Dotacje MSWiA ZOSP RP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
ospkonie
Posty: 103
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: ospkonie »

Siemanko. Czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na temat uruchomionej platformy Dotacje MSWiA ZOSP RP pod adresem

Kod: Zaznacz cały

http://dotacjemswia.zosprp.pl/
oraz zakładka na stronie zosorp.pl.
Czy złożony wniosek od razu trafia do rozpatrzenia czy trzeba go wydrukować i dopiero przesłać ?
Czy jednostka z KSRG może się ubiegać o dotację ??

druh Marek
Posty: 81
Rejestracja: czw 04 gru 2003, 18:25
Lokalizacja: Konieczkowa (woj. podkarpackie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: druh Marek »

Witaj,
Czy złożony wniosek od razu trafia do rozpatrzenia czy trzeba go wydrukować i dopiero przesłać ?
Z informacji, jaka jest zamieszczona na tej stronie, nie trafia to prosto do MSWiA bo musi podpisać to Prezes później Komendanci z PSP (powiatowy, miejski) oraz później Wojewódzki. Trzeba wydrukować, zweryikować wszystko raz jeszcze i wtedy zawieść do KP PSP lub KM PSP do osoby odpowiedzialnej za te wnioski.
Czy jednostka z KSRG może się ubiegać o dotację ??
Były zapewne zebranie ZG ZOSP RP gdzie było to omawiane. Każdy dostaje kwotę, ale ile - to trzeba szukać informacji na stronach ww komend powiatowych, miejskich bądź telefonicznie u nich. U nas podali na stronie WWW co i jak.

pozdr
pozdrawiam

druh Marek
zapraszam na stronê konieczkowskich stra¿aków.

eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: eljotnes »

w PSP dla dotacji MSW obowiązuje system SOD2 - podobny jak ten dla KSRG
i tam muszą być wpisane wnioski/oferty

dotacja MSW była naliczana na wszystkie jednostki OSP /te w KSRG i poza/,a rozdział to już sprawa indywidualna powiatu - mowa o środkach bieżących, bo inwestycyjne to inna sprawa część dała na dofinansowanie kilku samochodów i po kasie, zresztą przy zakupach obowiązuje sztywna lista 34 pozycji które mogą być finansowane z dotacji MSW

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: klepi »

pytanie pierwsze ;
gdzie można z należ ta listę z tymi 34 pozycjami?
pytanie drugie;
u nas (woj. łódzkie) jest tylko info że wnioski które składaliśmy do ZOSP poszły do komendanta Wojewódzkiego i tyle. czy będą te rozpatrywane czy trzeba pisać drugie?
pytanie trzecie;
jeśli trzeba pisać jeszcze raz to czy może być na nim co innego niż na tym do ZOSP, (Znalazła się kaska i chcielibyśmy jeszcze coś dopisać)

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: szymek85 »

Wpisz w wyszukiwarce google zakres przedmiotowy dotacji dla osp i bedziesz mial odpowiedz na 1 Twoje pytanie

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: klepi »

znalazłem.
ja na liście mam między innymi narzędzie ratownicze HOOLIGAN którego na liście nie ma. dlatego chce wiedzieć co teraz. a w Komendzie Powiatowej na telefon nic nie wiedzą.

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: szymek85 »

To nie mozesz tych pieniedzy przeznaczyc na to czego nie ma na liscie bo kg psp tego nie zaakceptuje. Jedynie mozna wystosowac pismo do kg psp uzasadnic dlaczego akurat na to i czekac na odp
Awatar użytkownika

lupoo_b
Posty: 19
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 15:33
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: lupoo_b »

W kwestii "Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek OSP" dokument dostępny jest na stronie KG PSP lub na stronie MSWiA wraz z trybem udzielania dotacji.
W odpowiedzi dla kolegi "klepi" - w piśmie "Tryb i zasady udzielania dotacji" w punkcie nr 5 pod tytułem" Ustalenie potrzeb Zleceniobiorców"
znajdziesz odp. na swoje pytanie tzn., cytuję "Komendanci powiatowi/miejscy PSP podczas weryfikacji wykorzystają wnioski jednostek OSP złożone już do ZOSPRP".
Z tego, co wiadomo i ptaszki "ćwierkają" wydatki inwestycyjne już zostały podzielone przez KW PSP dla jednostek wnioskujących, natomiast finanse na wydatki bieżące wg ustaleń KW PSP dzielą KP PSP. Jeśli "klepi" nie masz informacji ani od KW ani od KP PSP informacji o przydzielonych środkach finansowych to raczej ich nie będziesz mieć.
Jeśli jesteście Strażakami OSP to zapewne macie dostęp do czasopisma "Strażak”, więc odsyłam was do lektury, ponieważ wszystko jest tam przedstawione i opisane.

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: klepi »

Jeśli chodZi o wydatki bieżące to u nas KP przysłała listę "samej drobnicy" i kazała sobie wybrać do 1500 zł co tam chcemy.
Jeśli chodZi o wydatki inwestycyjne to zeczywiscie nie otrzymałem żadnego pisma ani informacji. Nawet jak mi uwalili wniosek to chyba dostanę jakąś informację. Wiecie mam zablokowane środki na ten cel w budżecie Gminy i mnie cisną czy będę to realiZował czy nie.
Awatar użytkownika

lupoo_b
Posty: 19
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 15:33
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: lupoo_b »

Radzę "klepi" abyś udał się na rozmowę do KW PSP czy twój wniosek przeszedł ponieważ czas jest tu kluczowy.
Awatar użytkownika

lupoo_b
Posty: 19
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 15:33
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: lupoo_b »

"Klepi" a na co składałeś wniosek w ramach wydatków inwestycujnych ?

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: klepi »

2 aparaty i tego hooligana.
To znaczy jeszcze na drugim wniosku były rękawice 8 par i 8 kominiarek. Ale to mi zrealizowano w ZOSP. I dostałem na fakturze w biurze zwiąZku stepelek ze r ozliczono to z dotacji z MSWiA.
Tam też dostałem info ze drugi wniosek "aparaty i hooligan" poszedł do KW
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: wujo2010 »

Dostaliśmy całe 1200 zł dotacji było 9 tys zł na gmine :mrgreen:

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: klepi »

U nas zmiana. Dostaliśmy 2 tyś dotacji. Wniosek który skladaliśmy do ZOSP poszedl do kosza.
Wie ktoś może czy holigan można podciągnąć pod ten topór inopur? W komendzie ogólnie byli na tak Ale mieli się dowiedzieć czy aby na pewno można.

osp_ociesęki
Posty: 38
Rejestracja: wt 04 lis 2008, 14:02
Status: Offline

Re: Dotacje MSWiA ZOSP RP

Post autor: osp_ociesęki »

Nie zapomnijcie do formularza oferty dołączyć aktualnego odpisu z KRS :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat