia kierowca w OSP KSRG lub w nie KSRG .
Dzięki z góry za info

Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierowca w OSP

Post autor: Luis »

To zależy od gminy. Część gmin nie zatrudnia kierowców tylko konserwatorów. Stawki z tego co mi wiadomo to 200-500 zł około.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat