Samochód pożarniczy

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Kodzak
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 20 mar 2016, 18:28
OSP (gm., woj.): Pluksowęsy, kujawsko pomorskie
Status: Offline

Samochód pożarniczy

Post autor: Kodzak »

Witam

Nasza jednostka zaczęła zbierać pieniądze na samochód ze zbiornikiem wodnym. No i tu moje pytanie, jaki? Oglądaliśmy kilka modeli, najbardziej do spodobał nam się Renault G270. Jaki polecacie wóz tak do 60 000 - 70 000 zł?

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: klepi »

Witam
My mamy Renault G270 rok 1995. kupiony za 70 tys w roku 2014. zbiornik 3150l. jeśli chodzi o komfort jazdy to super. mankamentem jest zbyt płytka zabudowa. Np pływającą Niagarę musieliśmy trochę zł-ukosować. Jeśli jeszcze raz miałbym decydować czy kupować to auto nie zastanawiałbym się chwili. Do dziś przeglądam serwisy z autami pożarniczymi i przez te dwa lata może dwa auta były w tej cenie na podobnym poziomie jak ta Renault.
POLECAM

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: Feniks »

O ile wiem, samochód który będziesz chciał wprowadzić do podziału bojowego od jakiegoś czasu musi posiadać certyfikat dopuszczający go do stosowania w ochronie ppoż wydany przez CNBOP. Nie wszystkie samochody, nawet te produkowane w Polsce - zwłaszcza starsze - go mają. A jego koszty znowu poszły w tym roku w górę (i to znacznie). Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie.

http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/uzywa ... puszczenia

preses1985
Posty: 89
Rejestracja: sob 10 mar 2012, 12:38
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: preses1985 »

Jezeli mógłbym ci doradzić nie kupujcie od handlarza !! będzie wam wmawiał że nie potrzeba certyfikatu ale gówno prawda !! każde auto które pochodzi z zagranicy lub zostało wycofane z podziału bojowego a następnie sprzedane musi posiadac certyfikat cnbop !! musicie kupić samochód z jednostki która cały czas posiada go w podziale bojowym i nie wycofała go jedyny sposób obejścia certyfikatu :) wiem bo nie dawno to przerabiałem ....


pozdrawiam !!

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: klepi »

Ja napiszę tak.
Nasz samochód był kupowany przez gminę na podstawie przetargu publicznego jako wóz bojowy do akcji.
Wóz został zakupiony u 'handlarza ' jako sprowadzony z kraju należącego do UE.
Gdy wprowadziliśmy go do podziału w komendzie PSP poproszono nas o dokumenty które świadczą ze wóz był tam użytkowany jako bojowy i miał u nich wszystkie pozwolenia. Nasz był tam wycofany z podziału i nie było z tym problemu.
PSP bez problemu przyjęła go nam na stan i dysponuje nas na akcję właśnie tym wozem.
Ale to było dwa lata temu i może coś się zmieniło w tej materii, albo u nas ludzie normalniejsi.

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: akbeg1899 »

Jeżeli chodzi o auta z zagranicy to myślę, że każde województwo ma swoje ,,wytyczne". Wiem, że w Polsce w pewnych województwach nie było problemu wprowadzenia do podziału auta sprowadzonego z zagranicy bez certyfikatu CNBOP. Są jednak też takie województwa, które wymagają taki certyfikat. Przerabiałem to nie dawno i użytkownik Preses1985 ma rację, że bez tego certyfikatu bądź spełnienia innych warunków auta nie zostaną wprowadzone do podziału.
Auto sprowadzone z zagranicy może być dopuszczone jeżeli spełnia następujące warunki:
-zrobienie badania w CNBOP (koszt około 60tyś. zł z tego co się orientowałem)
-auto było sprowadzone z zagranicy przed sierpniem 2007 roku i nigdy nie było wycofane z podziału bojowego ( w czerwcu wprowadzono rozporządzenie odnośnie aut sprowadzanych z zagranicy, te rozporządzenie obowiązuje od sierpnia 2007 roku(dokładnej daty nie pamiętam)

Także takie mniej więcej są warunki zakupu auta z zagranicy. Wiem, że zaraz odezwą się handlarze, że to nie prawda, że nie prawda, że wielu kupuje i nie ma problemu z wprowadzeniem do podziału. Ale warto wiedzieć, że jeżeli dzisiaj ktoś to wprowadzi do podziału to kiedyś przyjdzie ktoś inny i zobaczy to, że te auta są wprowadzone do podziału niezgodnie z przepisami i wtedy będzie problem. Podsyłam link do Internetowego Systemu Aktów Prawnych gdzie jest to rozporządzenie o którym mówię: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0071431002

ps. w moim województwie też jednostka wprowadziła auto do podziału ale ktoś po jakimś czasie zobaczył, że to niezgodnie z prawem i był kłopot bo auto trzeba było wycofać z podziału albo zrobić badanie w Centrum pod Warszawą.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: wujo2010 »

Zapytajcie u siebie w PSP w operacyjnej . U nas nie było problemu z wprowadzeniem auta z UE wszystkie jednostki w gminie wymieniły Stary i Jelcze na Renault G 230 lub Midliner nikt nie narzeka .

jawiszek
Posty: 1
Rejestracja: śr 07 wrz 2016, 11:25
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: jawiszek »

Poszukuję zabytkowego samochodu pożarniczego!

Topic author
Kodzak
Posty: 13
Rejestracja: ndz 20 mar 2016, 18:28
OSP (gm., woj.): Pluksowęsy, kujawsko pomorskie
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: Kodzak »

Witam

Troszkę mnie na forum nie było. Dzięki za uwagi już wiemy trochę więcej w temacie. W przyszłym tygodniu wybieram się do PSP popytać jak to u nas wygląda. Może uda nam się kupić samochód, który wycofany będzie z innej jednostki która jest w KSRG, tak byłoby najbezpieczniej no i mielibyśmy pewność co kupujemy. Jawiszek jeśli chcesz zabytkowy wóz to chętnie odsprzedamy Ci naszego żuka jak już będziemy mieli coś lepszego :D . Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie drabiny aluminiowej. Planujemy kupić drabinę aluminiową trzy częściową. Jaką drabinę kupić, jakie musi posiadać atesty?

Topic author
Kodzak
Posty: 13
Rejestracja: ndz 20 mar 2016, 18:28
OSP (gm., woj.): Pluksowęsy, kujawsko pomorskie
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: Kodzak »

Witam

Oglądałem wczoraj samochody typy mercedes, daf, te wozy były z lat 80, ale np. miały wyciągarkę, napęd 4x4, łańcuchy pod koła. Mercedes, którego oglądałem był z 1980 r., a karosowany był w 19889, zbiornik 2500l. Drugą ofertę od OSP mam Renault G230 z 1995 r.. Co waszym zdaniem lepiej wybrać? Szukać coś ze starszych modeli? Jak jest z ewentualną naprawą takiego sprzętu? Czy jednak iść w kierunku pierwszym, czyli samochody produkowane po 1990 r.?

Goluba
Posty: 12
Rejestracja: wt 13 gru 2022, 22:45
OSP (gm., woj.): Pruszcz Gdański., Pomorskie woj.
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: Goluba »

W internecie można kupić wiele części samochodowych i akcesoriów, które są potrzebne do utrzymania naszych pojazdów w dobrym stanie. Nie tak dawno temu musiałem kupić filtr automatycznej skrzyni biegów do mojego samochodu. Zdecydowałem się na zakup Pasy układu rozrządu silnika spalinowego i zestawy pasów 2407.pl/pasy-uklad-rozrzadu-silnika-spalinowego-zestawy-pasow-ukladu-rozrzadu-silnika-spalinowego , ponieważ mogłem porównać różne modele i wybrać ten, który najlepiej pasował do mojego pojazdu. Zacząłem od przeglądania różnych sklepów internetowych oferujących części samochodowe. Przejrzałem kilka stron, ale w końcu trafiłem na stronę, która oferowała szeroki wybór filtrów automatycznej skrzyni biegów w dobrych cenach. Znalazłem odpowiedni filtr do mojego samochodu i zamówiłem go. Proces zamawiania był bardzo prosty. Wystarczyło wybrać produkt, dodać go do koszyka i przejść przez proces płatności. Po złożeniu zamówienia otrzymałem potwierdzenie e-mail z informacją o dostawie i numerem śledzenia przesyłki. Cieszę się, że zdecydowałem się na zakup przez internet, ponieważ udało mi się znaleźć filtr automatycznej skrzyni biegów w dobrej cenie i w prosty sposób go zamówić. Jest to świetna opcja dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty na szukanie części samochodowych w tradycyjnych sklepach.

kaguars
Posty: 234
Rejestracja: pt 28 sty 2022, 10:42
Status: Offline

Re: Samochód pożarniczy

Post autor: kaguars »

Z tego, co wiem, to takie zakupy również można ogarnąć poprzez leasing. Zobaczcie tutaj - https://leasing24.poznan.pl/
Znam ten temat i wiem, jak wygląda finansowanie od początku do końca.
On nam to załatwiał. Filip nie potrzebował spotkań na żywo - formalności załatwił zdalnie.
Umowę zawarliśmy online. Pokazał konkretnie, dlaczego powinniśmy wybrać akurat daną ofertę.
Mamy porównanie - dostaliśmy różne oferty i to jego propozycja była tą zdecydowanie najlepszą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat