Jak wypisać członków z OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
damiano20
Posty: 36
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 26 lis 2013, 20:29
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie KONIEC ŚWIATA
Status: Offline

Jak wypisać członków z OSP

Post autor: damiano20 »

Witam Druhów. Mam pytanie. Czy pomógł by mi ktoś ? Bądź podesłał jakaś gotową uchwałę ? Decyzje ? bądź jak to rozegrać a mianowicie:

Chce wypisać z OSP członków którzy od 2 3 lat nie płaca składek nie pokazują się na zbiórkach ani nic istnieją tylko w dokumentacji. Jak to ładnie rozegrać żeby mi nikt nie zarzucił. Zależy mi żeby w papierach ładnie grało ? zrobić jaką uchwałę ? Czy poprostu do protokołu z zebrania zarządu dopisać skreślenie członków OSP tych i tych ?

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak wypisać członków z OSP

Post autor: ksoniek »

A jak masz wpisane w statucie OSP?
Jeżeli nic nie ma konkretnego, to na zebraniu zgodnie z prawem o stowarzyszeniach dodajesz punkt o wykreśleniu członka 1, członka 2 itd. Przy każdej uchwale musisz uzasadnić dlaczego (tak jak napisałeś że np. nie płaci składki). Uwaga jedna - głosowanie nad każdą osobą z osobna.
Warto zastanowić się czy nie wpisać w statut kiedy usuwa się członków.

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Jak wypisać członków z OSP

Post autor: jgk »

Jeśli wasz statut opiera się na wzorcowym zapewne jest tam punkt że strażak może być usunięty jeśli zalega z opłaceniem składki przez rok.Organem usuwającym jest zarząd który wedle statutu wzorcowego ma prawo usuwać i przyjmować osoby w struktury stowarzyszenia.Tak to wygląda jeśli idzie o statut wzorcowy.Teraz musisz sprawdzić w waszym.Dodam tylko że takie nie dociągnięcia w przyszłości mogą spowodować niepotrzebne problemy ze strony osób które nie dopełniają obowiązków statutowych.Świadczy to również o tym że zarząd nie przestrzega postanowień jakie zawiera statut.To skarbnik na podstawie rozliczenia wpływów z składek powinien poinformować zarząd na koniec roku przed walnym sprawozdawczo- finansowym, ile osób zalega ze składką.Na tej podstawie aby wsio było zgodne ze statutem czyli prawem zarząd powinien podjąć odpowiednie kroki, z usunięciem włącznie.Jednak przestrzeganie tego zapisu w wielu OSP jest kłopotliwe z racji nie przestrzegania tego zapisu przez inne zarządy, z racji powiązań rodzinnych, koleżeńskich,itd a potem zaczyna się to nawarstwiać i z czasem staje się kłopotliwe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat