ILE NAS JEST

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
cuekawydruh
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 27 sty 2017, 08:31
Status: Offline

ILE NAS JEST

Post autor: cuekawydruh »

Witam, mam pytanko ile jest u was w Gminie jednostek, poniewaz w naszej, ktora liczy 18 wiosek jest tylko dwie jednostki. Jedna jest juz od dawna, jestvto jednostka duża, leżąca w miejscowosci naszej Gminy, czyli dopieszczana na maxa. Druga zas została reaktywowana jakies 5 lat temu i ma problemy z kazdej strony, A przecież to nasi urzednicy i wojt jest odpowiedzialny za zabezpieczenie wszystkich mieszkancow, za zapewnienie im bezpueczenstwa ppiż z naszej strony.
Nie wiem jak jest u was sle tu niestety my strazavy jestesmy zbedni, posiadamy busa bo go sobie sciagnelismy, posiadamy tez Starra ale niestety w stodole Prezesa, poniewaz on go od nas kupil dsl do karosacji i za wszystko zaplacil.ale gmina nie pitrzebuje samochodu srednidgo z woda bo sa to niepotrzebne zdaniem radnych koszta, przeciez trzeba ogrzewac itd. Mam nadzieje ze tylko u nas jest tak dziwnie.
sory rozrzalilem sie troszke. Proszę napiście jak u was to wygłąda.
pozdrawiam

Maurycy
Posty: 12
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 00:47
Status: Offline

Re: ILE NAS JEST

Post autor: Maurycy »

Witam
Może jest jakiś centralny rejestr jednostek OSP?

taktoja89
Posty: 1
Rejestracja: ndz 26 mar 2017, 22:55
Kontakt:
Status: Offline

Re: ILE NAS JEST

Post autor: taktoja89 »

Trzeba by było dokładnie poszukać informacji na ten temat, bo ciężko jednoznacznie policzyć.
Przebywasz w UK? Chętnie pomogę: https://polski-lekarz.london/

maksiu432
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Krzykosy, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: ILE NAS JEST

Post autor: maksiu432 »

A może są jakieś statystyki w necie ?
Stojaki na ulotki Poznań
Woda mineralna z Twoim nadrukiem
Ostatnio zmieniony pn 10 kwie 2017, 14:42 przez maksiu432, łącznie zmieniany 2 razy.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: ILE NAS JEST

Post autor: Feniks »

Prawie wszystkie jednostki OSP należą do Związku, a Związek statystyki prowadzi - ba, oczekuje od każdej jednostki szczegółowego raportu po walnym zebraniu (wiem, bo już drugi raz musiałem takowy sporządzać).

Co do ilości jednostek w gminie - u nas też są dwie - obie w miarę dobrze wyposażone (jedna 2x GCBA + 1 GLBARt+M, druga 2x GBA + 1 GLBARt+M), obie liczne (JOTy po ponad 30osób). W sąsiednich gminach jest różnie - jest gmina gdzie jest tylko 1 jednostka i jest taka w której jest kilkanaście...
Osobiście uważam, że w naszej gminie więcej jednostek nie potrzeba. Tam gdzie jest ich kilkanaście muszą walczyć o każdy grosz i w efekcie poza jedną - są raczej kiepsko wyposażone. Efekt jest taki, że zdarza nam się jeździć na teren ich gminy i tam podejmować działania. Do nas ewentualnie przyjeżdża tylko ta najlepiej wyposażona jednostka, a to i tak tylko w przypadku większych karamboli na drodze.
Sądzę że ilość jednostek powinno się dobierać zależnie od wielkości i zamożności gminy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat