Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Lowelas1500
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 08 mar 2017, 19:16
OSP (gm., woj.): Kaszewice, gm. Kluki, woj. Łódzkie
Status: Offline

Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: Lowelas1500 »

Czołem druhowie!
Jestem członkiem dwóch jednostek OSP, w jednej pełnię funkcję naczelnika w drugiej dowódca sekcji. Problemem są zasoby finansowe jednej z jednostek i brak munduru galowego dla mnie. Posiadam tylko jeden z mojej macierzystej jednostki gdzie jestem dowódcą. I teraz moje pytanie brzmi: które dystynkcje nosić? Te wyższe (naczelnik) czy przeszywać odpowiednio dla jednostki? Może miał ktoś już taki problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam
Awatar użytkownika

tymoteusz111
Posty: 10
Rejestracja: pn 26 mar 2012, 10:31
OSP (gm., woj.): Duninowo gm Ustka
Kontakt:
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: tymoteusz111 »

Członkowie OSP, zarządów i komisji rewizyjnych OSP RP oraz funkcyjni oddziałów
ZOSP RP mają prawo do noszenia dystynkcji odpowiadających najwyższej
z pełnionych funkcji.

wszystko i na temat kolego pozdrawiam serdecznie

capicha
Posty: 24
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 12:04
OSP (gm., woj.): Wykroty,Zakroczym,mazowieckie
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: capicha »

praca w dwóch jednostkach OSP to nie za mało?
proponuję Ci podjąć dodatkowo służbę w PSP, POLICJI,STRAŻY GRANICZNEJ, INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO,STRAŻY GMINNEJ, SŁUŻBIE OCHRONY KOLEI, etc.

Topic author
Lowelas1500
Posty: 11
Rejestracja: śr 08 mar 2017, 19:16
OSP (gm., woj.): Kaszewice, gm. Kluki, woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: Lowelas1500 »

Po pierwsze to nie jest praca a służba! A po drugie chyba trochę się zagolopowałeś

capicha
Posty: 24
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 12:04
OSP (gm., woj.): Wykroty,Zakroczym,mazowieckie
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: capicha »

w słowniku synonimów słowa służba występuje określenie praca, a jestem ciekawa jak ten Druh dzieli obowiązki jeśli w jednej akcji biorą udział obydwie jednostki OSP równocześnie, bo jak rozumiem nie są one oddalone od siebie np. o 120km. tylko są znacznie bliżej siebie.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: Feniks »

Służby w OSP nie nazwał bym pracą, a jeżeli już to zdecydowanie "pracą w czynie społecznym". Bo za to co powszechnie określa się mianem pracy - należy się wynagrodzenie. A w OSP wynagrodzenia nie ma. Ba - z reguły to strażak musi dokładać do tego interesu :). Nie widzę też problemu z przynależnością do 2 jednostek - u nas np. jeden z kierowców jest w 2 jednostkach których tereny działania ze sobą sąsiadują. Dzięki temu, że jest też członkiem naszej jednostki w razie potrzeby mamy dodatkowego kierowcę - a tych jak wiadomo nigdy dość. Więc nie wiem w czym Wy widzicie problem...

PS. Osoba o której wspomniałem pracuje w PSP gdzie też jest strażakiem-kierowcą.

Szylakowski
Posty: 46
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 12:53
OSP (gm., woj.): Wilcze Doły gm. Kocia Banda
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: Szylakowski »

przeglądałem słownik synonimów wszystko jasne służba to też praca
a tak nawiasem to za udział w akcji ratowniczo gaśniczej strażak ochotnik otrzymuje ekwiwalent pieniężny więc nie jest to praca typowo społeczną pracą, a udzielanie się w kilku strażach OSP jednocześnie tylko pomnaża ten ekwiwalent ,
(nie jest to praca wyłącznie w czynie społecznym)
widzę ,że nie brakuje nam strażaków do kwadratu
Ostatnio zmieniony śr 10 maja 2017, 14:46 przez Szylakowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Topic author
Lowelas1500
Posty: 11
Rejestracja: śr 08 mar 2017, 19:16
OSP (gm., woj.): Kaszewice, gm. Kluki, woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: Lowelas1500 »

Ta dyskusja jest tak naprawdę zbędna. Oczekiwałem tylko konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie którą otrzymałem. A w woli sprostowania zarzutów że jestem w dwóch jednostkach dla ekwiwalentu jest sprzeczne z moją zasadą (myślę że nie tylko moją) BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA RATUNEK! I o ile w macierzystej jednostce w której niestety jestem już coraz rzadziej ze względu na miejsce aktualnego zamieszkania są wyjazdy i to częste o tyle w drugiej gdzie od momentu przeprowadzki jestem tych wyjazdów nie ma bo po prostu nie ma czym wyjechać. Jest to jednostka działająca bardziej kulturalne. A jak już się trafi wyjazd np. Do poszukiwania osoby zaginionej czy dowóz ludzi to ekwiwalent jest przekazywany na rzecz jednostki.

wojtek 151
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 gru 2015, 16:05
OSP (gm., woj.): Stadła, Podegrodzie, Małopolskie
Status: Offline

Re: Członek dwóch jednostek - dystynkcje

Post autor: wojtek 151 »

Dla mmie nic dziwnego czy patologicznego ze ktos udziela sie w dwóch jednostkach. Jesli mieszkam w miejscowości "A" a pracuje kilka czy kilkanascie kilometrow dalej w miejscowosci "B" i mam możliwość na czas wyjazdu alarmowego opuscic miejsce pracy niezaleznie czy jest sie kierowca dowodca czy "zwyklym" strazakiem bez wachania zapisuje sie do drugiej OSP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat